Hlavní turistické atrakce Chile

Hlavní turistické atrakce Chile 1

Chile, které se může chlubit mimořádnou pestrostí krajiny, se v posledních letech stává stále vyhledávanější turistickou destinací, především mezi milovníky přírody a outdoorových aktivit. V této dlouhé úzké zemi na západním pobřeží Jižní Ameriky najdou cestovatelé řadu zajímavých přírodních lokalit a prvků, od vysokých vrcholků And a nekonečných pláží až po zelené lesy mírného pásma, dávné sopky a dramatické pobřeží včetně mysu Horn.

Chile se rovněž může chlubit hojností skvělých národních parků a chráněných oblastí, z nichž mnohé jsou oblíbenými destinacemi pro milovníky pěší turistiky a trekkingu, ale i pro ty, kdo mají rádi dobrodružné aktivity, jako je lezení po skalách, rafting na divoké řece, horská cyklistka nebo jízda na koni. Ale Chile má také své kulturní atrakce, kdy velká města, jako je metropole Santiago de Chile, nabízejí řadu zajímavých muzeí a galerií umění, zatímco pozoruhodný Velikonoční ostrov je znám svými kamennými postavami. Ať už dáváte při cestování přednost čemukoli, v Chile naleznete dostatek krásných míst, která může navštívit a fotografovat.

 

Národní park Torres Del Paine

NP Torres del Paine je jedna z nejvýznamnějších přírodních oblastí a stále oblíbenější destinace v Chile. Leží více jak 100 km severně od města Puerto Natales na jihu Patagonie a zahrnuje hory, ledovce a nespočet jezer a řek. Nejvýznamnější a nejznámější částí je pohoří Cordillera del Paine, region tvořící přechod ze stepí Patagonie do subpolárních lesů na severu. Možná nejzajímavější z mnoha prvků jsou 3 žulové vrcholky (2850 m) tvořící masiv Torres Del Paine (úvodní foto), který dominuje okolní dechberoucí scenérii. K nejoblíbenějším aktivitám v parku patří pěší turistika na řadě dobře značených stezek, z nichž mnohé nabízejí útočiště na noc (refugios) se základním vybavením potřebným na delší treky kolem pohoří. Budete-li plánovat něco delšího než jednodenní pěší túru, doporučuje se mít profesionálního průvodce, který je v některých oblastech dokonce povinný. K předním trasám vyžadujícím průvodce patří pětidenní trasa W Trek v Patagonii. Trasa dlouhá 71 km zahrnuje některé z největších lákadel Patagonie, včetně mohutného ledovce Glacier Grey a pohoří Paine Grande.

Adresa: Magallanes y la Antártica Chilena Region

 

Valle de la Luna a poušť Atacama

Valle de la Luna („Údolí Měsíce“) leží 13 km západně od města San Pedro de Atacama na severním konci země nedaleko hranice s Bolívií. Dostanete se tam po dobře značených cyklostezkách, turistickými autobusy nebo autem z půjčovny. Drsná nehostinně působící krajina v samém srdci pouště Atacama přitahuje mnoho návštěvníků díky své strašidelné podobnosti povrchu Měsíce, což je efekt způsobený erozí písečných a kamenných formací vlivem větru a vody v průběhu nespočtů tisícíletí. I přes svou odlehlost je však zdejší mimořádná krajina domovem řady druhů flóry a fauny. K nejzajímavějším prvkům patří vyschlá dna jezer (ostatně je to jedno z nejsušších míst na Zemi), která jsou oslnivě bílá díky usazeninám soli vytvářejícím fascinující solné formace a výčnělky. K dalším zajímavým prvkům pouště Atacama patří řada jeskyní, z nichž některé nesou piktografy vytvořené dávnými lidmi nebo v nich byly nalezeny nejstarší mumie na světě uchované díky přirozené vyprahlosti prostředí. Z nich nejznámější jsou mumie Chinchorrů, které jsou dnes k vidění v archeologickém muzeu v městečku San Miguel de Azapa. Za pozornost stojí rovněž Laguna Cejar, jezero v krasové propadlině s tyrkysově modrou vodou.

Adresa: San Pedro de Atacama, Antofagasta Region

 

Velikonoční ostrov a Národní park Rapa Nui 

Hlavní turistické atrakce Chile 2

Pozoruhodný, ale odlehlý Velikonoční ostrov (jméno mu dal holandský objevitel, který ho jako první zahlédl na Velikonoční neděli v roce 1722), byl po tisíciletí domovem Polynésanů. I když leží více jak 3500 km od pevninského Chile, fascinující ostrov s jeho kamennými skulpturami patří mezi nejznámější atrakce země. Přitom bylo nalezeno 887 soch známých jako moai, které vytvořili ranní obyvatelé Rapa Nui, a většinu uvidíte v NP Rapa Nui (celý ostrov je na seznamu UNESCO). Nejpůsobivější přehlídka se nachází v lokalitě Ahu Tongariki, kde bylo 15 soch znovu vztyčeno na největší plošině (ahu) určené pro sochy. V Rapa Nui také najdete jednu z nejlepších pláží v zemi, pláž Anakena: krásný, i když krátký, úsek bílého korálového písku je ideálním místem na přestávku od pěších túr. Za pozornost stojí rovněž ruiny obydlí hare paenga v blízkosti lokalit ahu; jsou vytvořeny z kamení, které kdysi tvořily základy domů ve tvaru lodi. K dalším atrakcím patří Antropologické muzeum Otce Sebastiana Englerta v Hanga Roa, největším sídle na ostrově, kde najdete expozice související s historií obyvatel polynéských ostrovů a s jejich tradicemi.  

