Vanguard Roadster: vzrušující nová značka motocyklů z New Yorku

Vanguard Roadster: vzrušující nová značka motocyklů z New Yorku 1

Na relativně malé, specializované výstavě v New Yorku byla představena nová značka motocyklů. Vanguard Roadster zde v podobě „obnaženého“ motocyklu v tichosti přitahoval všechny pohledy.

Vanguard Roadster s výkonem více než 100 koní

Na pohon slouží dvouválcový motor S & S o objemu 1,917 kubických centimetrů a výkonem 100 koní. Takový motor produkuje maximální točivý moment 150 Nm. Ve výbavě nechybí 21-litrová nádrž, přední vidlice Öhlins či brzdový systém Brembo. Hmotnost stroje je 250 kilogramů a rozvor 1 664 milimetrů.

Nejvíce však zaujal technokratický retro design motorky, který navrhl šéfdesignér Edward Jacobs. Ten své cenné zkušenosti nasbíral u firmy Confederate Motorcycles, v níž působil několik let. Vedle hlavním zaměstnání kromě toho studoval průmyslový design a architekturu.

Díky unikátní unibody konstrukci není vidět motor a marně byste hledali i výfukový systém. Toto vše je důmyslně skryté. Výkon se přenáší prostřednictvím kardanu na zadní letmo uložené kolo, které je vyrobeno z jednoho kusu. Delikátním prvkem je úzký sedák a zadní konec s kulatým LED světlem.

Tablet namísto kokpitu

Pokud jde o ovládání a bezpečnost, klasické nástroje byly nahrazeny tabletem a zpětná zrcátka kamerami. Standardním prvkem jsou moderní LED světlomety. Vanguard Roadster přijde na trh v roce 2018 za cenu 29 995 amerických dolarů. Zda se dostane i do Evropy, zůstává otázkou.