Mohl být hurikán Sandy dílem člověka?

Mohl být hurikán Sandy dílem člověka? 1

Hurikán Sandy, který udeřil na americké pobřeží koncem října 2012 byl s průměrem 1500 až 1600 kilometrů největším hurikánem v Atlantiku v historii pozorování. Tropický cyklon zasáhl 24 amerických států a přehnal se i přes New York – nejlidnatější město USA.

Materiální škody byly obrovské, přesáhly 50 miliard amerických dolarů a o život přišlo nejméně 185 lidí. Stvořila tento obrovský hurikán příroda nebo v tom má prsty americká vláda?

Nečekaně velký hurikán

Když meteorologové analyzovali krátkou historii hurikánu Sandy, mnohým v něm fakta vůbec neseděli, a vše nahrávalo tomu jakoby tento tropický cyklón nebyl ani dílem přírody. Neškodná bouře vznikla v západní části Karibského moře a do dvou dnů dosáhla sílu hurikánu, který pak zasáhl pobřeží Jamajky, Kuby a přehnal se přes Bahamy.

27. října se síla hurikánu ztratila, a už to prakticky ani hurikán nebyl, protože se jednalo pouze o silnou bouři. O den později se však stalo něco neočekávaného. Z bouře se najednou z ničeho nic stal největší hurikán, který kdy byl v Atlantiku zaznamenán, jeho průměr dosahoval až 1600 kilometrů.

Co se mohlo během jednoho dne odehrát, aby se ze silné bouřky stal největší hurikán v dějinách USA?Meteorologové se sami ptali, jestli mohla příroda stvořit něco tak monstrózní během 24 hodin. Uznávaný meteorolog Scott Stevens si myslí, že za hurikánem stáli geoinžinieri, a ne příroda.

Jak to tedy bylo?

Stvořil hurikán Sandy HAARP?

 

HAARP20l
Systém HAARP – High-frequency Active Aurora Research Program, který se nachází na Aljašce, pokrývá plochu asi 13 hektarů se 180 anténami, které sahají do výšky až 22 metrů. Každá anténa má dva dipólové přenašeče s výkonem 10 tisíc wattů, celá soustava má tedy výkon 3,6 milionů wattů.

Podle některých fyziků je systém HAARP největším ohřívačem ionosféry, a jeho hlavním cílem je měnit vzorce počasí a vyvolat komunikační a radarové poruchy. HAARP prý tedy dokáže kdekoli na světě vyvolat bouři, tropická vedra, mrazy, záplavy, ale i tornáda, hurikány či umělé blesky.

Mohl tedy systém HAARP stát i za vznikem hurikánu Sandy? Meteorolog Scott Stevens si to opravdu myslí, když říká: „Řízení počasí nebo geoinžinierstvo může sice zaznívat jako zvláštní věda, je však velmi reálná. A byla použita také k ovládání hurikánu Sandy „.

Každý se asi nyní zeptá, proč by si Američané posílali na své území tak obrovský hurikán? I na to dal odpověď Scott Stevens:“ Je to všechno o přestavbě, ao tom kolik peněz se později mine . “ Škody po hurikánu Sandy se počítaly na miliardy dolarů, a na obnovy měst americký Kongres okamžitě schválil obrovské investice.

A tak nejrůznější americké firmy a korporace získaly ze dne na den lukrativní byznys. Materiální škody po hurikánu Sandy byly vypočteny zhruba na 5 miliard dolarů, ale nakonec se vyšplhaly až na 50 miliard dolarů. Ptáte se jak je to možné? Hlavním důvodem totiž nebyly jen opravy poničených oblastí, ale drtivá většina z nich se modernizovala!

 

530781_547705771911811_745540736_n
Stavební korporace, které byly dříve doslova v krachu, a neměli žádné zakázky, se najednou odrazily ode dna, a jejich podnikání se nastartovalo. Právě o tomto mluvil i meteorolog Scott Stevens těsně předtím než hurikán Sandy udeřil na americké pobřeží.

Jak to vlastně je?

Samozřejmě, že množství lidí vidí za takovými tvrzeními jen konspirace, které se v současnosti těší velké popularitě. No další upozorňují i na další fakta v pozadí. Jen osm dní po hurikánu Sandy proběhly americké prezidentské volby, a právě hurikán mohl podle tvrzení analytiků vystřelit Baracka Obamy opět do prezidentského křesla.

Obama totiž před svým republikánským rivalem Mitt Romney neměl podle průzkumů téměř žádný náskok. Po ničivém hurikánu se však všechno otočilo. Obama byl najednou středem pozornosti novinářů, „promenádoval se“ před objektivy fotoaparátů a kamer, protože přišel do postižených oblastí, kde utěšoval amerických obyvatel a nezapomněl zdůrazňovat finanční pomoc postiženým městům.

Kdo tedy ve skutečnosti stál za hurikánem Sandy? Byl jen dílem přírody, o čemž množství meteorologů pochybuje nebo v něm mají prsty geoinžinieri spolu s tehdejší americkou vládou?