JAMESON SLAVÍ ZRUČNOST SVÝCH MISTRŮ

JAMESON SLAVÍ ZRUČNOST SVÝCH MISTRŮ 1

Značka Jameson odhaluje The Whiskey Makers Series – zcela novou řadu prémiových irských whiskey, vzdávající hold dovednosti lidí a řemeslům stojících za vznikem whiskey Jameson.

Tři nové druhy whiskey Jameson, na kterých spolupracovali tři důležití muži z palírny Midleton Distillery – ti dostali příležitost oslavit své řemeslo pojmenováním edice po svých oblíbených nástrojích. Brian Nation, hlavní palírna; Ger Buckley, hlavní bednář, a Billy Leighton, mistr v míchání whiskey představují: The Distiller ‚s Safe, The Cooper‘ s Croze a The Blender ‚s Dog.

„Uvedení Jameson The Whiskey Makers Series je výjimečným krokem, díky kterému můžeme oslavit ty, kteří vytvářejí a zdokonalují značku Jameson každý den. Věříme, že tyto novinky zaujmou a budou inspirovat milovníky whiskey k objevování ručně vedených procesů, které dodnes zůstávají v srdci pálenice Jameson, „říká Martin Rusko, brand manažer značky Jameson ze společnosti Pernod Ricard Slovakia, která značku distribuuje na slovenský trh.

Hlavní palírna Brian Nation je od roku 2013 nástupcem Barryho Crocketta, který pracoval v palírně úctyhodných 47 let. Jeho stáčení je dokonalým příkladem tzv. copper pot-still destilátu, tedy whiskey vyráběné technikou tradičního destilace v malých měděných kotlích. Brian se svým puristickým pohledem na výrobu whisky zkoumá vliv mědi na nově vznikající spirit. Výsledná whiskey Jameson The Distiller ‚s Safe v sobě nese výraznou sladkost ječného sladu a příjemné tóny meruňky, skořice a melounu.

Whiskey Jameson The Cooper ‚s Croze je ukázkou důležité úlohy hlavního bednáře Gera Buckleyho a přezkoumává vliv, který má zrání v sudech na výslednou podobu whiskey. Výsledná míchaná whiskey je vyzrálá ve třech typech sudů: z amerického bílého dubu, ve kterých ještě nezrál nebo zrál žádný jiný alkohol, dále v použitých sudech po bourbonu a v sudech po sherry z evropského dubu. Tyto kombinace dodávají whiskey vanilkovou sladkost, bohatou ovocnou chuť a harmonii květinových a kořeněných tónů. Ger Buckley ke své whiskey dodává: „Jako pátý z generace bednářů jsem vytvořil The Cooper ‚s Croze, abych oslavil svou lásku ke dřevu a jeho ohromné ​​všestrannosti.“

Třetí whiskey, Jameson The Blender ‚s Dog, je oslavou zručnosti Master Blender – mistra v míchání whiskey, Billyho Leighton. Vzdává hold umění míchání. Billyho nejspolehlivější nástroj -‚a dog‘ neboli pipeta – slouží k nabírání vzorků whiskey ze sudů a umožňuje mu míchat dohromady vzájemně se doplňující Spirito z rozsáhlých zásob midletonskej pálenice. The Blender ‚s Dog v sobě ukrývá dokonalou rovnováhu mezi spiritem, dřevem a časem. V chuti zakulacená whiskey se sladkostí karamelu má kořenitý charakter s lehkou tříslovinou a výjimečně dlouhým závěrem. „Chtěl jsem vytvořit harmonickou a komplexní whiskey, která zaplaví chuťové i čichové buňky,“ doplňuje Leighton.

Nová řada irské whiskey Jameson The Whiskey Makers Series najdete ve vybraných hospodách, barech a obchodech po celém Slovensku.

irish Destillers

Irish Destillers byla založena v roce 1966, kdy došlo k fúzi tří irských palíren whisky – John Power & Son, John Jameson & Son a the Cork Distillery Company. V červnu 1988 Irish Destillers odkoupila společnost Pernod Ricard Group a dnes je značka Jameson světovou jedničkou z irských whiskey. Portfolio Irish Destillers však kromě značky Jameson tvoří i oblíbená irská whiskey Paddy Power, silná premium whiskey určená náročným konzumentům; no také další uznávané značky, které doplňují prestižní kolekci Irish Destillers: single pot still whiskey Spot range (Green Spot, Yellow Spot) a Redbreast, nejvíce oceňovaná single pot still whiskey, zda kolekce Prestige Collection a Midleton Very Rare.

Pernod Ricard Slovakia

Společnost Pernod Ricard Slovakia, která je součástí nadnárodního koncernu Pernod Ricard Group, v současnosti distribuuje více než 30 známých světových značek alkoholu. Patří mezi ně např. Becherovka, Becherovka Lemond, Absolut, Ballantine’s, Jameson, Havana Club, Beefeater, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Kahlúa, Malibu, Jacob’s Creek, Graffigna, Champagne Mumm, Perrier-Jouet, prémiový likér Cordial, aperitiv KV 14 a mnohé další.