Serifos – řecký ostrov

Serifos - řecký ostrov 1

Serifos je krásný ostrov na západě Kyklad vzdálený jen kousek trajektem od Athén. Není příliš turisticky rozvinutý, takže si uchovává svůj tradiční charakter a původní krajinu. Vesnice Chora je nejmalebnějším sídlem na ostrově, leží na svazích hory a nabízí fantastický výhled na Egejské moře.

Turisticky nejvyhledávanějšími místy jsou pláže Livadi a Livadakia, avšak čisté pláže naleznete kolem celého ostrova. Ten je ideálním cílem pro rodiny s dětmi nebo pro romantické páry. Nachází se zde spousta pěších turistických stezek, které umožňují průzkum zdejší pozoruhodné krajiny. Dovolenou na Serifosu je možné spojit s návštěvou dalších kykladských ostrovů, jako je Sifnos, Kythnos či Milos.

Co dělat a na co se podívat

Ostrov Serifos je tiché a klidné místo vhodné především k odpočinku a relaxaci. Vesnice na ostrově mají tradiční charakter a jsou postaveny ve známém kykladském stylu architektury s nabílenými domy, uličkami dlážděnými kameny a větrnými mlýny, takže nabízejí příjemné prostředí k procházkám. Ostrov s pobřežím o délce 81 km nabízí mnoho pláží s křišťálově čistou vodou. Pláže jsou organizované i odlehlé, písečné i oblázkové, všechny jsou však perfektní pro poklidnou dovolenou na ostrově. K nejzajímavějším místům zde patří staré doly nad vesnicí Megalo Livadi a Klášter Taxiarches na severní straně ostrova.

 

Některé atrakce ostrova Serifos:

  •           Chora – hlavní vesnice
  •           LIvadi, Livadakia – pláže
  •           Taxiarches – klášter
  •           staré doly

Ubytování

Většina hotelů na Serifosu se nachází kolem přístavu a nedaleké pláže Livadi, takže skýtají snadný přístup k turistickému zařízení na ostrově, které je omezené. Pronajímané pokoje jsou k dispozici také ve vesnici Chora. Zdejší možnosti ubytování většinou zahrnují tiché útulné jednopokojové apartmány, tradiční apartmány a pokoje s jednoduchým zařízením. Dovolená na Serifosu obvykle probíhá v poklidném duchu a mimo davy turistů.  

Akční nabídka ubytování: