Kam se vydat, když se chcete naučit něco nového

Kam se vydat, když se chcete naučit něco nového 1

Naučte se vařit po thajsku v Čiang Mai, Thajsko 

Je možné přijet do Čiang  Mai, kde najdete pouliční jídlo patřící k nejlepším na světě, a strávit celý pobyt jen ochutnáváním místního jídla, od kořeněné polévky tom yum až po nejlepší pad thai. Přitom možná zatoužíte se sami naučit připravovat tato lahodná jídla. Na to v Čiang  Mai pamatují a nabízejí zájemcům školy vaření rozmístěné po celém městě.  

Učitelé ze ze školy vaření Thai Farm Cooking School, která se nachází na okraji města, Vás vyzvednou z Vašeho ubytovacího zařízení, vezmou na nákupy na místní trhy a poučí Vás o koření, rýži a příchutích. Pak se vydáte na jejich organickou farmu, kde se naučíte připravit šest jídel. Po skončení vaření si učitelé i žáci společně sednou a ochutnají své výtvory.

 

Staňte se kovbojem v argentinské Patagonii 

Tohle je něco jiného než ospalé projížďky na koni doma! Když nasednete na koně v úžasném Národním parku Nahuel Huapi v argentinské Patagonii, znamená to zdolávat hory a brodit se řekami, přičemž se zároveň naučíte, jak shromáždit dobytek na rozlehlém pozemku ranče.  

Ranč Cabalgatas Carol Jones 23 km severně od města Bariloche je ideálním místem pro začátečníky i pro zkušené jezdce. Rančerka Carol Jones pořádá půldenní, celodenní a vícedenní výlety po svém ranči i dál a naučí Vás, jak ovládat koně a sehnat dohromady dobytek, a také Vám dá vynikající lekce o přírodě a historii oblasti. Je totiž velmi kvalifikovaná: její dědeček Jarrod Jones byl texaský průkopník, který přišel do oblasti v roce 1889.

 

Vylepšete své fotografické umění na safari v Keni   

Pro mnoho lidí představuje africké safari zážitek, který si mohou dopřát jen jednou za život, takže při něm téměř nedají fotoaparát z ruky. Pokud však chcete dosáhnout úžasných snímků velkých divokých zvířat, budete potřebovat odborné vedení a spoustu času v jedné z nejbohatších rezervací Afriky.  

Paul Goldstein, fotograf z Exodus Travel žijící v oblasti, vede 6denní výlety na chráněné území Maasai Mara v Keni, kde se návštěvníci dozvědí, jak ideálně zachytit levharty, gepardy, lvy či nosorožce dvourohého. Cesta začíná už před rozedněním a může trvat celý den, odměna však stojí za to. Jen máloco se vyrovná zážitku, kdy stojíte v zadní části otevřeného terénního vozidla a fotografujete smečku lvů vykračující si přes otevřenou pláň nebo stádo slonů, které při soumraku zastavilo u napajedla…

 

Pronikněte do jógy na Bali, Indonésie 

Protáhnout se na rohoži při józe je skvělý způsob, jak se cítit zdravý a blažený při svých cestách. Příjemné město Ubud hluboko v srdci Bali je k tomu nepochybně nejlepší místem, kde se naučíte perfektní pohyby.

Yoga Barn, na okraji města a s výhledem na zelená políčka a houpající se palmy, nabízí 15 tříd denně, ale také pravidelné vícedenní kurzy a vstupy do více tříd, pro ty, kdo zde zdrží déle. Velké místnosti bez stěn nabízejí nezapomenutelný výhled a zdejší kavárna je ideálním místem, kde můžete prodloužit poklidnou atmosféru i po skončení vyučování.

 

Zvládněte bojové umění kendo v Japonsku 

Pro japonské bojové umění kendo, což doslova znamená „cesta meče“, jsou charakterističtí účastníci ve zbroji, kteří spolu bojujíc bambusovými meči. Používají přitom podobné techniky jako dávní samurajové, takže moderní sport zároveň představuje vstupní bránu do historie úžasné východoasijské země.

Atlas Japan Tour provozuje speciální třídu pro návštěvníky ve městě Nonoichi na severu země, kde každou druhou sobotu vyučují místní. Získáte zde intenzivní kurs historie sportu a naučíte se bezpečně jednat a porazit protivníka. Nemusíte se ničeho bát, všechno vybavení dostanete a nemusíte být ani ostřílený bojovník s mečem.

Nejkrásnější japonské zahrady 

Zaplavte si v jezerech v Anglii 

Hory v Jezerní oblasti (Lake District) v Anglii jsou magnetem pro vyznavače pěší turistiky už dlouho. Kromě toho zde však dochází k tiché revoluci, kdy návštěvníci raději vstupují do vod jezer, jako je Buttermere a Wast Water, místo aby se vydávali na dlouho túru.  

Pro ty, kdo nikdy neplavali jinde než v krytém bazénu, má program Swim The Lakes připravený půldenní kurs „seznámení s plaváním na otevřené vodě“, který je vhodný pro úplné začátečníky i pro zběhlejší plavce. Zkušení průvodci Vás zavedou k chladným hlubinám jezera Windermere a poradí Vám ohledně techniky a jak si vybudovat výdrž. Při tom všem budete mít pohled „ z žabí perspektivy“ na krásnou oblast britských ostrovů.

 

Naučte se malovat ve Virginii, USA 

Udělat si čas na to, abyste se naučili kreslit nebo malovat, může být náročné, když se zároveň musíte zabývat každodenními povinnostmi. Renomovaná umělecká akademie Shenandoah Art Destination ve Virginii je ideálním místem pro ty, kdo si chtějí zdokonalit své výtvarné schopnosti, zatímco budou na dovolené. Akademie nabízí víkendové, 4denní, 6denní a 10denní kurzy pro zájemce všech úrovní.

Vítaní jsou rovněž grafici, malíři a ilustrátoři, přičemž nádherný plantážní dům poskytne základnu těm, kdo chtějí poznat svoji „múzu“ v okolním údolí Shenandoah. Místní instruktoři Jan-Willem a Nancy Boer, kteří mají desetiletí zkušeností při vytváření a prodávání umění, a třídy s maximálně 10 žáky Vám zajistí spoustu času na vypilování Vašich technik s odbornou pomocí.