První živé fotografie prototypu hodinek TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon Chronograph

První živé fotografie prototypu hodinek TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon Chronograph 1

Od basilejského veletrhu, kterým se začal nový hodinářský rok, uběhlo necelých 7 měsíců a TAG Heuer nám prostřednictvím portálu timezone.com umožňuje prohlédnout si první zcela funkční prototyp hodinek Carrera Calibre Heuer 02 Tourbillon Chronograph.

Zatímco na oficiální stránce moderní hodinářské firmy ubíhá odpočítávání do uvedení inteligentních hodinek, které budou mít titul první luxusní inteligentní hodinky s operačním systémem Android a s 80% podílem švýcarské práce, my se podíváme na výsledek vysokého hodinářství v nejdostupnější verzi.

Hodinky TAG Heuer Calibre 02 Tourbillon Chronograph se budou vyrábět ve dvou provedeních. Ocelová varianta se bude prodávat za cenu 15 000 dolarů a varianta s černou povrchovou úpravou za 20 000 dolarů. V obou případech přinášejí hodinky vytouženou královskou komplikaci, kterou vynalezl hodinář A-L. Breguet v roce 1795 i pro smrtelníky. Jen pro srovnání, běžné jednoduché tří ručičkové modely od známých švýcarských výrobců luxusních hodinek s přidanou hodnotou v podobě omezení vlivu gravitace a setrvačných sil na přesnost se pohybují v ceně od 30 tisíc dolarů.

Model Carrera Heuer 02 má pouzdro o průměru 45 mm a černý perforovaný kaučukový řemínek s překlápěcí sponou.

Pod kapotou se nachází manufakturní kalibr pracující na frekvenci 4 Hz (28 800 kmitů za hodinu). Výkonová rezerva chodu hodinek je 64 hodin.

Pro výrobu nového kalibru Heuer 02 byly použity komponenty z „mrtvého“ strojku CH80. Jde o třetí kalibr TAG Heuer (Cal.1887, Heuer 01, Heuer 02). O dostupnosti v ČR vás budeme informovat průběžně.