Kam se vydat, když budete na ostrově Mauricius

Kam se vydat, když budete na ostrově Mauricius 1

Pokud vyrazíte na exotický ostrov Mauricius ležící v Indickém oceánu, zde je pár tipů, kam se můžete podívat, když si zrovna nebudete užívat jeho nádherných pláží. 

Město Mahébourg

Stará metropole ostrova je jeho nejpůvabnějším městem s rušným pondělním trhem.

 

Metropole Port Louis

Současná metropole a centrum dění.

 

Severní ostrovy

Na ostrově Ilot Gabriel nebo na méně navštěvovaném Flat Island („Plochém ostrově“) najdete oslnivě bílý písek, grilování na pláži a skvělé možnosti šnorchlování.

 

Národní park Black River Gorges

Vydejte se na pěší túru do lesů ve vnitrozemí ostrova v NP Black River Gorges („Rokliny Černé řeky“), kde najdete množství ptáků, endemické ebenové stromy a daleké výhledy na pobřeží.

 

Jezero Grand Bassin

Navštivte jezero Grand Bassin v kráteru (úvodní foto) ve vnitrozemí v době konání pestrého hinduistického festivalu, abyste poznali indickou kulturu na Mauriciu.

 

Île aux Aigrettes  – ostrov a přírodní rezervace

Ekologický projekt nabízí pohled, jak mohla vypadat krajina na Mauriciu v době, kdy zde žil pták dodo; přitom jistě spatříte růžové holuby.

 

Hora Le Morne

Kam se vydat, když budete na ostrově Mauricius 2

Vylezte na vrchol, který je na seznamu UNESCO a skýtá výhledy na korálové zahrádky pod hladinou.

 

Rodrigues – sesterský ostrov

Sesterský ostrov s  klidnými penziony, tables d’hôtes a pěšími turistickými stezkami představuje ráj pro oddech od moderního světa.

 

Jižní pobřeží

Jinou stránku Mauricia můžete vidět na nerozvinutém jižním pobřeží, kde najdete tiché rybářské vesnice, skvělý příboj a prázdné pláže.

Francouzská zámořská území 

Akční nabídka ubytování: