Galaxy S6 Edge Plus: vítejte v klubu nejlepších! (recenze)

Galaxy S6 Edge Plus: vítejte v klubu nejlepších! (recenze) 1

Galaxy S6 Edge je prvním smartphonem se zakřiveným displejem od společnosti Samsung. Nový design přitahuje pozornost a vyvolává závistivé pohledy. Samsung konečně vyrobil telefon, který není jen výkonný, ale také fantasticky vypadá.

Kromě Galaxy Note Edge, je Galaxy S6 Edge jediným smartphonem se zakřiveným displejem. O tomto modelu se už déle mluvilo, takže jeho příchod nebyl žádným překvapením. Novinka rozhodně není levná. 32 GB verze stojí 600 € a více, na 64 GB a 128 GB verzi je třeba si připravit 700 – 1000 €. Galaxy S6 Edge je tedy dražší než iPhone 6 Plus!

Získejte prémiové modely Galaxy S6, S6 Edge či S6 Edge + s bonusem 149 €

Galaxy S6 Edge a Galaxy S6 jsou dva rozdílné smartphony se stejnými parametry. S6 Edge je o něco větší (6,8 mm oproti 7 mm), o něco těžší (132 g oproti 138 g). Dodává se s mírně výkonnější baterií (2600 mAh oproti 2550 mAh), ale to je všechno. Verze Galaxy S6 Edge Plus, kterou jsme dostali na otestování, má 5,7-palcový displej. Toto je velikost, kterou by měla mít každá vlajková loď. Vše pod 5 palců je málo a vše nad 6 palců se špatně drží v ruce. Ti, kteří by chtěli vyměnit svůj Galaxy S4 nebo dokonce Galaxy S5 za tuto novinku, by měly zvážit i toto:

Galaxy S6 Edge Plus nemá odstranitelný kryt baterie a telefon nemá ani slot na microSD kartu. Mnohým to nebude moc vadit, ale pro náročné uživatele to může být těžko stravitelný fakt.

Galaxy S6 Edge Plus má 5,7-palcový AMOLED displej. Díky svému rozlišení 1 440 x 2560 obrazových bodů s jemností 577 PPI je, jedním slovem, úchvatný. Barvy jsou věrné a pozorovací úhly skvělé. Údaje na displeji se dají číst, když přímo na něj svítí slunce. Telefon ohromí výkonným 8-jádrovým a 64bitovým procesorem Exynos 7. Má 4 jádra taktovaná na 2,1 GHz a 4 taktované na 1,5 GHz. Grafiku představuje Mali-T760 a 3 GB paměť LPDDR4 RAM. Toto je jedním slovem nejvýkonnější smartphone současnosti!

Zaoblený kovový rám a celkové luxusní provedení telefonu je bezkonkurenční. To jsou komplimenty, které většinou dostávají produkty od Apple či HTC. V designu zde najdeme několik podobností s výrobky od Apple. Okraje telefonu jsou velmi tenké díky duálnímu zakřivení displeje. Na bocích telefonu proto nezůstal prostor na SIM kartu. Zatímco přední část S6 Edge je krásně zakřivená, zadní je plochá jako deska, a tak budete mít pocit, jako byste v ruce drželi mnohem širší telefon. Na tomto místě se musíme trochu postěžovat: S6 Edge v ruce nedrží příliš dobře. Kdyby bylo zakřivení telefonu na předním i zadním okraji, telefon by padl do ruky mnohem lépe.

Samsung Galaxy S6 Edge je k dispozici v bílé, černé, zlaté a zelené barvě. Kultovní tlačítko Home zůstalo zachováno, přičemž bylo doplněno o vylepšený snímač otisků prstů. Konstrukce Samsung Galaxy S6 Edge Plus je velmi dobrá a představuje obrovský skok vpřed ve srovnání například s Galaxy S5 či dokonce s Galaxy Note Edge. Futuristický vzhled ospravedlňuje vysokou cenu. Otvory reproduktoru, konektor micro USB i 3,5 mm audio konektor, to vše se nachází ve spodní části, podobně jako v Apple iPhone 6.

Zakřivený displej přináší novou funkci Moji lidé, která umožňuje k 5 kontaktům přiřadit barvu a pokud máte smartphone položený displejem dolů, na boku vám zasvítí barva kontaktu, který vám právě telefonuje. Prohlížet jednotlivé kontakty si můžete rychle posouváním prstu zprava doleva. Na příchozí hovor můžete odpovědět výchozí SMS zprávou nebo podržením prstu na telefonu. Škoda, že Samsung nevyužil celou funkcionalitu zakřivené obrazovky. Zakřivený displej je sice zajímavý, ale jeho využití je pouze minimální.

Potěšil nás nový TouchWiz založený na Android 5.0.2, jehož reakce jsou velmi rychlé. Aplikací je přitom absolutní minimum, Samsung ty své nechal v GALAXY Apps. Někoho by mohly překvapit aplikace od Microsoftu, včetně aplikací OneNote, OneDrive a Skype. Nechybí ani známá obrazovka s desítkami rychlých nastavení.

Absolutní chloubou tohoto telefonu je 16-megapixelový fotoaparát s novým snímačem. I díky zvýšené světelnosti objektivu (f / 1,9) jsou nyní fotografie výrazně kvalitnější, zejména při slabším světle. Nechybí ani automatický režim HDR, či dokonce režim Pro, ve kterém se dá manuálně změnit ISO, vyvážení bílé, expozice a jiné parametry. Možnost nahrávání Full HD videí s 60 fps a Ultra HD videí je skvělá věc. Příjemným překvapením je snímač otisků prstů, který po přiložení prstu funguje opravdu bez problémů. Integrované bezdrátové nabíjení je dalším benefitem. Za cca. 20 minut se takto dá smartphone dobít o dalších cca. 12%. Jelikož je baterie menší a snadno se vybije i za jediný den, potěší rychlé nabíjení, kterým dobijete telefon za 10 minut na 15% kapacitu.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus je fantastický, nadmíru výkonný smartphone s impozantní kamerou. Bohužel, prodává se za vyšší cenu, má slabší baterii a nedoladěnou  funkcionalitu na bočním okraji displeje. Stejně zamrzí chybějící vodě odolnost, dokud např. Sony Xperia Z3, ale i Galaxy S5 ji mají.

Smartphone jsme otestovali se smart hodinkami Gear S2. Tato kombinace je bezkonkurenční a můžeme ji pouze doporučit. Hodinky rozšiřují funkcionalitu smartphonu o různé oznámení, přičemž nepřijdete o žádný zmeškaný hovor, SMS zprávu či zprávu na sociální síti Facebook. Trvalo nám dva týdny, dokud jsme přišli na všechny možnosti, které nyní využíváme ke své spokojenosti.