Sportovní modely Porsche 911 GTS přicházejí

Sportovní modely Porsche 911 GTS přicházejí 1

Nové sportovní automobily Porsche 911 GTS budou dostupné od března 2017. K dispozici budou ve verzích kupé, targa a kabriolet. Modelová řada 911 s přívlastkem GTS představuje více výkonu a více sportovních zážitků.

911 GTS bude k dispozici se zadním pohonem nebo pohonem všech kol s cenami okolo 100 000 EUR (v případě kupé s pohonem zadních kol). Nejdražším modelem bude Targa 4 GTS s pohonem všech kol za cenu převyšující 100 000 EUR.

Všechny nové sporťáky pohání vylepšená verze 3-litrového šestiválcového motoru, která je součástí standardní 911-tky. Znamená to, že modelová řada GTS je nyní dostupná s turbem. Vylepšený motor produkuje o 20 kW více výkonu, čili celkově lze hovořit až o 330 kW. To je o 15 kW více než v předchozích nepřeplňovaných modelech GTS.

K dispozici je sedmistupňový manuál PDK, jakož i automatická dvouspojková převodovka. Standardem je Porsche Active Suspension Management (PASM). U verzí GTS Coupe byl podvozek snížený o 10 mm. Nechybí ani sportovní Chrono balíček, dynamické podvozky či sportovní výfuk.

Nejlepší zrychlujícím GTS modelem je 911 Carrera 4 GTS s automatickou PDK převodovkou. Z nuly na 100 km/h zrychluje za 3,6 sekundy. Všechna vozidla využívají 1,852 mm šasi, takže zaujímají sportovnější postoj, kterému pomáhá i nový design předního nárazníku s větším zadním spoilerem. Vzadu se nacházejí kouřové koncovky světel, černá mřížka pro přívod vzduchu a dvojité výfuky. Černý pruh mezi zadními světly je po novém osvětlen. Všechny modely budou obsahovat nové, 20-palcová kola z lehkých slitin. Pro interiér GTS modelů budou příznačné sportovní sedadla z Alcantary, GTS loga, hliníkové obklady a stopky na palubní desce. K dispozici bude také aktualizovaná verze Porsche Track Precision aplikace, která umožňuje zobrazit data o jízdě na vašem smartphonu.