Nástroj Deepfake dává hlas animovaným životním příběhům mrtvých příbuzných

Nástroj Deepfake dává hlas animovaným životním příběhům mrtvých příbuzných 1

Začátkem minulého roku společnost MyHeritage využila technologii deepfake k oživení starých fotografií zesnulých blízkých. Deep Nostalgia se stala virální a od té doby bylo vytvořeno více než 100 milionů animací. Nyní je genealogická společnost zpět s LiveStory, která k mixu přidává vokální vyprávění.

„LiveStory posouvá vyprávění na další úroveň,“ řekl zakladatel a generální ředitel MyHeritage Gilad Japhet. „S touto nejnovější virální funkcí MyHeritage nadále vede svět online rodinné historie v oblasti vize i inovací. Naše využití umělé inteligence k vdechnutí nového života historickým fotografiím je jedinečné a pomáhá milionům lidí pěstovat emocionální spojení se svými předky a zesnulými blízkými. Genealogie je především o vyprávění a uchovávání našich rodinných příběhů. Neustále ukazujeme světu, jak zábavná a působivá může být genealogie.“

Stejně jako v případě Deep Nostalgia, kde uživatelé mohli nahrát statickou fotografii a nechat ji převést na krátkou animaci pomocí algoritmů hlubokého učení, spojilo MyHeritage své síly s izraelskou společností D-ID, aby vytvořili mluvící portrét příbuzného, ​​který vypráví jeho životní příběh. Doprovodná zvuková stopa samozřejmě nebude ve skutečném hlasu Vašeho předka nebo příbuzného, ​​ale služba nabízí více než 140 hlasů ve 31 jazycích, ze kterých si můžete vybrat. MyHeritage doufá, že někdy v budoucnu přidá další vzorky hlasu jako funkci. Životní události zvýrazněné ve videobiografii lze automaticky generovat z informací obsažených v uživatelově rodokmenu na MyHeritage nebo prostřednictvím textu v první osobě ručně zadaného jako stručné kapitoly spolu s dalšími obrázky, které pomáhají vyprávět příběh. Nástroj poté spojí obrázky, převede text životopisu na řeč, a pak použije technologii video reenactment k animaci a synchronizaci rtů obličeje a úst předka, aby příběh přidal hlas. Tato část procesu může trvat přibližně 30 sekund až několik minut, v závislosti na délce vyprávění. LiveStory údajně funguje stejně dobře na černobílých fotografiích jako na barevných nebo barvených, a výsledné video lze přehrávat tak, jak je, nebo jej dále upravovat a poté sdílet s přáteli a rodinou.  Očekává se, že tato funkce bude postupem času vylepšována a budoucí aktualizace, které se v současné době připravují, zahrnují přidávání titulků, změnu pořadí kapitol přetažením a volbu fotografií pro snazší výběr obrázků.

LiveStory je nabízen jako prémiová funkce, což znamená, že uživatelé mohou vytvořit několik biografických videí zdarma online nebo prostřednictvím mobilní aplikace. Kromě toho budou lidé muset zaplatit poplatek za předplatné.