Track dodává drsnému terénnímu obytnému přívěsu seriózní výkon mimo síť

Track dodává drsnému terénnímu obytnému přívěsu seriózní výkon mimo síť 1

Přívěsy Track Tvan patří k nejodolnějším tažným mikrokaravanům na světě. Nyní Track vylepšil schopnosti řady off-grid znásobením kapacity lithiové baterie a solárním nabíjením, aby vytvořil zcela nový Tvan Lightning. Nové velké čtverce nahrazují nádrž na LPG a umožňují vaření a další aktivity při táboření prostřednictvím slunečních paprsků, které jsou v horké a suché australské oblasti Outback více než hojné.

Ve stejné době, kdy Track Trailer oznamoval svůj vstup na americký trh, připravovala společnost svůj dosud nejpokročilejší Tvan. Tvan Lightning debutoval v polovině února a znovu jej výrobce ukázal na pozdější 2023 Victorian Camping, Caravan and Touring Supershow. Nový vlajkový model Tvan se snaží poskytnout off-roadovým dobrodruhům větší autonomii při napájení jejich off-grid základních táborů. Ponechání nádrží na LPG v minulosti a přechod na plně elektrický je trendem mezi australskými výrobci přívěsů obecně, ale dříve jsme si toho všimli hlavně u velkých karavanů s prostorem a užitečným zatížením, aby se do nich vešly naddimenzované energetické systémy. Track jej zmenšuje, což více než ztrojnásobuje kapacitu baterie Lightningu ve srovnání s jinými modely Tvan zapojením do 500Ah duálního lithiového bateriového systému. Také se ztrojnásobí solární energie, aby baterie zůstala v provozu, a to instalací 200 W panelu na střechu a odnímatelného 160 W panelu na zadní výklopné dveře. Baterie se také nabíjejí z tažného vozidla během jízdy po silnici nebo stezce. Track zvyšuje velikost svého invertoru z 300 W na 2000 W, což zajišťuje, že Tvan Lightning může podporovat vestavěné spotřebiče a dodávat energii do svých zásuvek 240 V pro příslušenství, jako je kávovar a vysoušeč vlasů.

RedVision Total Vehicle Management System společnosti Redarc centralizuje elektrické ovládání na displeji v přívěsu a v mobilní aplikaci. Lightning přichází s prémiovou kuchyní, která je k dispozici také u ostatních modelů Tvan, ale místo plynového sporáku je zde indukční varná deska Safery se 2 plotýnkami. Elegantní varná deska obsahuje jednu 1800 W a jednu 1500 W plotýnku (s omezením na 2000 W u kombinovaného odběru) spolu s funkcemi, jako je dotykové ovládání a dětská pojistka. Kuchyně má také 2 zásuvky 240 V pro spotřebiče a příslušenství a je doplněna nerezovou pracovní deskou, výsuvným dřezem, úložnými zásuvkami a výsuvným deflektorem. Standardní přední skříňka Lightningu obsahuje spodní posuvnou část chladničky a horní výsuvný organizér. Po překonfigurování elektrického hardwaru Track také přepracoval úložné zásuvky pod postelí v kabině. Krabicové zásuvky se vyjímají pro naložení a poté se zasunou a uzamknou na místě pod dvojitou postelí. Nejnovější přívěs Track obsahuje charakteristický design zadního poklopu připomínající čelist, který se rozděluje na tvrdou podlahu a střechu zakrývající vedlejší látkový stan. 30sekundová funkce nastavení od Track přidaná do Tvanu 5. generace umožňuje táborníkům obejít úplné sestavení stanu a nechat stan složený, takže mohou skočit rovnou do postele. Tímto způsobem se mohou táborníci rychle uložit na noc nebo uniknout špatnému počasí, aniž by museli trávit čas sestavováním.

Lightning však není zcela bez fosilních paliv, protože jeho součástí je naftové topení do kabiny a pro ohřev vody. Nový přívěs má suchou hmotnost kolem 1200 kg a nabízí až 600 kg užitečného zatížení, takže po naplnění 108 l nádrže na vodu zbývá přibližně 492 kg užitečného zatížení. Tvan Lightning je nyní k dispozici na objednávku v Austrálii a stránky Caravan Camping Sales (online trh pro kempink a zpravodajský server) uvádí, že cena začíná na 101 800 AUD (přibližně 67 100 USD).