New York: ubytování a výlety

New York: ubytování a výlety 1

KDE SE UBYTOVAT

Nejlepší způsob, jak skutečně poznat New York, je ubytovat s přímo na Manhattanu, spíše než dojíždět z některého předměstí, což může být časově náročné a únavné. Níže uvedené hotely se nacházejí v centru (downtown) na Manhattanu v blízkosti řady významných atrakcí.

Luxusní hotely: The Ritz-Carlton New York, Central Park 5* je známý svým perfektním servisem a jedná se o newyorskou instituci. Nedávno prošel renovací a dnes jeho 253 pokojů nabízí nejmodernější prvky, jaké si může náročný cestovatel přát. Mandarin Oriental 5* je vynikající luxusní zařízení na skvělém místě u jižního konce Central Parku. Dále na jih nedaleko Bryant Parku, knihovny New York Public Library a nádraží Grand Central Terminal se tyčí luxusní 60patrový Langham Place Fifth Avenue 5*, další spolehlivá volba. K novinkám na newyorské hotelové scéně patří Crowne Plaza HY36 Midtown Manhattan 4*, který nabízí cenově dostupný luxus s pěší dostupností parku High Line, nádraží Penn Station a Times Square. V podobném cenovém okruhu a nedaleko Times Square naleznete butikový Casablanca Hotel by Library Hotel Collection 4*.

Akční nabídka ubytování:

New York: ubytování a výlety 2

Hotely střední třídy: na výborném místě v pěší dostupnosti Times Square, Central Parku a Rockefellerova centra se nachází The Pearl Hotel 4* , který je na vyšším konci mezi hotely střední třídy. Nabízí kvalitní pokoje, skvělé služby a velmi rozumné sazby. Další významný hotel v této kategorii a na dobrém místě je 414 Hotel/The Duffy Times Square by Kasa
3* západně od Times Square. Malý hotel působí dojmem zařízení B&B a má jen 22 pokojů. Hilton Garden Inn New York/West 35th Street 3* se nalézá na skvělém místě nedaleko Empire State Building.

Akční nabídka ubytování:

Ekonomické hotely: ceny v hotelech se výrazně liší v závislosti na ročním období, ale obvykle bývá možné sehnat pár kvalitních ekonomických hotelů s rozumnými sazbami. K oblíbeným možnostem s mírnými cenami patří Econo Lodge Times Square 2* severně od Times Square. O něco dál od hlavních atrakcí, ale stále v pěším dosahu Bryant Parku, nádraží Grand Central Terminal a zastávek metra, je osobitý butikový Seton Hotel 3*. Nedaleko něj se nachází modernější a cenově dostupný Pod 39 Hotel 3* s osobitými kompaktními pokoji s koupelnou ensuite a se společnými společenskými prostory. Blíže Times Square a čtvrti Theatre District stojí Room Mate Grace 3*, butikový hotel s bazénem, tělocvičnou a saunou, často s velmi rozumnými cenami.

Akční nabídka ubytování:

***

New York: ubytování a výlety 3

TIPY NA VÝLETY

Protože je v New Yorku tolik atrakcí a možností aktivit, stojí za to si zaplatit pár výletů, abyste viděli všechny hlavní atrakce a jejich prohlídka pro Vás byla snadná a příjemná. Chodit všude pěšky může být únavné a vyznat se v metru není pro každého. Přitom si můžete vybírat z mnoha výletů, kdy následující nabízejí kombinaci atrakcí a zkušeností, a zároveň zaručují nejnižší ceny.

Prohlédněte si město: abyste se zorientovali, viděli památky a seznámili s trochou historie, není nad tradiční jízdu otevřeným vyhlídkovým autobusem. Při autobusové prohlídce s mnoha zastávkami (hop-on hop-off) uvidíte všechny hlavní atrakce a ušetříte si spoustu chození, takže pak budete mít večer ještě energii na večeři v restauraci nebo návštěvu představení.

Pokud budete ve městě trávit více dní a máte v plánu každý den poznávat pamětihodnosti, ušetříte peníze i problémy, když si zařídíte New York CityPASS. Vztahuje se na všechny hlavní atrakce a pomůže Vám vyhnout se čekání ve frontách.

Podívejte se na pamětihodnosti z vody: můžete podniknout výlet lodí kolem ostrova Manhattan Island a podívat se na panorama města a jeho slavné stavby (včetně Sochy svobody a ostrova Ellis Island) z vodní hladiny. Plavby trvají 2,5 hodiny, probíhají dopoledne i odpoledne a zahrnují výklad živého průvodce. 

Podívejte se na město z ptačí perspektivy: dopřejte si výlet vrtulníkem nad městem a proleťte se nad jednou z nejpozoruhodnějších metropolí světa. Lety trvají 15 minut a zahrnují slavné budovy v downtownu, Sochu svobody a Ellis Island. Let Vám umožní zcela nový pohled na zdejší hustotu budov a na velikost Central Parku.

Hlavní turistické atrakce New Yorku