ODLEHLÉ HOTELY V EXOTICKÝCH ZEMÍCH, KTERÉ VÁS NA CHVÍLI PŘENESOU DO  MINULOSTI

ODLEHLÉ HOTELY V EXOTICKÝCH ZEMÍCH, KTERÉ VÁS NA CHVÍLI PŘENESOU DO  MINULOSTI 1

Máte už plné zuby středoevropské zimy a láká vás příjemné teplo exotických zemí? Pokud je to tak iu vás, určitě vás potěší pohled na okouzlující hotely, nacházející se v nejteplejších koutech naší planety. Nejde však o klasické luxusní hotely, které nabízejí standardní 5-hvězdičkové služby. Spolu s ujeté kilometry vám umožní vrátit se o několik desetiletí zpět do minulosti.

Condado Vanderbilt Hotel

V roce 1919 si potomci bohaté rodiny Vanderbiltovců najali prestižních architektů, kteří stojí za honosnými newyorskými budovami například Biltmore Hotel a Grand Central Station. Jejich úkolem bylo navrhnout luxusní hotel v tropické destinaci San Juan v Puerto Rico. Výsledkem jejich práce je exkluzivní destinace, kterou v minulosti na svůj odpočinek využívala zejména vyšší společenská třída, hlavy státu či hvězdy Hollywoodu. Hotel byl dlouhou dobu zavřený kvůli důkladné rekonstrukci. Dnes je však od roku 2014 opět přístupný pro nové návštěvníky, kteří si chtějí vychutnat atmosféru historické rezidence, se vším, co k tomu patří – s původní architekturou a s nádechem časů dávno minulých.

The Taj Falaknuma Palace

Tato královská rezidence byla postavena v roce 1884, aby se stala domovem vládce indického města Hajdarábád. Jako hotel, ve kterých mohou strávit noc, byla otevřena až v roce 2010. Dnes tento královský palác s 60 pokoji odráží originální design 19. století. Bohaté zařízení, syté barvy, textury, vyřezávané parketové podlahy, masivní benátské závěsy i antický nábytek – to vše ukrývají stěny The Taj Falaknuma Palace. V elegantní knihovně a obrovské jídelně (v níž se mimochodem nachází jeden z nejdelších jídelních stolů na světě – na titulní fotografii) není vůbec těžké představit si, jak asi vypadal život v 19. století v této honosné rezidenci.

Emerson Spice Hotel

Unikátní boutique hotel sídlící v Zanzibaru je vlastně jakýmsi spojením tří sousedících budov, původně tvořících komplex paláců, řemeslnických dílen, tajemných krypt a starých vodních mlýnů, které přežily několik tisíciletí. Dnes je tento tropický kout se svou tajnou zahradou oázou klidu, kde se můžete projít mezi starobylé ruiny a poznávat historii. Každý krok je zároveň krůčkem do minulosti. Hotel je výjimečný nejen svým exteriérem, ale také interiérem. Každý pokoj je zařízen v jiné historické tématu a na střeše se nachází čajovna, která nabízí výhled na okolní krajinu. Hotel je zařazen do seznamu Světového dědictví UNESCO. Není to jen tak, pro nic za nic – jeho návštěvníci si v něm mohou vychutnat nádech minulosti a zamyslet se nad příběhy, které se odehrály na půdě této prestižní památky.