Nejlepší pláže v mexickém Puerto Vallarta

Nejlepší pláže v mexickém Puerto Vallarta 1

Pláže lemované palmami, izolované zátoky a smaragdově zelené moře v Puerto Vallartě nejspíš představují pobřeží Mexika, o jakém jste snili. Úžasný úsek západního pobřeží dlouhý téměř 100 km má pro každého něco, od pohodových surfařských měst a ráje pro rodiny s dětmi až po ostrovní útočiště hemžící se mořským životem. Zde přinášíme seznam 6 nejlepších pláží v Puerto Vallartě a jejím okolí.

 

Playa del Amor (Islas Marietas) – nejlepší skrytá pláž a pozorování přírody 

Nejlepší pláže v mexickém Puerto Vallarta 2
Playa del Amor

Tajemství neobydlených ostrovů Islas Marietas plných zvířat je sice prozrazeno, ale dobrá zpráva je, že úřady uložily přísné limity pro počet denních návštěvníků coby opatření, které má předejít přelidnění a potenciální ekologické katastrofě. Mnoho lidí jako první napadne návštěva Playa del Amor („Pláž lásky“), úžasné pláže v kráteru v národním parku, ale je tu povoleno jen 116 míst denně, takže je nutné plánovat předem. Bez ohledu na to, zda na Playa del Amor zastihnete proslulé zelené světlo, všechny výlety a povolení musí být zajištěny certifikovaným turistickým operátorem. Ke spolehlivým patří např. Ecotours de México/Ecotours Vallarta. Tato biosférická rezervace UNESCO rovněž nabízí vynikající šnorchlování, potápění a pozorování ptactva. V teplém moři se vznášejí obří manty a mořské želvy, zatímco na zemi můžete zahlédnout ohroženého tereje modronohého a asi 90 dalších druhů ptáků. Ostrovy leží asi 36 km západně od Puerto Vallarty a 9 km jihozápadně od Punta de Mita.

 

Playa Majahuitas – nejlepší šnorchlování

Pokud se nedostanete na souostroví Islas Marietas, čisté nefritově zelené vody kolem Playa Majahuitas nabízejí šnorchlování patřící k nejlepším v zálivu. V tiché zátoce je vynikající viditelnost a můžete prozkoumávat několik malých jeskyní, zatímco budete plavat mezi ploskozubci a skalárami. Pláž Majahuitas se zlatavým pískem, džunglí v pozadí a klidem představuje vhodné místo, kam uniknout z ruchu v centru Vallarty. Pokud budete mít vlastní vybavení na šnorchlování, na pláž se nejsnáze dostanete vodním taxi, které odplouvá z mola na Playa de los Muertos ve čtvrti Zona Romántica. Jinak si můžete zařídit výlet se zastávkami na potápění, který zahrnuje dopravu i vybavení.

 

Playa Palmares – nejlepší ekologická pláž

Playa Palmares se nachází na relativně nerozvinutém pásu pobřeží asi 6 km jižně od Zona Romántica a její zářivě modré mělčiny jsou daleko od ústí řek, takže zde najdete po celý rok křišťálově čisté moře na plavání. Navíc tento nádherný pás písku je jednou z nejčistších a nejekologičtějších pláží ve Vallartě. Ve skutečnosti je Palmares natolik kvalitní, že získala Modrou vlajku (Blue Flag); tu dostanou pouze pláže, které splňují 33 kritérií pro nejvyšší standardy kvality vody, správy životního prostředí, bezpečnosti a služeb. K zařízení a službám na místě patří rampa pro vozíčkáře, pobřežní hlídka, sprchy, toalety a parkovací místa (v těchto částech vzácnost), ale je to samozřejmě klidné moře, díky čemu se sem lidé vracejí.

Nejlepší pláže v mexickém Puerto Vallarta 3
Puerto Vallarta

Sayulita – nejlepší pro rodiny s dětmi

Město Sayulita leží asi 40 km severovýchodně od Puerto Vallarty a nabízí uvolněnou atmosféru surfařského městečka, moře vhodné na plavání a hojnou nabídku outdoorových aktivit, takže je to jedna z nejlepších plážových destinací pro rodiny s dětmi. Chtěli byste začít se surfováním? Řada obchodů a kempů ve městě nabízí lekce pro začátečníky všeho věku, a jakmile zvládnete zaklady, pobřeží v Sayulitě skýtá řadu míst, kde můžete otestovat své nově nabyté dovednosti. Také můžete podnikat pěší túry po stezkách v džungli k odlehlým plážím, poznávat pobřeží na koni či na kajaku a navštívit želví rezervaci. Pokud budete chtít nenáročný výlet pro děti, nezpevněná cesta na sever do rušné hlavní pláže vede přes pestrý hřbitov a k několika malým plážím s mírným příbojem, včetně Playa de los Muertos (neplést se stejnojmennou pláží v Puerto Vallarta!). Sayulita leží už v sousedním státě Nayarit, ale jen hodinu cesty autem či autobusem z Vallarty.

Hlavní zážitky z Mexika

Punta de Mita – nejlepší surfování

Působivý poloostrov Punta de Mita vyčnívající do Tichého oceánu na severním konci zálivu Banderas Bay se díky svým dlouhým sjízdným vlnám stal oblíbeným cílem pro začátečníky a středně pokročilé surfaře. Lekce a vypůjčení vybavení nabízí řada surfařských obchodů kolem centrálních pláží Playa El Anclote a Stinky’s (obě s ideálními podmínkami pro začátečníky), zatímco zkušení jezdci na vlnách se vydávají na člunu na náročnější místa, jako je El Faro, La Lancha a Punta Burros. A i když se surfování nevěnujete, zalíbí se Vám neuspěchané tempo na pěkném pobřeží Punta de Mita, 42 km severozápadně od Puerto Vallarty. Když budete v Playa El Anclote, dejte si jídlo v Tuna Blanca, krásně navržené restauraci na pobřeží s vynikajícími rybami a mořskými plody.

Méně známé atrakce Mexika

Playa El Caballo – nejlepší jako útočiště

Budete-li chtít skutečně uniknout mimo civilizaci, zamiřte na tichou písčitou pláž Playa El Caballo a užívejte si bezstarostný den ve stínu šumících palem. Pláž ohraničují po stranách 2 neokázalé hotely s restauracemi pod širým nebem, ale mezi nimi nenajdete nic jiného než světlý písek a klidné zářivě zelené moře. Playa El Caballo je jen jedna z mnoha rajských pláží a malých zátok na tomto úseku pobřeží v pozadí s horami zahalenými džunglí. Na Playa El Caballo a mnoho dalších krásných míst se dostanete po pobřežní stezce, která se vine džunglí od sídla Boca de Tomatlán až k Playa Las Ánimas (západně od Playa El Caballo). V jiném případě Vás vodní taxi odplouvající z mola na Playa de los Muertos dopraví na Playa Las Ánimas, odkud je to jen kousek pěšky východním směrem k pláži Playa El Caballo.

Akční nabídka ubytování