Místa, kam se dostanete jen pokud budete miliardáři

Místa, kam se dostanete jen pokud budete miliardáři 1

I když je pravda, že navštívit některé země vyjde levněji než jiné, vždy existují také možnosti, jak ušetřit, a také relativně levné destinace. Kromě toho však existují také jiná místa, kam se dostanete pouze, pokud jste miliardáři (nebo jejich ehm… partnerky), a to čiště kvůli nákladům. Patří k nim některé ostrovy, soukromá letoviska, hotely v různých částech světa, ale také možnost letět na Mars.

I když je pravda, že navštívit některé země vyjde levněji než jiné, vždy existují také možnosti, jak ušetřit, a také relativně levné destinace. Kromě toho však existují také jiná místa, kam se dostanete pouze, pokud jste miliardáři, a to čistě kvůli nákladům. Patří k nim některé ostrovy, soukromá letoviska, hotely v různých částech světa, ale také možnost letět na Mars.

 

Soori Estate, Bali, Indonésie

Nejedná se o soukromý ostrov, ačkoli návštěvníci ubytování v 10pokojovém sídle Soori Estate mohou mít takový dojem. Sídlo palácového typu o rozloze 5250 m2 bylo otevřeno v roce 2013 a nabízí úžasné venkovní prostory, včetně nekonečného bazénu (230 m2), obrovské terasy ze dřeva a betonu a bohatě upravené zahrady. K dispozici je také velká tělocvična a nádherné lázně. Soori Estate je největší vila na ostrově, která nabízí všechny výhody nejlepších světových hotelů, jako je nonstop pokojová služba, soukromý komorník a stále k dispozici auto s řidičem. Má také vlastní travnatý helipad, což miliardáři oceňují, protože mají tím větší soukromí při příletu a odletu.

                       

Cocoa Island, Maledivy

Cocoa Island, soukromý ostrov v Maledivách, nabízí 33 luxusních apartmánů postavených nad hladinou, z nichž hosté mohou vyjít přímo do křišťálově čisté laguny, která nabízí skvělé šnorchlování a plavání u korálového útesu. Jsou zde také vynikající podmínky pro hloubkové potápění. Pokud se hosté chtějí nechat hýčkat, k dispozici jsou holistické wellness procedury v Shambhala Retreat, a také vynikající kuchyně s patrným jihoindickým vlivem. Ceny všem těmto výhodám odpovídají: např. za den v dvoupokojové vile v hlavní sezoně zaplatíte 5000 USD.

 

Sandy Lane Resort, Barbados

Sandy Lane v Karibiku je ultra luxusní letovisko, které hostí členy královských rodin, celebrity a bohaté lidi, kteří oceňují skutečně dobré věci v životě. Nedávno bylo zrenovováno během tříletého projektu, který majitele (řetězec The Leading Hotels of the World) stál závratných 450 mil. USD. Od jeho opětovného otevření získal hotel se 112 pokoji řadu ocenění, včetně „nejluxusnějšího hotelu v Karibiku“ (od stránek Tripadvisor) a „jedničky mezi hotelovými lázněmi v Karibiku, na Bermudách a Bahamách“ (od časopisu Travel + Leisure). Nejmenší pokoje měří 65 m2 a dva podkrovní pokoje (penthouse) mají 370 m2.

 

Soneva Fushi, Maledivy

Soneva Fushi na ostrově Kunfunadhoo, Baa Atoll, západní Maledivy, se řídí heslem „no news, no shoes“ – tedy pohoda a pohodlí především. Je to soukromé útočiště na ostrově lemovaném palmami, kam často míří slavní a bohatí, např. Paul McCartney, Gwyneth Paltrow či Madonna. Je vzdáleno 30 minut letu hydroplánem z Mezinárodního letiště Soneva Fushi, což je vlastně plovoucí platforma o několika metrech čtverečních, a jedná se o naprosto idylické místo. Jeho návštěvu si však můžete dovolit, jen pokud jste miliardář.

 

Hrad Leslie, Irsko

Leslie Castle v hrabství Monaghan v Irsku byl postaven v roce 1870 a je to spíše venkovské sídlo než pevnost. V současnosti je majetkem 98letého Sira Jacka Leslieho, čtvrtého baroneta, nachází se na pozemku o rozloze 405 ha, a ukrývá 20 pohádkově zařízených pokojů, které odpovídají výstřední osobnosti majitele. Pozemky zakoupil v roce 1665 biskup John Leslie. Hradní apartmány jsou vybaveny originálními viktoriánskými toaletami „Crapper“ a nemají televizi ani telefon. Celý hrad si často pronajímají miliardáři pro různé příležitosti, např. Sir Paul McCartney se zde v roce 2002 oženil s Heather Mills. Také Sir Mick Jagger v hradu pobýval.

