Hodinky ve tvaru lebky

Hodinky ve tvaru lebky 1

Skotská designerka Fiona Kruger představila elegantnější verzi hodinek ve tvaru lebky, kterými se proslavila již dříve v hodinářském světě. Nové modely Petie Skull mají ciferník s hustým gilošovým vzorem a jako jejich předchůdce a jako jejich předchůdci nám říkají že všichni jednou zemřeme.

Fiona Kruger hodinky vytvořila v rámci postgraduálního projektu na švýcarské univerzitě École Cantonale Dart de Lausanne.
Inspirací pro ni byli hodiny Marie I. Startovny (1542-1587) známé jako Marie královna Skotů. Čerpala z bohatě zdobeného historického artefaktu a hlavním rysem byl tvar lebky.

Předchozí modely Skull Watch byli v zahraničí označené jako originální s výborně zvládnutou technikou ručního dekorování, ale přitom jim vytýkali jejich rozměry, které byli na hraně nositelnosti. Na tyto ohlasy Fiona Kruger reagovala na veletrhu Baselword modely s rozměry 48×34,5×9,8 mm (dříve 57,4×41,3×10,9 mm).

Fiona-Kruger-SKULL-CELEBRATION-02

Hodinky se zmenšili o 15 procent, mají leštěné pouzdro z nerezavějící ocele 316L a byli předvedené ve třech provedeních. A to Silver, Blue a Black. Z každého provedení bude vyrobeno jen 18 kusů. Hlavním důvodem omezeného množství je množství ruční práce a střídání gilošových vzorů (Traits droits en Soleil, Clous de Paris, Soleil 12 Division avec traits pronces, Ecalles de poisonn) na galvanicky pokovených mosazných cifernících složených z devíti segmentů. Smrtka se nám ještě usmívá s perlážovou úpravou.

Ciferník má tři otvory (oči, nos, ústa), přes které můžeme sledovat setrvačník, pérka a část soukolí automatického kalibru Soporod A10. Sklíčka jsou zafirové. Řemínky hodinek jsou kožené. Ale změna je v materiálu.

Fiona nepoužila telecí ani jinou běžnou kůži, nýbrž rybí. Konkrétně z lososa. Swiss made hodinky můžeme koupit přes internetový obchod a jejich cena je něco málo přes 300 000 korun. Cena je stejná pro všechny verze.