Palazzo Dama: hotel s úchvatným Italským stylem v samotném srdci Říma

Palazzo Dama: hotel s úchvatným Italským stylem v samotném srdci Říma 1

Snili jste někdy o objevování tajemství Říma, jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst historie? Vaše kroky v slavném Římě mohou zamířit například do srdce města, kde se nachází i majestátní hotel Palazzo Dama. Nemovitost opředená minulostí vznikla v 18. století na počest významných aristokratických žen.

Italský luxus opředený historií

Hotel se nachází v blízkosti Piazza del Popolo, který je bodem prolínání všech možných způsobů dopravy a zároveň seskupením několika památek na jednom místě. Palazzo Dama několik metrů od tohoto prostředí poskytuje neopakovatelné intimní zážitky pod italským sluncem.

Rodina Malaspinovců, která palác postavila a vlastnila, v něm s radostí přijímala nejvlivnější osobnosti aristokracie a diplomatů země. Při výstavbě nemovitosti však položila základy vily, která dnes nabízí více luxusu než kterýkoli 5-hvězdičkový hotel. Budova si zachovala nejen historickou a luxusní atmosféru, ale i typické antické kouzlo.

Co se týče možností ubytování v Palazzo Dama, na výběr máte z pokojů Deluxe a Junior Suites, přičemž všechny jsou stejně velkolepé a pohodlné. Každý pokoj i apartmán byly důkladně dekorované podle trendů vintage stylu a ozdobené nadčasovým nábytkem z celého světa. V současnosti se můžete podívat na design téměř každého z pokojů i z pohodlí domova. Velkolepý hotel se totiž stal vděčným cílem mnoha fotografů a umělců na cestách. Mramorové koupelny, kterými jsou vybaveny všechny pokoje, jsou navíc perfektním místem na relax po dlouhém dni plném turistiky.

Relax i zábava na jednom místě

Uprostřed Palazzo Dama je v stinných zahradách ukrytý obrovský bazén, kde mohou všichni návštěvníci odpočívat pod italským sluncem. V této části Itálie slunce hřeje téměř celoročně a celkový dojem z vnějšího prostředí umocňují i ​​exotické rostliny v blízkosti bazénu, jako například olivovníky a citroníky.

Součástí nemovitosti je také restaurace Pacifico, kterou brilantně vede renomovaný šéfkuchař Jaime Pesaque. Jeho kuchyni tvoří unikátní mix peruánských a asijských chutí. Co se týče zábavy, hoteloví komorníci jsou připraveni hostům zprostředkovat v jakoukoliv denní hodinu exkurze po Římě, prohlídky antických koutů i obyčejnou úpravu oblečení u krejčího. Také mohou kdykoli na přání hosta zavolat wellness a beauty experty. Záběr služeb, které zprostředkovává italský palác, je opravdu široký.

Přestože byl palác vybudován původně na to, aby vzdal čest nejvýznamnějším dámám aristokracie, dodnes je nositelem typické italské elegance a luxusu. Proč tedy nenavštívit toto kouzelné místo?