Motorka budoucnosti má logo BMW

Motorka budoucnosti má logo BMW 1

Představte si náš svět o 100 let později. Je to místo, kde člověk vládne technologiím, využívá je ve svůj prospěch a inovuje je. Místo, kde cestám vládne stroj dokonalejší než ledajaký před ním. Poznejte kousek budoucnosti již dnes s motocyklem od BMW.

Legendární společnost letos slaví své 100. narozeniny. Při této příležitosti uspořádala několik akcí, na kterých představila koncepce pro značky BMW, MINI a Rolls-Royce. Jedním z těchto pokrokových plánů je právě motocykl s futuristickým vzhledem a technologií, jaká se nenachází v žádném jiném vozidle na světě.

Tento dokonalý stroj nese název BMW Motorrad VISION NEXT 100 a svou funkční konstrukcí odkazuje na první motorku, kterou společnost BMW vyrobila. Model R32 z roku 1923 připomíná černým trojúhelníkovitým rámem s bílými linkami a zaoblenými konturami. Na rozdíl od něj má hypermoderní bezpečnostní prvky, díky kterým sama dokáže jezdci zachránit život.

Motorka zabrání jezdci se zranit

Tento silniční zázrak má zabudované 3 inovace, aby byla jízda na něm jedinečným zážitkem. První z nich jsou kola se samo vyrovnávací schopností. Ty na cestách balancují doslova samy, proto se jezdec nemusí chránit helmou ani speciálním oděvem. Díky této funkci mu žádný pád nehrozí. Navíc po vypnutí motoru a sesednutí jezdce není třeba motorku opřít, kola zabrání masivní konstrukci spadnout.

Motocykl VISION NEXT 100 má zabudovanou funkci Digital Companion, která dokáže v případě potřeby zasáhnout do jízdy. Udělá tak tehdy, když hrozí nebezpečí, nebo ji jezdec aktivuje, přičemž se přizpůsobí jízdnímu stylu daného řidiče.

Nejnápadnější inovací je to, že jezdec má na očích nasazeny speciální datové brýle s názvem The Visitor. Díky nim mohou řidič a motorka komunikovat, v oblasti očí totiž mají citlivé senzory. Ty zaznamenávají pohled a pohyby očí. The Visitor zároveň dokáže prostudovat cestu motorky, ukázat jezdci potřebné mapy a data.