Hlavní turistické atrakce Toronta, hotely a výlety 2/2

Hlavní turistické atrakce Toronta, hotely a výlety 2/2 1

Hokejová síň slávy

Pro hokejové fanoušky je návštěva Hokejové síně slávy (Hockey Hall of Fame) v centru Toronta nutností. Je to místo, kde se dozvíte o hokejových velikánech všech dob, o hráčích, týmech i hrách. Také nabízí příležitost spatřit Stanleyův pohár spolu se sbírkou významných memorabilií, zatímco interaktivní expozice Vám umožní vyzkoušet si své hokejové dovednosti.

Adresa: Brookfield Place, 30 Yonge Street, Toronto, Ontario

 

Graffiti Alley

Dlouhá ulička v Torontu je známá Kanaďanům, kteří sledovali komediální TV seriál Rick Mercer Report: právě zde hlavní hrdina natáčel své kontroverzní zprávy. Ale i pokud jste pořad nikdy neviděli, jedná se o skvělé místo, které jakoby pokračovalo do nekonečna. Turisté ho milují, pózují zde před pomalovanými dveřmi a okny a fotí se ve dne i v noci. Graffiti Alley vede souběžně s  Queens Street West a Richmond Street West od Spadina Avenue k Portland Street.

 

Stadion Rogers Centre

Hned vedle věže CN Tower se nachází Rogers Centre, mohutný krytý sportovní stadion a sídlo týmu Toronto Blue Jays (MLB). Jedinečný design zahrnuje stahovací střechu, kterou je možné odsunout a stadion za příznivého počasí otevřít. Megastavba byla dokončena v roce 1989 a může pojmout desetitisíce diváků; konají se zde ale také další významné akce, jako jsou koncerty. Rogers Centre nabízí hodinové komentované prohlídky, které umožňují se podívat za scénu.   

Součástí Rogers Centre je Toronto Marriott City Centre Hotel 4* (akční nabídka ubytování zde) s pokoji skýtajícími výhled na hřiště. Pokud budete ve městě, abyste shlédli zápas, ubytovat se zde je mimořádně pohodlná volba a zároveň jedinečný zážitek.

Adresa: 1 Blue Jays Way, Toronto, Ontario 

pokračování

Hlavní turistické atrakce Toronta, hotely a výlety 2/2 2
Stanley Cup

 

KDE SE UBYTOVAT 

Když jde o prohlídku pamětihodností a zábavu, nejlepší místo k ubytování je přímo v centru (Downtown) Toronta, v samém srdci dění. Níže uvedené hotely mají výborné hodnocení a nacházejí se na dobrém místě v centru, odkud se snadno pěšky dostanete k mnoha hlavním atrakcím.

Luxusní hotely: na vrcholu luxusní kategorie je The Ritz-Carlton 5* nalézající se praktickém místě v centru nedaleko Zábavního a Finančního okrsku. Také Delta Hotels by Marriott Toronto má skvělou polohu nedaleko CN Tower, Ripleyho akvária a stadionu Rogers Center, přičemž nabízí výhledy na jezero Ontario. Nedaleko nákupního centra NC Eaton Center, slavné torontské radnice a zimního ledového kluziště se nachází Hilton Toronto, který má k dispozici krytý bazén otevřený po celý rok; pokoje na jižní straně budovy skýtají výhled na CN Tower. Sheraton Centre Toronto Hotel stojí přímo naproti Hiltonu obrácený k nám. Nathan Phillips Square; s Eaton Center je spojen prostřednictvím podzemního systému PATH.

Akční nabídka ubytování:

Hotely střední třídy: One King West Hotel & Residence 4* nabízí velmi dobrou hodnotu a výběr pokojů, některé s kuchyňkou. Hotel stojí v centru všeho dění a jen pár kroků od skvělých restaurací. Na horním konci nabídky hotelů střední třídy je umístěn Radisson Blu Admiral Toronto Downtown 4* na nábřeží. Jedná se o skvělé místo, především v létě, v blízkosti mnoha restaurací na břehu jezera a rozsáhlé nábřežní pěší zony, odkud se snadno pěšky dostanete k CN Tower a dalším atrakcím; hotel má venkovní bazén. Nedávno zrenovovaný Novotel Toronto Centre je další dobrá volba na Esplanade nedaleko tržnice St. Lawrence Market a módních stylových restaurací, v létě s jídelnou venku. Severně od Esplanade, vzdálený jen kousek pěšky od Finančního okrsku a mnoha atrakcí, naleznete Holiday Inn Expres 3*, další kvalitní hotel střední třídy.

Ekonomické hotely: Super 8 by Wyndham se nachází na dobrém místě v okrsku Chinatown na východní straně centra města a nabízí rozumné ceny.

Akční nabídka ubytování:

 

TIPY A VÝLETY

Prohlídka památek: pokud jde o prohlídky pamětihodností Toronta, nic nepředčí Toronto CityPASS s hodnotou, kterou nabízí. Jedná se o 9denní pas, který začíná platit první den, kdy ho použijete, a nabízí úsporu na vstupném do některých atrakcí města, jako je CN Tower, Královské muzeum Ontaria, Torontské zoo, Casa Loma a Ontario Science Center. Pro dopravu k památkám, nebo na obecnou prohlídku města, je nejlepší volbou prohlídka Toronta s mnoha zastávkami (hop-on hop-off). Jedná se o 3denní pas, který Vám umožní prohlédnout si město vlastním tempem z pohodlí poschoďového autobusu. Pokud budete mít zakoupen CityPASS, můžete vystoupit a prohlédnout si všechna místa, na která se pas vztahuje.

Jednodenní výlety: budete-li chtít při během svého pobytu vidět Niagarské vodopády, jednodenní výlet z Toronta k Niagarským vodopádům je nutností. Je to jedna z největších atrakcí Kanady vzdálená odtud necelou hodinu a půl cesty. Výlet zahrnuje vyzvednutí z hotelu a dopravu zpět, odvoz k Niagarským vodopádům, plavbu lodí k základně vodopádů, oběd formou bufetu, návštěvu vyhlídkové terasy Whirlpool Rapids a zastávku v krásném menším městě Niagara-on-the-Lake.

Hlavní turistické atrakce Kanady