20 nejlepších vánočních destinací světa

20 nejlepších vánočních destinací světa 1

Hledáte inspiraci na vánoční destinaci? Zde přinášíme seznam 20 nejlepších vánočních destinací roku, kde (obvykle) najdete sníh, vánoční výzdobu a sváteční atmosféru. 

 

Kodaň je jedna z nejstarších vánočních destinací

Skvělou volbou ve vánočním období je Kodaň. Přátelská a (na severské poměry) levná metropole Dánska má lesknoucí se centrum, kde se snadno zorientujete. Skutečnou vánoční fantazii nabízí Tivoli Gardens (vstupenky je třeba rezervovat předem), jeden z nejstarších zábavních parků světa, který je o Vánocích kouzelný.

Akční nabídka ubytování: Bryggen Guldsmeden 4* 

.

Dublin, Irsko

Během prosince nabízí vánoční zábavu také irský Dublin. Ulice jsou slavnostně vyzdobené, s ledovými kluzišti a se zpěvem koled v katedrále sv. Patrika. A když zatoužíte po útulném prostředí, uvítají Vás hospody v Temple Baru. Pokud se Vám tahle představa zamlouvá, ubytujte se v Castle Hotelu 4* nedaleko okrsku Temple Bar.

Akční nabídka ubytování: Castle Hotel

.

Salzburg, Rakousko

20 nejlepších vánočních destinací světa 2

Poznejte sváteční rakouské město Salzburg, které je známé svojí barokní architekturou a se zasněženou horou v pozadí bývá ještě krásnější. Jedná se o Mozartovo rodiště, takže můžete očekávat hudbu, kamkoli se vydáte. Také se zde koná nejstarší vánoční trh v Evropě, který je plný půvabných tradic a vůní, např. teplého perníku. Můžete se také vydat na komentovanou prohlídku vánočních trhů v Salzburgu.

Akční nabídka ubytování: Hotel Vogelweiderhof 3*

.

Norimberk, Německo  

Vydejte se za vánočními nákupy na slavný Christkindlesmarkt v německém Norimberku. Více jak 180 stánků najdete na nám. Hauptmarkt, kdy se prodává vše od hraček až po perníky. Po setmění vypadá náměstí kouzelně, takže pokud budete chtít zůstat poblíž, zvolte ubytování v Steichele Hotelu.

Akční nabídka ubytování: Steichele Hotel 3*

.

New York, USA   

20 nejlepších vánočních destinací světa 3

New York City slaví Vánoce ve velkém, od slavného vánočního stromu v Rockefellerově centru přes výlohy s oslnivou výzdobou až po skvělá kluziště. Budete-li se chtít ponořit do svátečního New York City, ubytujte se v hotelu Arlo Midtown 4* na Manhattanu.

Akční nabídka ubytování: Arlo Midtown

.

Berlín, Německo

Berlín nabízí více jak 50 vánočních trhů v okrscích, takže jde o legendu. Za návštěvu stojí také kvůli svým slavným muzeím, skvělému nočnímu životu a svátečním zážitkům. Pokud máte v plánu především nakupovat, ubytujte se v Hotelu Neuer Fritz nedaleko nákupní ulice Friedrichstrasse.

Akční nabídka ubytování: Hotel Neuer Fritz

.

Řím, Itálie

V Římě najdete sváteční tradice po celém městě, což znamená kombinaci sbírek umění, muzeí a monumentů s vánočním italským jídlem a kulturou. Navíc se zde koná půlnoční mše ve Vatikánu. Můžete se také vydat na soukromou vánoční prohlídku města s místním průvodcem.

Akční nabídka ubytování: Urbana Central Home

.                                                                                                                                     

Laponsko, Finsko

20 nejlepších vánočních destinací světa 4

Navštivte Santu ve finském Laponsku v legendární Santově vesnici, Santa Claus Village, nedaleko svátečně vyzdobeného města Rovaniemi. Je to ráj především pro děti, ale zapůsobí i na dospělé. Navíc je v prosinci šance na pozorování polární záře.

Akční nabídka ubytování: Santa Claus Holiday Village 4*

.

Edinburgh, Skotsko

Skotský Edinburgh nabízí sváteční atmosféru na mnoha místech, od působivého starého města až po georgiánské nové město. Edinburský hrad vypadá kouzelně, konají se zde pestré vánoční trhy a silvestrovská/novoroční párty v ulicích, která patří k největším v Evropě. Rezervujte si předem ubytování v Grassmarket Hotelu 4*.

