Průvodce kluby v Berlíně

Průvodce kluby v Berlíně 1

Kluby v Berlíně vzkvétají po celá desetiletí a samotný objem a rozmanitost míst po celém městě z něj udělaly klíčovou destinaci pro hudební fanoušky z celého světa.

Ale s takovým renomé a tolika místy na výběr, kde vůbec začít? Zde je náš průvodce nejlepšími místy pro večerní zábavu v německé metropoli, ať už si chcete zatančit si na nějakou pohodovou hudbu nebo jste na lovu nespoutaného hedonismu.

.

Nejlepší letní kluby  

://about blank

Klub se zvláštním názvem ://about blank ve čtvrti Friedrichshain přitahuje přední DJ z celého světa a hostí intenzivní celonoční technoparty, s několika tanečními parkety a rozsáhlým prostorem zahrady pro relaxaci v teplých měsících. Zchátralá fasáda zosobňuje drsnou techno scénu v Berlíně a určitě byste se sem měli vydat.

Průvodce kluby v Berlíně 2
Club der Visionäre

Club der Visionäre

Místní instituce Club der Visionaere na krásném místě u řeky představuje skvělý výběr, pokud jde o neokázalou atmosféru a odpoledne strávené relaxací na slunci. Můžete relaxovat na terase, dovádět pod vrbami či na tanečním parketu a přitom poslouchat minimální techno a house.

Kater Blau

Kater Blau zahrnující 2 patra, na lodi a venkovní relaxační prostor přímo na břehu Sprévy, a hraje elektro a house vysokého kalibru po celý víkend. Nabízí ducha klubu pro dospělé spolu s úžasným výhledem na řeku ze svých parketů, takže tu snadno můžete strávit celý víkend.

Klunkerkranich

Klunkerkranich skýtá možná nejlepší výhled, jaký najdete v kterémkoli klubu v Berlíně, protože se nachází na vrcholu výškového parkoviště, odkud návštěvníci uvidí na celé kilometry. Přijďte na místo brzo, abyste viděli západ slunce, pak se bavte do noci – nabídka hudby bývá poměrně různorodá, takže se podívejte do programu, který večer se Vám bude zamlouvat nejvíce. Bar však funguje (a akce zde probíhají) i ve dne, takže nemusíte čekat až na večer, budete-li se chtít podívat na panorama nejstylovějšího okrsku v Berlíně.

Salon zur Wilden Renate & Else

Salon zur Wilden Renate (nebo jen „Renate“) na břehu Sprévy má interiér patřící k nejpozoruhodnějším u všech klubů ve městě. Během léta nabízí Else jedinečný klubový zážitek ve venkovním prostoru Renate. Klub má mimořádně eklektický dekor ve stylu shabby chic spolu se silným rodokmenem DJ hrajících techno a house, takže přináší fantastický způsob, jak strávit letní den.

Hoppetosse

Hoppetosse je noční klub na lodi, které je zakotvena v Eichenstrasse, jen kousek pěšky od dalších skvělých klubů. Očekávat můžete neokázalou atmosféru a 2 paluby na tanec techno a house.

Sisyphos

Sisyphos působí festivalově i přesto, že se nachází v opuštěné továrně na psí krmivo; zahrnuje dokonce i malé jezírko s pláží. Je ideální na letní párty, kdy se zde můžete zdržet i několik dní, protože má otevřeno nonstop od pátku do pondělí. Nachází se o něco dále od města, ale určitě stojí za cestu (k dispozici je kyvadlová doprava z nádraží Ostkreuz, pokud byste nechtěli chodit pěšky).

 

Pop, hip hop, R&B a disco 

Průvodce kluby v Berlíně 3
Prince Charles

Prince Charles

Stylový podnik Prince Charles umístěný v dřívějším bazénu ve čtvrti Kreuzberg se stal stálicí pro místní, kteří milují hip hop a RnB 90. let. Pravidelná akce Burgers & Hip Hop se stala jednou z hlavních atrakcí klubu, které se účastní skutečné food trucky z celé Evropy ve dvoře, zatímco hudba hraje až do časných ranních hodin.

YAAM

YAAM na břehu řeky zahrnuje plážový bar a trh s potravinami spolu s hlavním klubem. YAAM, který vyčnívá z davu tmavých techno klubů, upevnil svou pozici jako významná součást kultury nočního života ve městě se zaměřením na společenský aktivismus. Při tom však také představuje místo, kde si Berlíňané mohou zatančit na reggae, hip hop, R&B, dub, afrobeat a soul.

Engtanz

Možná to vypadá, že noční život v Berlíně znamená především techno, ale ti, kdo dávají přednost více mainstreamovému výběru hudby, si přijdou na své na Engtanz, akci konající se jednou za měsíc v klubech buď Ritter Butzke nebo Prince Charles. Uslyšíte zde různé druhy hudby, kdy prostorem zazní stará disco klasika, hip hop i kýčovité melodie pop music.

Craving 

Jedna z nejnovějších akcí na berlínské hip hopové scéně, Craving, se koná každou první středu v měsíci v baru Monarch nedaleko rušné křižovatky/stanice Kottbusser Tor. Očekávejte experimentální rytmy, improvizované freestyle session a poetické verše z této nadcházející akce.

Cassiopeia

Kromě toho, že se jedná o jedno z nejvíce poptávaných koncertních zařízení v německé metropoli, je Cassiopeia součástí ikonického komplexu RAW Gelände s zpustlými budovami v samém srdci Friedrichshainu a konají se zde pravidelné klubové noci s afro-karibskou hudbou a styly hip hop, disco, pop i funk.

