Luxusní hodinky inspirované hvězdnými válkami

Luxusní hodinky inspirované hvězdnými válkami 1

Pokud se vám líbí seriál Hvězdné války, určitě vás tento článek zaujme. Hodinářská firma Devon se inspirovala tímto kultovním seriálem a vyrobila limitovanou edici hodinek Devonwoks Star Wars.

Nejvíce se při jejich designu inspirovali temnou postavou Dartha Vadera a stíhačkami Tie Fighter. V hodinkách je 350 ručně montovaných částí, 4 elektromotory s technologií MicroStep a 4 sklolaminátové nylonové pásy s tloušťkou pouhých 2 mikrony, které zabezpečují zobrazování sekund. Celkově se v hodinkách nachází 313 kontaktů.

Tělo hodinek je vyrobeno z oceli typu 316L a povrchová úprava připomíná Vaderova brnění. Po bocích jsou čtyřúhelníky, které připomínají křídla Ty Fighterů. Na spodku jsou hroty z leštěného stříbra, připomínající ty Vaderovy. Kryty motorků se zas podobají spínači přístroje, který ho držel při životě.

A nakonec, řemen hodinek připomíná Vaderovy rukavice. Někomu by se mohlo zdát, že po převzetí tolika prvků z jednoho seriálu jsou hodinky jeden velký zmetek, ale opak je pravdou. Masivní hodinky jsou velmi elegantní a zároveň působí velmi tajemně. Baterie vydrží 2 týdny. Pak se dobíjí bezdrátovou nabíječkou, která vypadá jako malá bojová loď Tie Fighter. Za 28 500 dolarů kromě hodinek a nabíječky dostanete i černé manžetové knoflíčky s motivy seriálu. V prodeji je pouze 500 kusů. Každý jeden má vlastní sériové číslo.