Heuer Monza Chronograph vzpomíná na slavná vítězství Ferrari

Heuer Monza Chronograph vzpomíná na slavná vítězství Ferrari 1

Nejnovější model švýcarské továrny vzpomíná na první vítězství Nikiho Laudy ve Formuli 1. Bylo to v roce 1975, kdy na legendární Monze v Itálii diváci tleskali Nikimu. V závodech skončil třetí, ale i to mu stačilo na celkové vítěství ve formuli 1.

Za několik měsíců po tomhle vítězství navrhrl pravnuk zakladatele značky Heur Jack Heuer chronograf na počest vítězství. Byli to ocelové hodinky s opačně umístěnou korunkou, dvěma horizontálně uloženými registry a na ciferníku se poprvé objevilo logo Heue doplněné o nápis Monza.

CHronograf byl celočerný s polštářovým pouzdrem inspirovaný hodinkama z roku 1925. Vybaveny byli pulsometrem na měření tepelné frekvence a tachymetrickou škálou na výpočet rychlosti. Na ručičky byla přidána červená barva. Už tehdy se zrodila legenda.

Tag-Heuer-Monza-Chronograph-1

TAG Heuer 2016 připomíná 40. výročí modelu Heuer Monza. Hodinky se snaží napodobit kultovní verzi hodinek z roku 1976. Pouzdro mají vyrobené ze slitiny titánu, vanádu a hliníku. Ten je povrchově upravený matnou, černou vrstvou karbidu titánu. Vodě-odolnost je do 100 m a průměr hodinek je 42 mm (dříve 39 mm). Korunka se přesunula již na obvyklé místo.

TAG Heuer mají ciferník černý, chráněný antireflexním zafirovým krystalem. Kvůli věrnosti je na hodinkách historický emblém společnosti podle originálu. Ručičky jsou lakované, a to platí i pro indexy. Nechybí jim světélkující směs superluminia.

Model je vybavený strojkem Calibru 17. Automat byl vyvinut v roce 1996 na základech mechanismu ETA 2894-A2 a obsahuje 37 rubínů. Rezervu mají na 42 hodin a frekvenci 28800 půlkmitů za hodinu (4 Hz). Rotor kalibru je zdobený Ženevskými pruhy.

Cena byla stanovena na 125 000 Kč a jsou k dispozici s černým řemínkem z telecí kůže.