Soukromý Boeing 787-8 s královským apartmá na palubě

Soukromý Boeing 787-8 s královským apartmá na palubě 1

Jestli máte pocit, že soukromé letadlo nemůže být nikdy dostatečně prostorné, zkuste se podívat na tento Boeing. Za návrh a dohled nad speciálními úpravami byla zodpovědná společnost Kestrel Aviation Management z Washingtonu.

V případě komerčních letů dokáže 787 přepravit více než 240 cestujících. Prostor má v průměru 5,5 metru na šířku a více než 42 metrů na délku. K dispozici je tak přibližně 731 čtverečních metrů obytné plochy. 787 má dolet více než 14 000 km, v případě, že je nakonfigurován pro 40 cestujících.

V roce 2014, kdy společnost Kestrel začala s úpravami, byla kabina letadla úplně prázdná. Společnost si najala designové studio Pierrejean se sídlem v Paříži a nechala si vytvořit první 2-D a 3-D modely interiéru. Výsledkem byla kabina, která je elegantní a zároveň svým pasažérům nabízí nezapomenutelný zážitek z cestování.

Přední část salonku je vybavena dvojitými pohovkami. Elektronicky je lze složit do podoby prostorné válendy, z níž lze sledovat video na 55 palcové obrazovce. V těsné blízkosti sedací soupravy jsou čtyři samostatná sedadla (dvě na každé straně letadla) s kompaktními stolky, které mohou posloužit jako pracovní stanice. Zadní část salonku obsahuje dvojici pohovek a dva stolky, z nichž může vzniknout jídelní stůl pro šest lidí. Osvětlení včetně žaluzií je možné ovládat pomocí tabletu nebo smartphonu. Pro všechny pasažéry je dostupné Wi-Fi připojení.

Vchod do letadla je situován blíže ke středu kabiny a je velmi velký. Zvlněná zeď vás vede chodbou, která odděluje hlavní kabinu od ložnice a odpočinkové místnosti pro posádku. Po přejetí chodby se ocitnete v hlavní hale. Vchod je vybaven dýhovanou dřevěnou podlahou a dramatickým, náladovým osvětlením.

Pokud chcete být klidný a odpočatý, musíte spát v absolutním klidu. Stěny ložnice jsou proto vybaveny zvukovou izolací, která dokonale izoluje hluk motorů a jiné zvuky. V ložnici se nachází královská postel s dostatečným prostorem kolem ní. Stěna, která slouží jako čelo postele, obsahuje police s elektrickými svíčkami, které lze ovládat z panelu nad jedním z nočních stolků. K dalšímu vybavení patří video displej s úhlopříčkou 42 palců včetně chladničky a mrazničky v šatně.

Za příčkou v ložnici se nachází hlavní koupelna. Obsahuje dvě umyvadla a mramorovou podlahu s vytápěním. Nechybí ani prostorný sprchový kout. Kromě ložnice a koupelny je součástí královského apartmánu zmiňovaná šatna, v níž se nacházejí dostatečně vysoké skříně, například na zavěšení plesových šatů a jiného oblečení. Nechybí oddělený botník či skrytý trezor na cennosti a dokumenty.

Letoun je nakonfigurován jako prvotřídní komerční dopravní stroj pro 18 cestujících. Všechna sedadla lze sklopit do zcela ploché polohy a vytvořit tak pohodlné lehátka. Hned za hostitelskou kabinou se nachází kabina určená pro personál. Obsahuje šest sedadel pro chůvy, osobních asistentů nebo bezpečnostní tým.