Akční nabídka ubytování: Grassmarket Hotel

.

Montreal, Kanada

Kouzelné Vánoce naleznete také v Montrealu. Druhé největší město Kanady nabízí vše od kluziště ve čtvrti Vieux Port až po lyžování v centru Mont Tremblant (130 km odtud). Navštívit můžete vánoční festivaly a poznávat starý Montreal. Poté se můžete setkat s duchy minulých Vánoc při pěší prohlídce strašidelných míst.

Akční nabídka ubytování: L’Appartement Hôtel 3*

.

Také Hongkong slaví Vánoce

Hongkong je mimořádné město, které bývá o Vánocích oslnivé. Očekávat můžete zasvícené mrakodrapy, vyzdobená průčelí obchodů a vánoční hudbu, kam se hnete. A pokud byste si přáli ještě více světel, navštivte Happy Hour se světelnou show v Sky100 Observatory.

Akční nabídka ubytování: Charterhouse Causeway Bay 3*

.

Washington DC, USA

Washington D.C. je vánoční metropole se spoustou vánočních tradic. Nenechte si ujít osvětlenou Stezku míru s 56 vánoční stromy. Teple se oblečte a vydejte se poznávat sváteční město. Ubytovat se můžete v centru v hotelu CitizenM Washington DC Capitol 4*.

Akční nabídka ubytování: CitizenM Washington DC Capitol

.

Boston – tradiční americké Vánoce

Boston nabízí starosvětské americké Vánoce s plynovými lampami v ulicích historické čtvrti Beacon Hill, obrovskými vánočními stromy a půvabnou historickou tržnicí Quincy Market. V souladu s tradicí byste se přes Vánoce měli ubytovat v hotelu Revere Hotel Boston Common 4*.

Akční nabídka ubytování: Revere Hotel Boston Common

.

Kolín nad Rýnem, Německo

20 nejlepších vánočních destinací světa 5

Německý Kolín nad Rýnem nabízí hned 8 vánočních trhů a další trhy na břehu Rýna. Malebné stánky se svařeným vínem (Glühwein) kontrastují s působivou městskou architekturou a uvidíte zde pěkné sváteční tradice. Kromě vánočního trhu byste si neměli nechat ujít prohlídku na téma piva Kölsch.

Akční nabídka ubytování: ibis Köln Centrum 2* 

.

Reykjavík, Island

Na Islandu ve vánočním období najdete 13 islandských „santů“ známých jako vánoční mužíci. Počasí je sněhové a je dobrá šance na spatření polární záře. Spoustu zábavy nabízí Reykjavik, kde se můžete ubytovat v Eyja Guldsmeden Hotelu 4*.

Akční nabídka ubytování: Eyja Guldsmeden Hotel

.

Drážďany, Německo

Drážďany nabízejí sladké tradice, jako je přehlídka vánočních štol (Stollen). K vánočním trhům přispívá půvabné prostředí na břehu Labe. A pokud byste chtěli vidět historický kostel Frauenkirche v jeho nejkrásnější podobě, vydejte se na večerní prohlídku Drážďan s místním průvodcem.  

Akční nabídka ubytování: ibis Dresden Zentrum 3* 

.

Bruggy, Belgie

Středověké centrum belgických Brugg je jako stvořené pro Vánoce. Najdete zde spoustu čokolatiérů a půvabné vánoční trhy. Kanály jsou v působivém zimním hávu a zaslechnout můžete tradiční zvonkohru ze zvonice v Bruggách. S tímto prostředí ladí ubytování v Hotelu Ter Brughe 4*.

Akční nabídka ubytování: Hotel Ter Brughe

.

New Orleans, USA

New Orleans nabízí kompletní Vánoce s plavbami po řece se zpěvem koled, slavnostně vyzdobenými tramvajemi a oslnivou výzdobou. Historická čtvrť získá svoji nejpůsobivější podobu a nastává skvělá doba pro strašidelnou návštěvu hřbitova.

Akční nabídka ubytování: Lions Inn Bed & Breakfast 3*

.

Aspen, Colorado, USA

20 nejlepších vánočních destinací světa 6

Vánoce můžete strávit také v horském městě Aspen v Coloradu. Jedno z nejslavnějších lyžařských center na světě nabízí spoustu horských chat, útulných restaurací a sváteční atmosféru k tomu. Dopřejte si luxus ubytování v hotelu The Gant 4*.

Akční nabídka ubytování: The Gant