PÁR ZPŮSOBŮ JAK PO PŘÍJEZDU Z PRÁCE DOSÁHNOUT VÍCE ENERGIE A POCIT SPOKOJENOSTI

PÁR ZPŮSOBŮ JAK PO PŘÍJEZDU Z PRÁCE DOSÁHNOUT VÍCE ENERGIE A POCIT SPOKOJENOSTI 1

Žijeme v hektickém světě a právě proto se není co divit, že někdy přijde ten čas, když zjistíme, že prostě nemůžeme udělat ani ty banální a nenáročné činnosti. Chcete-li mít po příchodu z práce více energie a chcete se cítit spokojeně, poradíme vám způsob, jak toho dosáhnout.

Neztrácejte čas na sociálních sítích

Sociální sítě nám sice usnadňují komunikaci s kamarády pokud jsme daleko od sebe. Nejednou však na nich trávíme zbytečně mnoho času. Sledujeme nástěnku, dáváme staré fotky a ani si neuvědomujeme, že zabíjíme svůj čas. Pokud jste se náhodou nedávno zaregistrovali na křesťanskou seznamku a očekáváte zprávy od někoho, s kým si píšete, tak klidně tam můžete jít, ale neztrácejte zbytečně mnoho času na sociálních sítích a seznamkách. Vyzkoušejte si alespoň týden být bez jakéhokoliv připojení na internet. Uvidíte, že si najdete čas na více činností – na činnosti, které jste předtím nestíhali.

Choďte do přírody

Co víc vám pomůže zlepšit si náladu jako klid, ticho, klid v přírodě? Příroda má své kouzlo, ať už je jaro, léto, podzim nebo zima. Choďte vždy po práci alespoň na hodinku do přírody. Pokud bydlíte kousek od lesa, obujte si tenisky, staré oblečení, mobil nechte doma a udělejte si procházku. Nebudete potřebovat ani ty nejúčinnější pilulky na hubnutí, které máte možnost zakouit i v lékárně. Zhubnete, zlepšíte si náladu a co je hlavní – zbavíte se stresu.

Nenechte se ovlivňovat a organizujte si svůj čas

Žijeme pod tlakem a proto vám možná bude dělat problém si zorganizovat čas. Naučte se zapisovat si věci, co máte udělat. Klidně si můžete koupit i motivační diář, do kterého si budete zapisovat to, co vás v daný den potěšilo, co musíte vylepšit.

Naučte se rozlišovat situace. Mnohdy se necháme rozhodit úplnými nepodstatnými zbytečnostmi, které nám nadělají více starostí a stresu. Z tolika starostí se vám může zhoršit pleť a začnou vám vypadávat vlasy až tak, že na rychlejší růst vlasů můžete rovnou zapomenout.