 

Royal Villa, Grand Resort Lagonissi, Atény, Řecko

Okázalá Royal Villa v řeckém letovisku Grand Resort Lagonissi v Athénách představuje ztělesnění luxusu v a nalézá se v nejkrásnějším prostředí. Kromě úžasného ubytování nabízí nádherný krytý vyhřívaný bazén s parní lázní a plně vybavenou tělocvičnu i s osobním trenérem. Z vily, která má také svého komorníka, vede soukromá stezka přímo na pláž. Ubytování vyjde na 35 000 USD za noc.

 

Penthouse Suite, Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez, Cannes, Francie

Město Cannes je rušná turistická destinace ve Francii známá svými luxusními hotely a špičkovými restauracemi. K nejluxusnějším patří 5hvězdičkový Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez, který se může chlubit restaurací se 2 michelinskými hvězdičkami. Všechny pokoje jsou úžasné, ale apartmán Penthouse Suite v 7. patře je nejlepší. Hosté si mohou vybírat z čtyřlůžkových pokojů s obývacím pokojem, jídelnou a dvěma luxusními mramorovými koupelnami. Dalším bonusem jsou lázně a teplou bublinkovou vodou na soukromé terase s výhledem na slavnou Zátoku v Cannes. To vše vyjde na 37 500 USD za noc.

 

Hilltop Estate, Laucala Island Resort, ostrov Laucala, Fidži

Hilltop Estate, což je jedna z vil, které jsou součástí letoviska na ostrově Laucala, je majetkem podnikatele Dietricha Mateschitze (Red Bull), stejně jako celá nemovistost. Při ceně „pouhých“ 40 000 USD za noc však není pro každého. A i ti, kdo mají dostatek prostředků, musí požádat samotného Mateschitze, aby se zde mohli ubytovat, a teprve pokud bude souhlasit a pozve je, mohou prožít nezvyklý luxusní pobyt na Fidži. K dispozici je samozřejmě plavání a šnorchlování, ale také projížďky na koni po pláži, gurmánské večeře ve zdejší restauraci nebo si procedury v lázních.

 

Ty Warner Penthouse, Four Seasons Hotel, New York City, USA

Přepychový podkrovní penthouse v 52. patře splňuje obrázek „amerického snu“ a vznikl během 7 let s neuvěřitelnými náklady 50 mil. USD. Jedná se o nejvýše položený hotelový apartmán ve městě s neuvěřitelnými panoramatickými výhledy 360° ze čtyř prosklených balkonů. Na vybavení luxusního apartmánu byly použity jen nejlepší materiály nejvyšší kvality a noc zde vyjde na 45 000 USD. Má rozlohu 400 m2 a mohou se zde ubytovat max. 3 dospělí, nebo 2 dospělí a 1 dítě. Penthouse má také vlastní knihovnu s více jak 100 knihami o kultuře a umění.

 

Royal Penthouse Suite, Hotel President, Ženeva, Švýcarsko  

Švýcarsko patří k nejdražším zemím, které můžete navštívit, ale tento podkrovní apartmán (penthouse) předčí svou cenou všechny ostatní – noc zde vyjde v průměru na 67 000 USD. Je to možná nejdražší hotelový apartmán na světě a zabírá celé 8. patro 5hvězdičkového Hotelu President. Můžete si zde vybrat z 12 ložnic, dále je zde tělocvična, lázně s horkou vodou a terasa s výhledem na Ženevské jezero. K ubytovaným hostům patřili Richard Branson, Rihanna, Michael Jackson nebo Bill Gates.

 

Mars…

Britská vláda prohlásila, že věří, že vesmírná turistika by mohla mít do roku 2030 hodnotu až 50 mil. GBP (76 mil. USD) a kosmický průmysl až 20 mld. GBP (přes 30 mld. USD). Po celém světě staví startovací plochy pro kosmické lodě – už dnes je jich 8 na území USA. Společnost Virgin Galactic pracuje na svých plánech na zahájení komerčních suborbitálních letů. Ale pokud nejste miliardář, je pravděpodobné, že si to nebudete moct dovolit.