NIRAV MODI: DIAMANTOVÝ KRÁL Z INDIE

NIRAV MODI: DIAMANTOVÝ KRÁL Z INDIE 1

Miliardář Nirav Modi je v oblasti nejkvalitnějšího šperkařství nováčkem. Svůj první šperk představil v roce 2009 a o šest let otevřel dvě prodejny. Jednu v Indii a druhou v Hongkongu. Pouze nedávno otevřel svůj nový butik na newyorské Madison Avenue a je pravděpodobné, že tak v nejbližší době udělá iv Londýně. Celkem fenomenální impérium na nováčka ve šperkařství, nemyslíte? Vše dává smysl, když zjistíte, co všechno zažil.

Modi, podobně jako Graff, De Beers a mnoho dalších velkých diamantových domů, získal velkou podporu ve velkoobchodu s diamanty. Ten je důležitý kvůli přístupu ke kvalitním kamenem. Modi jako miliardář (podle Forbes) pochází ze třetí generace odborníků, kteří získali vzdělání v Antverpách a v Indii, kde se prodává nejvíce surových diamantů.

Začátek jeho kariéry návrháře šperků byl věcí náhody, když pro svého přítele navrhl náušnice, které se pro něj staly bránu do světa šperkařského řemesla na plný úvazek. Pro nás, milovníky šperků je to jen dobře, protože šperky Modi jsou nádherným hybridům klasických motivů, indické formy a kvalitních kamenů. Jeho inspirací je tak éra Mughal, jakož i jasmínový květ na různých náramcích.

Modi si jednou všiml, že jeho dcera s oblibou nosí různé náramky. Netrvalo dlouho a přišel s vlastní kolekcí technicky dokonalých prstenů a náramků, které jsou velmi flexibilní a elastické. Jsou přitom celé ze zlata. Tvoří je nespočet částí, které spolu tvoří jeden celek. Náramek Flamingo Embrace je hotovým uměleckým dílem. Sestává z 18 karátového růžového zlata, vrstvy růžového safíru a bílých diamantů. Diamanty se navzájem překrývají a vytvářejí tak dokonalý kruh. Ten je velmi flexibilní a jako mávnutím kouzelného proutku mění svůj tvar, aby se dal provléknout přes ruku. V nabídce šperkaře jsou i takové roztomilé diamantové medvídci.

Všechny šperky Lotus, včetně prstenu, vycházejí z božského lotosového květu a jsou vyrobeny z 18 karátového bílého a růžového zlata a briliantů. Do této kolekce patří i krásné náušnice, jakož i různé klenoty profesionálního šperkařství od náhrdelníků s více než 50-karátovými diamanty, které vypadají, jakoby se vznášely, až po různé kroužky s barevnými diamanty. Ty poslední obsahují menší kameny „en-Tremblant“, které při pohybu svému majiteli způsobují husí kůži.