Existuje záhadné monstrum – texaský kozí muž?

Existuje záhadné monstrum - texaský kozí muž? 1

V blízkosti texaského města Denton se nachází starý most, který kdysi spojoval města Lewisville a Alton. Na přelomu 60. a 70. let minulého století se zde začaly odehrávat nevysvětlitelná zmizení lidí a byl zde pozorován velmi zvláštní tvor s černou kůží, který podle několika svědectví terorizoval místní obyvatele.

Legenda hovoří o tom, že to byl přízrak místního zavražděného černošského farmáře. Co se na mostě odehrávalo? A proč se zde začalo zjevovat jakési monstrum?

Legenda o kozím muži
Most, na kterém během druhé poloviny 20. století zmizelo množství lidí, byl postaven ještě v roce 1884. Na konci 19. století se v blízkosti mostu usadil černošský farmář se svou rodinou – Oscar Washburn. Věnoval se chovu koz, a v širokém okolí byl známý jako spolehlivý farmář a obchodník.

Místní obyvatelé ho i proto nazývali goatman, tedy kozí muž. Členům zdejšího Ku-klux-klanu, kteří terorizovali rasové menšiny, však jeho obliba u bílých obyvatel velmi překážela. Rozsudek smrti si černošský farmář podepsal vyvěšením cedule na mostě, která oznamovala, kudy se jde ke kozímu muži.

V srpnu roku 1938 se členové Ku-klux-klanu během noci vkradly na jeho farmu, odkud Oscara Wasburna násilím vyvlekli. Na mostě mu nasadili smyčku kolem krku, a shodili ho z mostu. Když se však potom jeho vrazi podívali pod most, kde měl farmář viset, žádné tělo na laně nebylo.

Zmizení farmářova těla členy Ku-klux-klanu velmi vyděsilo, a jeden z jeho vrahů se dokonce ze strachu vrátil na jeho farmu, kde pozabíjel celou Washburnovu rodinu. Od té doby již nikdo černošského farmáře neviděl, a po nějakém čase byl i on prohlášen za mrtvého.

Zmizení jeho těla po oběšení na mostě se později vysvětlovalo tak, že smyčka, kterou měl farmář kolem krku díky velké hmotnosti jeho těla po shození z mostu, oddělila jeho hlavu od těla. Obě části těla tak zmizely pod hladinou řeky, která pod mostem protékala. Od té doby se však na mostě začaly dít velmi podivné jevy.

 
2446819

Nevysvětlitelné zmizení lidí
Koncem 60. a začátkem 70. let minulého století se na mostě a v jeho okolí našlo mnoho prázdných aut, ze kterých se jejich řidiči a spolujezdci doslova jakoby vypařily. K opuštěným autům se jejich majitelé nikdy nepřihlásili, a policii se nepodařilo ani po letech najít jejich těla.

Místní obyvatelé byli přesvědčeni, že na auta, která se k mostu přiblížili nebo po nich prošli, útočil přízrak kozího muže, který se na mostě zdržoval. Legenda mluvila o tom, že ten, kdo po mostě přejel autem s vypnutými světly, se s kozím mužem setkal na druhém konci mostu.

Na mostě byl podle svědků slyšet děsivý smích během noci, dusot kozích kopyt, a někteří prý spatřili i přízrak muže, který přes most vedl kozí stádo, a pod rukou nesl jednu kozí hlavu. Jiní svědci zase mluvili o přízraku muže, který měl na hlavě rohy, a jeho rysy obličeje byly kozí.

Místní obyvatelé měli z mostu velký strach, policie byla zoufalá z pátrání po majitelích aut, kteří svá vozidla z ničeho nic opustili, a tak byl starý most pro auta zcela uzavřen. Používat ho mohli jen chodci, ale někteří lidé, kteří se odvážili po mostě procházet, hlásili, že také viděli jakési podivné monstrum, které se na mostě zjevovalo.

 
2446817 (1)

Svědci ho popsali jako tvora, který měl na výšku asi 2,5 metru, měl černou kůži bez chlupů, a jeho břicho bylo v porovnání se zbytkem těla velmi velké. Hlava byla jakoby bez krku, a vyrůstala už z ramen, na tváři, která měla kozí rysy vyčníval špičatý nos.

A nejpodivnější na kozím monstru byla podle svědků, kteří ho viděli, jeho chůze. Bizarní tvor totiž zvedal své nohy vysoko, jako kdyby stále něco překračoval, ale při bližším pohledu se ukázalo, že jeho chodidla jsou otočeny opačně než jeho tělo.

Přesvědčivý důkaz o existenci kozího muže?
Jedním z nejpřesvědčivějších důkazů o existenci podivného monstra pochází z roku 1969 , kdy na místní policejní stanici vběhlo osm vystrašených obyvatel města. Jeden z nich John Reichart uvedl, že zaparkoval své auto, ve kterém byla jeho žena a dvě děti u jezera. U nich zaparkovali ještě další dva manželské páry.

V tom se z ničeho nic z koruny nedalekého stromu vystrčila velká tmavá postava, která skočila na Reichartove auto. Tvor se pokoušel chytit jeho ženu, ale když se mu to nepodařilo, zmizel mezi stromy. Všichni pak z místa u jezera utekli rovnou na policejní stanici, kde o celé příhodě s podivným tvorem popovídali policistovi, který měl právě službu.

James McGee na tento den nezapomene, protože i on sám potvrdil, že všichni lidé, kteří na policii vtrhli, byli opravdu velmi vyděšení. Místní policisté jim neměli důvod nevěřit, protože jak se později ukázalo, již několik týdnů vyšetřovali hlášení lidí, kteří podivného tvora pravidelně u jezera vídali.

Kdo terorizoval místní obyvatele se nezjistilo, ale podezření opět padlo na kozího muže. Může se na mostě zjevovat přízrak zavražděného černošského farmáře, kteří na lidi útočí nebo se jedná jen o nějaké blíže neidentifikovatelné zvíře jak tvrdí někteří skeptici?