Sifnos – řecký ostrov

Sifnos - řecký ostrov 1

Sifnos je krásný ostrov nacházející se v západní části Kyklad. Je typickým příkladem kykladského ostrova s tradiční architekturou, klidnými plážemi, nábřežními tavernami a nízkými kopci. Nejoblíbenější pláže leží na jižní straně ostrova a nabízejí čisté moře, měkký písek a řadu turistických zařízení.

Můžete také navštívit krásný Klášter Chrisopighi, který je považován za ochránce ostrova. Nejmalebnější vesnice je Kastro s úzkými dlážděnými uličkami, kamennými domy a skvělým výhledem na moře. U vstupu do ní naleznete malý kostel Sedmi mučedníků, nejfotografovanější kapli ve vesnici.

Co dělat a na co se podívat

Ostrov Sifnos leží u Egejského moře a ve starověku byl považován za ostrov boha Apollona. Dnes patří k nejmalebnějším řeckým ostrovům: vesnice na Sifnosu s  hranatými domky, úzkými kamennými uličkami, bílými kaplemi, zahrádkami plnými květin a barevnými okny jsou kouzelné. Mezi nimi vyniká Kastro, dřívější metropole ostrova, která byla pojmenována podle hradního opevnění, jež ji ve středověku obklopovalo. Další krásné vesnice jsou Apollonia a Exambela, zatímco na jižní straně ostrova se nacházejí oblíbená místa turistů. Pláže na ostrově jsou písčité a příjemné, s křišťálově čistým mořem a poklidnou atmosférou. Mnohé pláže jsou organizované a ideální pro rodiny s dětmi nebo pro páry. Pamětihodností zde však naleznete jen pár, např. krásný Klášter Chrissopighi. Díky poloze ostrova a častému trajektovému spojení můžete dovolenou na Sifnosu spojit s návštěvou dalších ostrovů, jako je Folegandros, Paros, Serifos či Milos

 

Některé atrakce ostrova Sifnos:

  •           Apollonia, Kastro, Exambela, Platis Gialos, Vathi, Faros – vesnice
  •           Kostel Sedmi mučedníků
  •           Chrisopigi – klášter

Ubytování

Většina hotelů na Sifnosu se nachází u pláží na jižní straně ostrova. Vesnice Platis Gialos, Vathi a Faros nabízejí ubytování v blízkosti pláží, kdy možnosti ubytování sahají od luxusních přes tradiční až po jednopokojové apartmány. Příjemné ubytování naleznete také ve vesnicích Kamares, Kastro a Apollonia. Některá ubytovací zařízení mají rovněž luxusnější vybavení, jako je bazén a lázně.  

Akční nabídka ubytování: