Krása, která vás nadchne – vodopád pod mořem

Krása, která vás nadchne - vodopád pod mořem 1

Mauricius je ostrovní stát v Indickém oceánu, který se nachází přibližně dva tisíce kilometrů východně od pobřeží Afriky. Poprvé ho objevili arabští mořeplavci ještě v roce 975 a později, v roce 1507, se na něj dostali i Portugalci. Na jihozápadním cípu ostrova se navíc nachází úkaz, který neuvidíte nikde jinde na světě: podmořský vodopád.

 
plaz_699_Celkovy-pohled-na-Paradis-Hotel-a-Dinarobin

Ostrov má za sebou poměrně bouřlivé dějiny a o jeho kolonizaci se pokusili Francouzi, Holanďané i Britové. Nakonec v roce 1968 získal nezávislost a po 24 let později se z něj stala republika. Mauricijská ekonomika závisí zejména na produkci cukru a turismu. Právě turisté se na ostrově mohou přesvědčit o tom, jak vypadá skutečný tropický ráj. Množství barev, kterými tento kus pevniny uprostřed oceánu hýří, je opravdu neuvěřitelný.

I proto je Mauritius mezi cestovateli mimořádně oblíbený a nachází se zde množství menších, ale i luxusních hotelů, bary, restaurace či golfová hřiště. Zřejmě to nejkrásnější, na co můžete při toulkách Mauriciem narazit, je právě podmořský vodopád. Ačkoli to vypadá, jakoby proud vody padal do nekonečných hloubek, pravdou je, že jde jen o optický klam. Ten způsobují proudící písek a bahno, které pohánějí mořské proudy.