Vinylová podlaha do kuchyně vítězí!

Vinylová podlaha do kuchyně vítězí! 1

Vinylové podlahy se stávají jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin, které se hodí do každé místnosti v bytě. Můžete ji položit nejen do dětského pokoje, koupelny a obývacího pokoje, ale také do kuchyně. Pokud jste o vinylových podlahách ještě neslyšeli a zajímají vás informace o této podlahové krytině, nenechte si ujít dnešní článek.

Odolná podlaha? Vinylová!

Vinylová podlaha je do kuchyně tou nejlepší volbou. Těžko byste nalezli odolnější a lepší materiál, než je právě vinyl. Zakoupíte ho v mnoha dekorech a vzorech, které imitují strukturu dřeva, keramických dlaždic nebo kamene. Podlahy z vinylu jsou mimořádně tvrdé, jen tak je něco nepoškodí a jsou odolné proti poškrábání. Při chůzi bosýma nohama jsou příjemné na dotek, udržují teplo a nekloužou.

Nevšední vinylové podlahy Wicanders Vinylcomfort

Může se přihodit, že vzhledem ke konstrukční výšce není do kuchyně vhodná standardní vinylová podlaha o síle 2 nebo 2,5 mm. Nemusíte si zoufat – na trhu s vinylovými podlahami seženete Vinylcomfort, což je plovoucí podlaha s celkovou tloušťkou 10,5 mm. Výhodou této vinylové podlahy je to, že se nelepí, neboť u ní nehrozí, že by se zvlnila. Vybírat můžete ze široké škály dekorů, které se hodí do většiny kuchyní.

Výhody vinylové podlahy

Vinylové podlahy se snadno udržují. Stačí je přejet vysavačem nebo mopem a máte uklizeno. Pod vinyl můžete instalovat podlahové vytápění, ale musíte zvolit správný typ vinylové podlahy. Tyto podlahové krytiny se prodávají v dílcích a v případě poškození jednoho dílce ho snadno vyměníte za jiný. Nevadí, když na vinylu rozlijete nějakou tekutinu, neboť je odolný proti vlhkosti.

Vinylová podlaha do kuchyně vítězí! 2

Víte, z čeho se vyrábí vinylová podlaha?

Jistě i v dnešní době narazíte na byty, kde je položené tolik známé linoleum. Vinylová podlaha je modifikací linolea a na trh se dostala asi před deseti lety. Výrobci ji představili trhu s tím, že směle konkuruje plovoucím podlahám, koberci a dalším podlahovým krytinám. Vyrábí se z polyvinylchloridu a nechybí na ní krásná povrchová struktura. Oproti linoleu je vinylová podlaha tvrdší a zakoupíte ji jako obdélníkové dílce nebo dílce napodobující plovoucí podlahu.

Jakou vybrat zátěžovou třídu?

Některé varianty vinylové podlahy se aplikují pomoci lepení, jiné do sebe zapadají díky tzv. zámkovému systému. Pokládat byste ji měli na dokonale rovnou podlahu. A jakou zvolit zátěžovou třídu vinylové podlahy? Záleží na tom, jaké bude v místnosti zatížení. Nejvyšší zátěžová třída je 23 a hodí se pro použití v domácnosti. Zátěžová třída 31 postačí v komerčních prostorech.

Vinylová podlaha je do kuchyně tou správnou volbou. Pokládku této podlahy zvládne i šikovnější kutil, který se nebojí nových výzev. Až budete uvažovat o tom, jakou zvolit podlahu do kuchyně, zapomeňte na dlaždice, které nepříjemně studí do nohou. Vinylová podlaha má mnoho výhod, jež předčí dokonce i plovoucí podlahu. Neplesnivý, nepoškrábe se a zvládne i zátěž kuchyňskou linkou. A to jsou důvody, proč upřednostnit vinylovou podlahu před ostatními podlahovými krytinami.