TOP 10 NEJDRAŽŠÍCH VĚCÍ VYROBENÝCH ZE ZLATA

TOP 10 NEJDRAŽŠÍCH VĚCÍ VYROBENÝCH ZE ZLATA 1

Pokud jste viděli něco absurdní a přitom drahé a mysleli, že už dražší ani nemůže být, mýlili jste se. Na našem portálu jsme vám dosud přinesly mnoho článků o věcech a činností, které nesou přívlastek „nejdražší“.

15 nejdražších věcí na světě, za které jsou boháči ochotni zaplatit miliony.

V tomto článku vám představíme 10 nejdražších výrobků vyrobených ze zlata. Zlato je kov, který se těší stále větší oblibě a čím ho je méně, tím je o něj větší zájem. Už to není jako kdysi, kdy se ze zlata se vyráběly pouze šperky a hodinky. Dnešní výrobci se řídí heslem:

“Pokud chceme za produkt žádat nejvyšší cenu, která se udrží na trhu, vyrobíme jej ze zlata!”

10.Vánoční stromeček – 500 tisíc dolarů

Stromek byl vytvořen rukama Stevea Quick s cílem získat finanční prostředky pro projekt na pomoc nemocným. Na výrobu stromku bylo použito více než 2 kg čistého 18 karátového zlata. Vrchol stromečku zdobí 4,52-karátový drahokam umístěn v platinové hvězdě.

9.Zlatá mince Královny Alžběty – 997 tisíc dolarů (1 milion kanadských dolarů)

V roce 2007 Kanadská královská mincovna překvapila numismatické a investorsky svět vytvořením 2 velmi zajímavých variant klasického jedno uncového  24 karátového Kanadského javorového listu – nejtěžší a nejryzejší minci v historii světa – 100kg těžkou minci s nominální hodnotou jeden milion kanadských dolarů. Tato „jednomiliónka“ má ryzost 99.9999. Váží 90 kg, je 3 cm silná a má průměr 53,3cm. Na jedné straně se nachází Královna Alžběta II. a na druhé symbol Kanady-javorový list.

8.Vánoční stromek – 2 miliony dolarů

Osmá pozice patří opět vánočnímu stromečku. No, tento je o něco bohatší, je vyroben z 24 karátového zlata a zdobený 240 kusu drahokamů, včetně diamantů a perel, které váží dohromady 21 kg. Strom vytvořil japonský klenotník Ginza Tanaka a na určitý čas to byl nejdražším stromečkem na světě.

7.Toaleta a toaletní papír – 3,8 milionů dolarů

Ano, je to skutečná cena záchodu i s toaletním papírem ze zlata. Přesněji toaleta stojí 2,5 milionu a papír 1,3 milionu dolarů. Tento nejdražší koutek, ve kterém každý z nás přijde na jiné myšlenky a kopec nápadů byl navržen a vyroben v Hong Kongu v roce 2001 firmou Hang Fung Gold Technology Group. Na výrobu papíru bylo požité 4-karátové zlato hlavně pro jeho jemnost a měkkost. Pokud se rozhodnete toaletu koupit, získáte láhev šampaňského zdarma.

6.Bugatti Veyron Diamond – 4 miliony dolarů

Konečně jsme při automobilovém průmyslu. I když ne tak docela. Toto je jen stolní verze milionového Bugatti. Přesněji zmenšený model v měřítku 1:18, který je dražší než opravdové Bugatti. Navržen byl Suartom Hughesem a švýcarskou automobilkou, která po dobu dvou měsíců se věnovala výhradně tomuto autu. Limitovaná edice v počtu 3 kusů je z 24 karátového zlata a na každé přední masce se nachází 2,2 karátový diamant. Takže, co byste chtěli více? Dvě auta Bugatti v garáži, nebo jedno zlaté Bugatti na pracovním stole?

5.Pokerový set Goeffrey Parker – 7,5 milionů dolarů

Poker je především hra o peníze, která se štěstím nemá nic společného. Lze tak trošku a to jedině s pokerovou sadou vyrobenou z 18karátového bílého zlata. Herní karty a všech 384 žetonů jsou posety drahými kameny. Žeton Dealer je vyroben z bílého zlata.

4.Vánoční stromek v Abu Dhabi – 11 milionů dolarů

Vánoce už potřetí. Město Abu Dhabi, centrum luxusu a mrakodrapů neobvyklých tvarů se může pochlubit nejdražším Vánočním stromečkem na světě a přitom není ani ze zlata. Jediné co dělá tento 13 metrů vysoký strom nejdražším je 181 kusů ozdob v podobě šperků, hodinek, zlatých mašlí a koulí. Samozřejmě, pro balení vánočních dárků byl použit zlatý balicí papír.

3.Zlaté kapesní hodinky Patek Philippe – 11 milionů dolarů

Kapesní hodinky s názvem Supercomplication vyrobené na objednávku newyorského bankéře Henryho Gravese jsou nejdražšími hodinkami společnosti Patek Philippe. Celosvětově jim patří třetí příčka, hned za hodinkami Chopard s celkovou váhou diamantů 201 karátů (25 milionů dolarů) a Breguet Grande Complication Marie Antoinette (30 milionů dolarů).

Jedny z nejsložitějších hodinek na světě mají 24 komplikací, pocházejí z roku 1933 a jejich výroba trvala více než 5 let. V té době to byly nejkomplikovanější hodinky na světě.

2.Black Diamond iPhone 5 – 15 milionů dolarů

Druhá příčka zlatého výběru nejdražších výrobků patří high-tech. Když se spojí 22-karátové zlato s černými diamanty ve váze 26 karátů a 500 kusů malých diamantů na zadní straně loga Apple, vznikne neobyčejný iPhone 5 se safírovým sklíčkem a funkcemi obyčejného iPhonu.

1.Lamborghini – 62 milionů dolarů

Čím menší, tím je to zlatější. A čím je to zlatější, tím je to dražší. Nejdražší vyrobená věc ze zlata je 8 násobná zmenšenina skutečného sporťáku Lamborghini s více než 12 násobně větší cenovkou. Jeho finální 25 kilogramové velikost dosáhly klenotníci opracováním 500 kg velkého dílu zlata. Na jeho výrobu byly použity i kousky platiny a diamanty.