Samostatná návštěva Mayské riviéry

Samostatná návštěva Mayské riviéry 1

Může se zdát, že tropické pobřeží Mayské riviéry poseté velkými letovisky je mimo dosah ekonomického cestování. Ale i když je potřeba více plánovat předem a být ochotný se zříct luxusních vymožeností, je dobře možná nenákladná dovolená i v tomto úseku ráje táhnoucím se od Cancúnu přes Playa del Carmen až k Tulumu.  

 

Levné ubytování

Vydejte se sem mimo sezónu, což je zhruba od května do října, kdy jsou letenky i hotely nejlevnější. Pouze pamatujte na to, že v této době mohou pobřeží uzavřít hurikány, takže je zde určité riziko, i když malé. Hledejte ekonomické ubytování mimo Hotelovou zónu (Zona Hotelera) v Cancúnu nebo v menších městech jinde na pobřeží. Pokud budete chtít navštívit restauraci a ochutnat místní kuchyni, ujistěte se, že má Váš hotel/letovisko flexibilní program ohledně toho, kolik jídel si zde dáte. Cestujete ve skupině nebo se chcete zdržet déle? Pak si můžete pronajat dům na pobřeží. Na ostrově Isla Holbox severně od Cancúnu je možné získat pronájem domku na pláži už od 30 USD za noc.     

Mexiko: Cancún, Mayská riviéra, Yucatán 

Levné jídlo  

Připravte si sami jídlo, které si pak vezmete do parku nebo na pláž na piknik při západu slunce. Navštivte supermarket Comercial Mexicana v Tulumu a Uxmalu nedaleko autobusového nádraží. Kromě toho jsou zde také dva tradiční trhy: hlavní městský trh Mercado Veintiocho západně od pošty a Mercado Veintitres severně od pošty. V některé z mnoha malých restaurací na tržištích si můžete zakoupit vše nezbytné, anebo si zde dát domácí jídlo. Ignorujte hotelové restaurace a stravujte se tam, co místní: v malých rodinných restauracích a kavárničkách fonditas. Jídlo v nich je levné a přitom výborné. Nezapomínejte také na bonusy zdarma. V Playa del Carmen se nachází řada restaurací v okolí pláže, které nabízejí zdarma předkrm nebo kupony na pití.    

Mayská riviéra: 11 hlavních aktivit 

Památky a nakupování „za babku“  

Samostatná návštěva Mayské riviéry 2
Isla Mujeres Tortugranja želví farma

Podle mexického práva můžete jít si zaplavat na kteroukoli pláž v zemi kromě těch, které leží ve vojenském pásmu, a to zdarma. Samozřejmě, že na místech, jako je Cancún, je jediným problémem se na ně dostat. Asi desítka modrobílých tabulí „Aceso a la playa“ u hlavní silnice značí oficiální místa vstupu na pláž. Anebo také můžete nenápadně projít hotelovou halou, čímž se dostanete na pláž. Abyste mohli používat plážové židle a stolky, musíte si zakoupit pití. Památky (staré ruiny) a přírodní parky mívají nízké vstupné. Nenechte si ujít opravdu krásné ruiny v Tulumu (vstupné se rovná asi 5 USD, úvodní foto), které se tyčí na útesu nad skalnatým pobřežím a tyrkysovou vodou. Trajektem se vydejte na ostrov Isla Mujeres nedaleko pobřeží Cancúnu. Navštivte zde želví farmu Isla Mujeres Tortugranja, která slouží k ochraně teritoria ohrožených mořských želv, jejich vajec a vylíhlých mláďat. Vstupné je v přepočtu jen asi 3 USD. Projděte si trh s řemeslnými výrobky v Puerto Morelos, tichém plážovém městečku na polovině cesty mezi Cancúnem a Playa del Carmen. Naleznete zde houpací sítě, pěkné šperky, hrnčířské výrobky a oblečení za mnohem lepší ceny než v Playa del Carmen a Cancúnu. 

Návštěva mexického Chichen Itza 

Triky pro cestování dopravou  

Projděte si internet a hledejte nejvýhodnější nabídky letenek do Cancúnu. Mexický turistický průmysl se stojí o každého návštěvníka – není potřeba si hned pronajímat auto nebo prozkoumávat celou Mayskou riviéru. Cestování autobusem je vcelku pohodlné a nenákladné na celém pobřeží. 

Akční nabídka ubytování: