Ikaria – řecký ostrov

Ikaria - řecký ostrov 1

Ostrov Ikaria byl pojmenován po bájném Íkarovi, který spadl do okolního moře poté, co se sluncem rozpustil vosk na jeho křídlech.

Ikaria je skvělé místo pro poklidnou dovolenou. Nádherné pláže se zlatým pískem a křišťálovým mořem představují ideální místa, kde si můžete užívat slunce. Díky naprosto poklidné atmosféře ostrov navštěvují především lidé vyznávající volné táboření a naturisté (nudisté). Při cestě autem do vnitrozemí se dostanete do malebných vesnic, velkých vinařství a míst s krásnou přírodou.

Víte, že obyvatelé Ikarie žijí v průměru o 10 let déle než lidé ve zbytku Evropy? Může to být vlivem čerstvého vzduchu, životního stylu venku, vína, horského terénu nebo možná vlivem vyzařování okolních skal… ale je to tak.  

Co dělat a na co se podívat

Ikaria leží ve východní části Egejského moře a je známá svoji poklidnou atmosférou a nádhernými plážemi. K nejkrásnějším z nich patří Livadi, Messakti, Nas a Seychely, ale naleznete zde také izolované zátoky, které Vám poskytnou naprosté soukromí. Při cestě autem po ostrově se dostanete do tradičních vesnic a na místa s přírodními krásami. Soutěska Halari je místem vhodným pro pěší turistiku, což je jedna z nejoblíbenějších aktivit na ostrově. Na konci soutěsky se nachází nudistická pláž Nas s možností pozorování romantického západu slunce. Pamětihodností je na Ikarii jen málo a patří k nim starověké ruiny, malá muzea a kaple. Dovolenou na Ikarii můžete spojit s návštěvou dalších ostrovů, jako je Fourni či Samos. 

 

Některé atrakce ostrova Ikaria:

  •           Messakti, Livadi, Nas, Seychely – pláže
  •           Armenistis, Evdilos, Agios Kyrikos – vesnice
  •           pozorováhní západu slunce v zátoce Nas
  •           pěší turistika v soutěsce Halari
  •           surfování

Ubytování

Hotely na ostrově Ikaria se soustřeďují v přímořských vesnicích Armenistis, Evdilos a Agios Kyrikos. Na ostrově není mnoho velkých hotelů a zdejší ubytovací zařízení mají jednodušší vybavení, ačkoli pár hotelů nabízí také luxusnější prvky, jako je bazén. K možnostem ubytování na ostrově patří především tradiční a jednopokojové apartmány a útulné pokoje. V průběhu let se na ostrově postupně rozvíjí agroturistika spojená s farmami produkujícími víno a olivy.  

Akční nabídka ubytování: