Tam byste své děti nepustili: Nejděsivější hřiště světa

Tam byste své děti nepustili: Nejděsivější hřiště světa 1

Dětské hřiště by mělo být synonymem bezpečnosti, radosti a pěkných věcí. Ale to neplatí pro hřiště v Rusku. Na některé se bojí jít i dospělí. Určitě byste tam nechtěli v noci zabloudit.

Dnešní hřiště jsou stavěny na základě všemožných bezpečnostních norem. Děti si tak mohou vesele hrát, aniž by se jim cokoli stalo. Nehrozí jim odřená kolena, ani třísky zapíchnuté po celém těle, jako v minulosti. Situace v Rusku je však jiná.

 
2096548_

Tam ještě trend s bezpečnostními normami nedorazil, a proto můžeme na hřištích po celé zemi najít dřevěné postavy s ostrými hranami a trčícími třískami. Ale jedno ruským hřištím přece jen nemůžeme vyčítat, jejich originalitu a lidskou práci, se kterou byly vytvořeny.

 
1009377_hriste-16_image_620

O tom, zda se ta práce povedla přesně podle představ, bychom mohli dlouho debatovat. Mají tam vyděšeného lva, nepovedenou reprodukci ruské pohádkové postavičky Cheburashka i ruského Jokera z Temného rytíře.

 
1009371_hriste-13_image_620

Jedině v Rusku uvidíte slona z pneumatik a postavičky z legendární pohádky Jen počkej, zajíci! Vyděsí vás i útočný plechový pes nebo zápas jednorožce s býkem. Jak to vypadá na ruských hřištích se podívejte a najednou se vám začne líbit i to oprýskané, co máte před domem.

 
2096550_