MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE. RECEPT JAK PŘESTAT ZBYTEČNĚ VYTVÁŘET STRES A NEVYMLOUVAT SE NA NEDOSTATEK ČASU

MÉNĚ JE NĚKDY VÍCE. RECEPT JAK PŘESTAT ZBYTEČNĚ VYTVÁŘET STRES A NEVYMLOUVAT SE NA NEDOSTATEK ČASU 1

Pokud bychom si vzali příklad z přírody tak bychom to hned viděli. Nechte se unášet proudem. Tak jako voda teče po proudu a nemusí vytvářet žádnou námahu. Tak i my můžeme plavat proudem života a nechat se unášet s lehkostí. Pokud si všimneme dnešní životní styl tak spatříme, že lidé dělají najednou i několik činností. A není nic horšího než dělat mnoho věcí najednou a ani jednu pořádně.

Například teď. Mnozí z vás čtou tento článek, přitom mají puštěnou televizi nebo rádio a na telefonu spuštěn facebook, nebo jinou sociální síť. Hodně krát si ani neuvědomujeme, že mnoho činností najednou vytváří stres. Stres z toho, že máme pocit nedostatku času a tím musíme dělat najednou více věcí.

Dalším příkladem může být vrcholový atlet. To že dosahuje ty nejlepší výsledky a podává nejlepší výkony je v tom že je soustředěn pouze na jednu jedinou konkrétní věc, kterou vykonává. Na běh.

Možná to zní jako paradox, ale opravdu pokud děláte méně dostanete víc. Vím že dnešní doba je uspěchaná a je těžké držet krok, ale nemá význam si kupit povinnosti a pak z nich polovinu i tak nedokončit. Zkuste se zastavit a uvědomte si jak se cítíte. Pokud cítíte napětí a stres, bude lepší když chvíli vypnete rádio, odložíte jídlo a budete se soustředit pouze na to co právě děláte. A neméně známá pravda je, že pokud se o něco velmi snažíme tak ne a ne to dosáhnout.

“MÉNĚ JE OPRAVDU NĚKDY VÍCE!”