Největší limuzíny

Největší limuzíny 1

Limuzíny jsou luxusní vozidla s prodlouženým podvozkem a tělem, což umožňuje, aby jimi mohlo cestovat více lidí. Říká se jim také „rozšířené limuzíny“ (stretch limos) a obsahují řadu vymožeností, od ledniček až po televize. Limuzíny obvykle bývají majetkem velmi bohatých celebrit, vlád (na přepravu čelních představitelů státu a významných hostů) a půjčoven, které je pronajímají pro zvláštní příležitosti. Zde představujeme 11 největších limuzín na světě.

 

KAZ Limo

V podstatě se jedná o zdokonalení staršího modelu Eliica (Electric Lithium-Ion Car) navrženého týmem z Univerzity Keio v Tokiu. KAZ (Keio Advanced Zero-emission) může být limuzínou budoucnosti. Místo fosilních paliv jezdí na baterii a jeho prototyp (který není limuzína) může za několik sekund zrychlit na 100 km/h a dosáhnout nejvyšší rychlosti 193,3 km/h. Limuzínová verze má délku 6,7 m a jezdí na 8 kolech. Je určená maximálně pro 8 lidí. Její vytvoření trvalo 5 let a stojí závratné 4 mil. USD.

 

Corvette Stretch Limo

I když nejsou příliš běžné, nejdelší limuzíny Corvette mají délku asi 7 m. Společnost Big Limos vytvořila jednu takovou, přičemž výroba trvala 8 měsíců. Má mnoho prvků obvyklých v limuzínách, jako je disco parket a bar, ohniště, kompletní zařízení na přehrávání hudby a 4 TV s plochou obrazovkou; jinak ale nemá příliš originálního. Může vést až 10 cestujících, což je mnohem více než u některých jiných větších limuzín.

 

Mini Cooper S Limo

Nejdelší limuzína Mini Cooper je téměř tak dlouhá jako autobus. Vyrobena byla v Las Vegas v 2013 a je to malá, ale velmi dlouhá limuzína (8,23 m) na 6 kolech. Původní vůz byl vyroben ve Velké Británii, odkud byl letecky dopraven do USA, kde byl rozříznutý na dvě části a přepracovaný tak, že získal dalších 4,8 m délky. Všechna okna byla začerněna a byly doplněny TV obrazovky, DVD přehrávače, neonová světla, diskotéková koule, a také speciální lednička na šampaňské. Nezanedbatelná úprava vozu vyšla na závratných 98 248 USD.

 

Pink Hummer Limo

Nejedná se o unikát, ale spíše o sérii limuzín, které je běžně možné si pronajmout. Unikátnost spočívá spíše v barvě a velikosti, ačkoli vůz Hummer upoutává pozornost samotný. Průměrná růžová limuzína Hummer může pojmout 15 sedících lidí a obvykle je vybavena pěkným růžovým barem s nápoji dle Vašeho přání. Dále má špičkový audiosystém, TV s plochou obrazovkou, lasery a stroboskopy, někdy také strop měnící barvu a blikající světýlka, která vypadají jako hvězdy.

 

Boeing 727 Jet Limo

Nezvyká fantastická limuzína, která byla v roce 2007 prodána na eBay za 275 000 USD, je z části letadlo Boeing 727 a z části autobus Mercedes-Benz. Jednotlivé části od sebe snadno odlišíte: aeroplán je nahoře a bus dole, takže tvoří podvozek limuzíny. Netradiční limuzína váží 1088,62 kg, může v ní sedět až 50 lidí a v reklamě bylo uvedeno, že smí jezdit po silnicích (v USA). Uvnitř je taneční parket, velká TV, ohniště a kompletní bar. A protože se vlastně jedná o diskotéku na kolech, je zde také stroboskop, lasery a stroj na mlhu. Podle informací její měsíční pronájem vyjde na 100 000 USD a koupě na 1 mil. USD.

 

Dodge Camper Limo

Není to běžná limuzína: tahle je extra dlouhá, elegantní a zcela mimořádná. Úprava vozu Dodge má více prostoru k sezení a další prvky uvnitř, ale také má připojený karavan, takže se cestující mohou pohodlně vyspat. Jedná se o vůz 4×4, který je vhodný do jakéhokoliv počasí, a může jezdit kdykoli ve dne i v noci. Je to limuzína, která přináší kempování o úroveň výše.

 

Lada Limo

Ruská Lada, kompaktní auto typu sedan, určitě není vůz, který byste očekávali ve formě limuzíny. Značka byla v 80. letech oblíbená v Rusku i na Západě, protože byla obzvlášť ekonomická z hlediska paliva. To je zřejmě hlavní důvod pro její prodloužení do podoby extra dlouhé limuzíny. Ale přestože má velké tělo, její kufr zůstává malý jako předtím.

 

Midnight Rider

Midnight Rider („Půlnoční jezdec“), kterou navrhli Američané Pamela Bartholomew a Michael Machado, je nejtěžší limuzína, co kdy byla vyrobená, takže se dostala do Guinessovy knihy rekordů. Její hmotnost je 22 933 kg, délka 21,3 m a výška 4,1 m. Vytvořena byla v roce 2004, má 3 salonky a oddělený bar, a může v ní sedět až 40 cestujících plus 4 členové posádky. Její styl je založený na proslulých železničních vagonech Pullman, které byly velmi oblíbené v 19. století. A jak přišla ke svému jménu? Místo obyčejného troubení hraje tematickou melodii z filmu Midnight Rider.

 

Colossus Limo

Colossus, který je vychvalován coby největší a nejluxusnější limuzína světa, byl vyroben americkou společností, která půjčuje „největší limuzíny“. Svoji základnu má v Los Angeles, může v něm sedět až 30 cestujících (což je podstatně méně než ve výše uvedeném Midnight Rideru) a je vybaven všemi „hračkami“, o kterých jste kdy snili. Patří k nim plazmové TV, kompletní DJ mixážní pult, Playstation 3 a systémy Wii, kompletní systém na karaoke, disco LCD parket, a dokonce osvětlení v klubovém stylu včetně laserů a stroje na výrobu mlhy. Je to skoro neuvěřitelné, takže není divu, že cena odpovídá soukromému aeroplánu. Výroba vozidla trvala rok.

 

Big Blue Limo

Big Blue Limo, která je obvykle považována na největší limuzínu s přístupem na silnice, je další z těch, které si můžete pronajmout. Jedná se o unikátní rozšířenou limuzínu, která se může chlubit 11 TV s plochou obrazovkou, stroboskopy, neonovými a laserovými světly. Může v ní sedět až 45 lidí. Výroba limuzína na 4 kolech trvala rok a výrobce stála 500 000 USD. Svoji základnu má v Las Vegas v Nevadě.

 

American Dream

Tenhle vůz určitě nemůže na silnice. Patří do sbírky Jaye Ohrberga a je to limuzína o délce 30,5 m zapsaná v Guinessově knize rekordů jako vůbec nejdelší vůz na světě. Má přezdívku „král předváděcích vozů“ (a vypadá trochu jako stonožka). Sběratel a návrhář aut Jay Ohrberg z města Burbank v Kalifornii se proslavil vytvářením aut pro Hollywood. American Dream („Americký sen“) je monstrózní limuzína 26 kolech, která má mj. velkou vodní postel, bazén se skokanským prknem, terasu na opalování s vířivkou, a dokonce i vlastní helipad. Byla vytvořena speciálně pro použití ve filmech a na předvádění, a když jede, je možné ji přizpůsobit tak, aby se v půli ohnula a mohla zabočit.