Hurá na výlet do vídeňské ZOO v Schönbrunnu

Hurá na výlet do vídeňské ZOO v Schönbrunnu 1

Vídeňská zoologická zahrada, která se nachází v srdci Evropy, je místem, kde se setkává příroda s historií. Tento areál, jehož kořeny sahají hluboko do minulosti, konkrétně do 18. století, byl původně založen jako císařský menažerii a postupem času se vyvinul v jeden z nejmodernějších a nejrespektovanějších zoologických parků na světě.

TIP :  Jak cestovat po Vídni výhodně a ušetřit na vstupech do muzeí a různých atrakcí? Kupte si Vienna City card  a cestování po hlavním městě Rakouska bude pohodlnější! Karta Vienna Pass vám zase ušetří a umožní přednostní vstup až do 90 památek a atrakcí.

Rozkládající se na rozsáhlém pozemku, Vídeňská ZOO nabízí domov široké škále zvířecích druhů, od těch nejmenších hmyzích obyvatel po majestátní velké savce. Návštěvníci zde mohou obdivovat rozmanitost života, který se rozprostírá přes různé kontinenty a ekosystémy, od africké savany, přes deštné pralesy Amazonie, až po chladné oblasti Arktidy.

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit

Otevírací doba

Tiergarten Schönbrunn
Pondělí 09:00 – 17:00
Úterý 09:00 – 17:00
Středa 09:00 – 17:00
Čtvrtek 09:00 – 17:00
Pátek 09:00 – 17:30
Sobota 09:00 – 17:30
Neděle 09:00 – 17:30

Zahrada klade velký důraz na ochranu životního prostředí, vzdělávání veřejnosti a zachování ohrožených druhů. Vídeňská ZOO se také aktivně podílí na mezinárodních chovatelských programech a výzkumu, s cílem přispět k udržitelné budoucnosti naší planety a jejích obyvatel.

Jak velkou návštěvnost má zámek Schönbrunn?

Pro návštěvníky je připravena řada expozic a atrakcí, které jsou navrženy tak, aby co nejvíce imitovaly přirozené prostředí zvířat, a tím jim poskytovaly co nejlepší podmínky pro život. Kromě toho je možné se zúčastnit edukačních programů, přednášek a workshopů, které nabízí cenné informace o životě zvířat a významu ochrany přírody.

Vídeňská ZOO tedy není jen místem zábavy a odpočinku, ale také důležitým centrem pro ochranu přírody a vzdělávání. Je to místo, kde se můžeme mnoho naučit o zvířatech, která sdílíme naší planetu, a o tom, jak je můžeme chránit pro budoucí generace.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více