TICHO LÉČÍ NEBO KDY JSOU TRAPNÉ MINUTY TICHA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V NAŠEM ŽIVOTĚ

TICHO LÉČÍ NEBO KDY JSOU TRAPNÉ MINUTY TICHA NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V NAŠEM ŽIVOTĚ 1

Odvěká stará pravda, kterou málo kdo z vás ví i využívat a praktikovat ve svém životě. Nejednou jsem se setkala s lidmi, kteří nenávidí ticho a za každou cenu musí mluvit, jen aby nevznikaly podle nich trapné minuty ticha. To je jeden případ a druhý je když zůstanete sami. Ať už v doma nebo když kráčíte do práce, či na dovolené na pláži. Mnoho lidí nemá rádo tyto okamžiky když zůstanou sami se sebou.

Což je velká škoda, protože to dokáže velmi mnoho napovědět o vašem aktuálním stavu. Kdybyste se zaposlouchali do vašeho nitra a chvíli zůstali pouze tak sami se sebou, možná byste se dozvěděli zajímavé věci o kterých jste ani netušili.

Zkuste někdy jen tak sedět bez zapnutého rádia nebo televize. Když půjdete do práce nepouštějte si MP3 přehrávač a zůstaňte chvíli sami se sebou. Asi ze začátku bude mít mnoho z vás s tím problém, protože budou na vás valit myšlenky, které tak pečlivě od sebe stále odháníte. A o to jde. To je hlavní důvod zůstat ticho. A začít tyto myšlenky řešit. Ne před nimi utíkat, protože i tak vás dříve či později doženou.

Nevyhnete se jim, ani když poběžíte velmi daleko. Proto je lepší se svým strachem a obavám postavit. A hodně krát zjistíte věci, co jste ani netušili že vás straší. Nebojte se toho a uvidíte že postupným cvičením se vám to ticho zalíbí a budete ho vyhledávat.

A nejlepší co by se vám postupem času mohlo přihodit je pokud zjistíte, že už žádné myšlenky nejsou a vy dokážete sledovat pouze to kde jste a co právě děláte.

Přeji krásný a klidný den