Hloupé chyby, kvůli kterým lidé způsobily katastrofy

Hloupé chyby, kvůli kterým lidé způsobily katastrofy 1

Prý, mýlit se je lidské. Nicméně vše má své hranice. Tito lidé způsobili svými chybami nemalé škody. Vždyť, posuďte sami.

 
JOHNSON--SADIE-RENEE-Sunnyside-Turnoff-Fire-2013-jpg

Založila požár, aby pomohla „znuděným“ hasičům
20. července 2013, Sadie Renee Johnson hodila Ohňostrojový raketu do křoví u silnice v blízkosti svého domova ve Warm Springs v Oregonu. Oheň lokalizovali poměrně rychle, ale vymkl se kontrole, rozšířil se přes více než 200 kilometrů čtverečních a způsobil škody za sedm milionů eur.

Ženu zatkli poté, co sdílela status „líbí se vám můj oheň?“ na své stránce na Facebooku. Když se přiznala ke zločinu, řekla, že to udělala proto, aby pomohla svým přátelům hasičům, kteří se nudili, ale trvala na tom, že si nemyslela, že se oheň rozšíří tak rychle.

 
20141608163827_0

Muž zaplavil město, aby se zbavil manželky
James R. Scott byl nešťastně ženatý. No místo toho, aby se rozvedl, rozhodl se zaplavit most, aby se jeho žena nedostala domů. 16. července 1993 odstranil několik pytlů s pískem z hráze v blízkosti West Quincy, Missouri, což způsobilo, že řeka Mississippi zaplavila oblast i most, který byl jediný mezi Missouri a Illinois v oblasti 160 kilometrů.

Tato událost je známá jako velká povodeň z roku 1993. Původně Scotta považovali za jednoho z těch, kteří se snažili odvrátit katastrofu. Nicméně svěřil se příteli, že způsobil povodeň, aby se zbavil manželky a mohl si užívat. Odsoudili ho na roční vězení.

 
o-CAPTAIN-FRANCESCO-SCHETTINO-COSTA-CONCORDIA-facebook

Potopil výletní loď jako „reklamní kousek“
Italové jsou známí pro své chvástání, ale toto bylo prostě hloupé. Francesco Schettino, kapitán italské výletní lodi Costa Concorida, stál na můstku se svou novou přítelkyní, když se rozhodl na ni zapůsobit manévrem, který si vyžadoval , aby loď vplula do velmi mělkých vod.

Prohlašoval, že už to udělal několikrát předtím a před manévrem vypnul alarmy. Obrovská loď se 4229 cestujícími se převrhla a 32 osob zahynulo. Schettino byl odsouzen na 16 let vězení.

 
2446077

Pyrotechnika na koncertě zabila 100 lidí
Tour manažer metalové kapely Jack Russell ‚s Great White je považován za odpovědného z jednoho nejničivějších nočních požárů v historii USA. Během úvodních okamžiků show kapely Daniel Biechele odpálil část pyrotechniky. Bylo to něco, co udělal mnohokrát předtím a tvrdil, že měl povolení od majitele klubu.

Nicméně, nízký strop klubu byl pokrytý akustickou pěnou, což způsobilo požár. Oheň rychle zachvátil celý klub a způsobil smrt 100 lidem, včetně kytaristy Ty Longely, a zranil přes 230 lidí. Biechele byl odsouzen na 4 roky vězení.

 
9432250_1280x720

Havárie kvůli kočce
Michael James Schneider chtěl být dobrým člověkem. Když uviděl kočku na floridské dálnici, snažil se ji zachránit, aby ji nesrazil. Bohužel tento ušlechtilý skutek vyústil do dopravní zácpy dlouhé sedm kilometrů, způsobil kritické zranění Schneiderovi, když probíhal dálnici ke středové uličce a smrt 75-leté ženy v jiném autě. Při incidentu byla zabita i kočka.

 
2446065

Obchodoval opilý
Existuje několik věcí, které byste neměli dělat opilý – nesmíte řídit auto či psát ex-přítelkyni a nyní můžeme přidat na seznam další položku – obchodování s ropou, díky nehodě Steve Perkinse. „Kluzký Steve,“ jak je známý mezi přáteli, strávil časné ranní hodiny 30.června 2009 obchodům, když vzal 12 514 760 000 Kč společnosti PVM Oil Futures a nakoupil sedm milionů barelů ropy, což vedlo ke ztrátě 244 854 000 Kč.

Další den byly neautorizované obchody odhalené. Steve dostal pokutu 2 720 600 Kč za svůj přestupek, ale jinak nedopadl špatně. Další den ho najala další makléřská společnost, která tvrdí, že je to „dobrý člověk, který udělal hloupost.“

 
cooker-727x431

Výbuch tlakového hrnce
Úřady mají právo prověřit podezřelá vozidla v blízkosti citlivých oblastí, zejména po událostech 11. září a bombovém útoku na Bostonského maratonu.

Izrael Shimeles zapomněl na tyto obavy, když zaparkoval své auto, v němž měl tlakový hrnec a propanovou nádrž, v blízkosti Washington National Mall 15 minut před koncertem Memorial Day. Obě z těchto položek byly určeny na vaření rýže – ale stejně také mohly být použity jako bomby. Vařič vybuchl a Shimieles se omluvil za škody a chaos, který způsobil.