Italové chtějí v zemi bezplatné WiFi

Italové chtějí v zemi bezplatné WiFi 1

Nový program na podporu infrastruktury počítá s miliony eur.

Tři roky na realizaci a miliony eur si Italové přichystají na to, aby nabídly občanům a turistům bezplatné WiFi na veřejných prostranstvích. Nový program má zajistit rozvoj komunikační infrastruktury a pomoci rozběhu ekonomiky i společenského života.

notebook-na-stole

Nová legislativa počítá s tím, že bezplatné WiFi bude dostupné v taxících, obchodních centrech, na soudech, úřadech, náměstích a všech veřejných místech s vysokou koncentrací lidí. Připojení bude probíhat automaticky, bez jakýchkoliv hesel či identit.

Podle agentury Reuters budou novou legislativu schvalovat v polovině příštího roku. Počítá s tím, že 5-milionový finanční pobídka se použije na spolufinancování potřebných zařízení. Bezplatné WiFi má zajistit nejen přístup na internet, ale i bezpečnost uživatelů.

aa!_wifi

Podle analytiků je penetrace internetu v zemi slabší než ve zbytku EU, za co mohou vysoké ceny datové konektivity. Zvláště, pokud se jedná o domácnosti či studentů. Nedostatečné je zejména pokrytí Vysokopropustnými sítěmi.

Připravovaná legislativa má mezi politiky silnou podporu a mnozí předpokládají, že bude schválena. Internet bude dostupný pro každého, kdo se na ulici rozhodně vytáhnout z kapsy smartphone, tablet nebo si sednout na náměstí s notebookem na klíně.