 

Rock a alternativa 

Lido

Lido je Jedno z předních míst pro rockové a alternativní koncertu a klubové noci. Někdejší kino nabízí skvělou směs indie, rocku a metalu v samém srdci čtvrti Kreuzberg.

SO36

Jméno, které znají všichni místní příznivci stylu punk a klubové zábavy, představuje berlínskou verzi CBGB, ikonického newyorského baru, kde vystoupil nespočet slavných a stal se epicentrem tohoto žánru v USA. Na rozdíl od něj ale SO36 funguje dodnes a udržuje ducha punku naživu na rušné Oranienstrasse.

Průvodce kluby v Berlíně 4
Sage klub

Sage

Sage, který sdílí prostor s hedonistickým KitKatClub, otevírá své dveře každý čtvrtek pro noc plnou rocku. K dispozici jsou 3 taneční parkety, některé s živými kapelami – a také bazén a drak chrlící oheň.

.

Techno, house a electronic

Tresor

Klub Tresor, jeden z nejvychvalovějších na berlínské klubové scéně, se v roce 2007 usadil v opuštěné elektrárně poté, co přišel o své předchozí v působiště v obchodním domě (kde sídlil od pádu Berlínské zdi). Očekávat můžete heavy industrial techno, neuvěřitelný zvukový systém a spoustu koutků a skrytých míst k průzkumům.

Golden Gate

Máte-li rádi techno a house podávané v malém prostoru s nejoddanějšími hudebními fanoušky ve městě, je to místo pro Vás. Golden Gate je jednoduchý, minimalistický a zaměřený pouze na hudbu. Zábava probíhá od čtvrtka do pondělí téměř nonstop.

Trauma

Tak jako mnoho jiných podniků na tomto seznamu, také Trauma je mnohoúčelový prostor zahrnující kino, art space a prostor pro některé z nejlepších vynořujících se umělců se silným zaměřením na elektronickou hudbu.

Zur Klappe

Noční klub Zur Klappe se nachází v prostoru někdejších veřejných toalet, které byly místem setkávání gayů, a nabízí akce s elektronickou hudbou patřící k nejintimnějším ve městě. Stěny dodnes pokrývá graffiti a nápisy staré celá desetiletí, což skýtá pohled na historii místa, kde mohou návštěvníci očekávat dobrou zábavu.

Watergate

Watergate, kde vystupují někteří z nejlepších evropských DJ, je nezbytnou zastávkou pro milovníky stylů house, techno a drum & bass. Okna od podlahy ke stropu nabízejí skvělé výhledy na řeku Sprévu a na ikonický most Oberbaumbrücke. Zdržte se zde až do svítání, protože východ slunce pozorovaný odtud patří k nejlepším, jaké mohou berlínské kluby nabídnout.

Německé noční kluby mohou být prohlášeny za kulturní památku

Dobrý mix

SchwuZ

SchwuZ, což je zkráceně Schwuler Zentrum (centrum pro gaye), je jedna z nejdéle fungujících institucí pro s queer parties v Berlíně. Na třech patrech probíhají párty nejrůznějšího druhu, takže z hudby zde najdete vše od nenáročného popu až po heavy techno spolu se světlým davem.

Sameheads

Eklektický bar Sameheads ve čtvrti Neukölln může během týdne vypadat jako běžný neformální podnik, ale zahrnuje podzemní klubový prostor podobný labyrintu s malým tanečním pódiem a klidným prostorem pro relaxaci.

 

Kluby, kde se můžete svléct

Průvodce kluby v Berlíně 5
KitKatClub

KitKatClub

KitKatClub, často vychvalovaný jako nejvýstřednější podnik v Berlíně, je oblíbený vyznavači stylu fetish zahrnující bazén, saunu a tmavé pokoje. Můžete zde protančit noc na techno a přitom pozorovat živou bondage show, nebo se věnovat ještě hédonističtějším zájmům. Politika vstupu však bývá přísná, takže je třeba dojít v nejlepším fetish výstroji.

Berghain

Není možné mluvit o klubech v Berlíně a přitom nezmínit Berghain, ikonický klub, jehož nároční vyhazovači jsou široce známí. Nejoddanější návštěvníci klubů jej nazývají „kostel“ a mnozí tráví celé víkendy v labyrintu chodeb této bývalé elektrárny. Pokud to, co hledáte, je intenzivní techno z výjimečného zvukového systému, tady jste správně. Zamiřte do klidnějšího Panorama Baru (o patro výše), kde najdete house. A pokud hledáte něco trochu odvážnějšího, podívejte se do podzemní Lab.Oratory, což je „anything goes club“ pro muže-gaye. Ať už zamířit kamkoli, měli byste umět zapůsobit na vyhazovače.

Pornceptual

Pornceptual nabízí pravidelné technoparty se sexuálním zaměřením. Její akce si kladou za cíl být co nejvíce inkluzivní a vytvořit bezpečný prostor pro nejhédonističtější návštěvníky berlínských klubů, s vynikajícími DJ a spoustou zábavy.

.

Kluby LGBT+

Berlínská klubová scéna je mimořádně inkluzivní a podniky LGBT+ tvoří velkou část nejuznávanějších nočních klubů ve městě. SchwuZ a Berghain jsou ve své podstatě kluby LGBT+, ale také mnoho dalších pořádá pravidelné akce pro komunitu LGBT+.

Akční nabídka ubytování

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.