G.GERLACH SUBMARINE – hodinky od polského „Edisona“

G.GERLACH SUBMARINE - hodinky od polského "Edisona" 1

Podle názvu bychom si mohli myslet, že se jedná o model hodinek pro námořníky.

Ale název klame. Jedná se o pánské hodinky s vodotěsností do 100 m. Což postačí maximálně na nějaké šnorchlování. Hlavně je potřeba najít původ názvu modelu ve jméně Stefana Drzewiecjeho (polského Edisona).

Pán Drzewiecky je již 80 let po své smrti. Byl to polský vynálezce. Mezi jeho dílo patří například první podmořský elektrický motor na světě, torpédové silo fungující na principu stlačené páry nebo jednomístní ponorka. Proto si výrobci hodinek G.Gerlach Submarine vzali právě zde inspiraci, pro jeho velikost.

gallery-148-7

G.Gerlach Submarine má průměr 43 mm a jeho pouzdro je vytvořené mosazí. Jedná se o slitinu zlata, mědi a zinku. Z tohoto materiálu je vyfrézované i tělo a hlavička korunky modelu. Materiál stejně jako u bronzu podléhá oxidaci a je jen na nás, zde jej necháme vytvářet vlastní identitu či ne. Přímému styku s kůží brání použití víčka z nerezavějící ocele 316L a je na něm vyrytý motiv ponorky S.Drzewieckeho. Spodní vrstvu ciferníku má G.Gerlach Submarine pokrytý luminiseční směsí.

Přesnost hodinek zajišťuje japonský samonatahovací kalibr TMI/Seiko NH35. Strojek je robustní postavený na základech automatu 7S26. Denní odchylka se pohybuje od -20/+40 sekund. Hodinky budou k dispozici s koženým řemenem od července a cena je stanovena na 8 300 Kč.