Klenot jménem Sainte-Chappelle

Klenot jménem Sainte-Chappelle 1

Sainte Chapelle, tento klenot pařížského gotického stylu ze 13. století, je důstojným představitelem období rayonnantské gotiky. Tato kaple je známa svými okouzlujícími vitrážemi, které vyplňují prostor svým světlem a přivádějí jej k životu. Tento úchvatný architektonický skvost, který byl postaven za pouhých sedm let, je jednou z nejkrásnějších královských kaplí ve Francii.

Vstupenky na prohlídku k zakoupení online zde:

 

Uvnitř Sainte Chapelle, budete moci obdivovat překvapivě elegantní architekturu 13. století a stát se svědkem příběhu dějin světa až do příchodu relikvií do Paříže. Tyto relikvie jsou zobrazeny v obrovských oknech, které tvoří jednu z hlavních atrakcí kaple.

Sainte Chapelle, navržená v polovině 13. století jako monumentální relikviář, kdysi uchovávala trnovou korunu Krista. Tento kostel je stejně krásný jako ta koruna, která byla bolestivá. Budete ohromeni tyčícími se stropy, slavnostním schodištěm a velkolepými vitrážemi – které vyprávějí příběh historii světa.

Sainte Chapelle se nachází na ostrově Île de la Cité a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato impozantní a intimní kaple, vysvěcená 26. dubna 1248, je důležitým symbolem náboženských a politických dějin Francie.

Budova Sainte Chapelle, postavená za pouhých 7 let, zůstává důležitou budovou jak z náboženských, tak i politických důvodů. Středověký Palais de la Cité, kde se kaple nachází, byl sídlem francouzských králů až do 14. století. S Kristovou trnovou korunou a dalšími posvátnými relikviemi se mocný monarcha Saint Louis stal vrcholem západního křesťanství.

Vstupenky na Sainte Chapelle jsou k dispozici od poskytovatele Tiqets International B.V., který má svou registrovanou adresu v Amsterdamu, Nizozemsko. Pro zákaznický servis a další kontaktní informace se můžete obrátit na centrum nápovědy Tiqets.

Pokud plánujete návštěvu, mějte na paměti, že poslední vstup je 40 minut před zavírací dobou a že vstupenky jsou okamžitě doručeny. Kromě toho, Sainte Chapelle je bezbariérová a přijímáme vstupenky v mobilu.

 

Vaše vstupenka zahrnuje vstup do Sainte Chapelle, ale nezahrnuje vstup do Conciergerie.

Sainte Chapelle je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 a nachází se na adrese 8 Boulevard du Palais, 75001, Paříž.

Pokud si přejete zrušit nebo přesunout svou návštěvu, můžete tak učinit do 23:59 v den předcházející návštěvě.