Tip: Velikonoční ostrov nejlépe navštivte během pobytu v Chile, kdy jsou k dispozici pravidelné lety ze Santiaga de Chile i z Tahiti. Let trvá přibližně 5 hodin, takže byste se měli zdržet na místě minimálně pár dní.

 

Chilská jezerní oblast

Chilská jezerní oblast (Zona Sur), která se táhne více jak 330 km od města Temuco po Puerto Montt a připomíná alpské regiony v Evropě, určitě stojí za průzkum. Region v andském podhůří může chlubit úrodnou zemědělskou půdou na úpatí sopek se zasněženými vrcholky, obklopenou hustými lesy a hlubokými jezery, které jsou předmětem snů vyznavačů vodních sportů. Tím ale spojení s Evropou nekončí. Po násilném přesídlení domorných Mapučů sem přišli zemědělci ze Švýcarska, Rakouska a Německa, kteří s sebou přinesli aspekty své kultury, které je dodnes možné vidět v architektuře měst, jako je Osorno a Valdivia, ale také ve zdejších zvycích a festivalech. Milovníci dobrodružných aktivit při návštěvě Chilské jezerní oblasti mohou podnikat pěší túry a cyklistické výlety, ale také se věnovat dalším aktivitám, jako jsou výstupy na sopky, rafting na divoké řece, plavba na kajaku či na kanoi, jízda na koni a v zimě lyžování. Velmi oblíbené jsou také výlety autem (road trip) v regionu.

 

Santiago de Chile – kulturní metropole Chile 

Hlavní turistické atrakce Chile 3

Santiago je nejen obchodní a finanční metropolí Chile, ale také slouží jako centrum kultury a zábavy v zemi. Díky tomu nabízí nekonečně mnoho možností zábavných aktivit, včetně návštěvy muzeí a galerií, spolu s vynikajícím nakupováním, restauracemi a hotely. Santiago, které se nachází v centru země a představuje hlavní dopravní uzel, je místem, kde většina návštěvníků začíná své chilské dobrodružství předtím, než zamíří do And nebo dalších míst mimořádné přírodní krásy, jako je Velikonoční ostrov. Chytří cestovatelé si však ve svém programu vyhradí čas na bližší seznámení se Santiagem. Město založené v roce 1541 a relativně bez davů nabízí zajímavá místa, jako je Centro Cultural Palacio La Moneda, vynikající kulturní centrum zabírající část impozantního Paláce la Moneda, a Chilské národní muzeum výtvarného umění (Museo Nacional de Bellas Artes). To bylo založeno v 80. letech 19. století a zaměřuje se na chilské umělce, přičemž se může chlubit rozsáhlou stálou sbírkou obrazů, skulptur a fotografií. K dalším nezbytným zastávkám patří Muzeum předkolumbovského umění (Museo Chileno de Arte Precolombino) vystavující sbírky související s domorodým obyvatelstvem země a Muzeum paměti a lidských práv (Museo de la Memoria y los Derechos Humanos). To druhé připomíná lidi, kteří trpěli v době Pinochetova režimu. Zlatým hřebem návštěvy Santiaga bývá jízda kabinkovou lanovkou na kopec San Cristóbal s fantastickými výhledy na „nejpohostinnější z měst“. Najdete zde také některé zajímavé atrakce, jako je observatoř, amfiteátr a socha Blahoslavené Panny Marie vysoká 22 m. Nenechte si ujít ani návštěvu Metropolitního parku v Santiagu (Parque Metropolitano de Santiago), což je obrovský zelený městský prostor, kde najdete botanickou zahradu, Chilské národní zoo a kolejovou lanovku.

 

Valparaiso – město

Třetí největší chilské město Valparaiso leží mezi mořem a pobřežními horami asi 112 km severozápadně od Santiaga a představuje skvělý cíl pro jednodenní výlet. Město je známé svými starými kamennými ulicemi a jedinečnou architekturou, tak jako svým pěkným přístavem a plážemi, takže nabízí spoustu zajímavých aktivit. Mnohé z turistických atrakcí jsou zaměřeny na bohaté námořní dědictví země, včetně Muzea Lorda Cochrane (Museo Lord Cochrane) umístěného v pěkném koloniálním domě z roku 1842. Další nezbytnou turistickou atrakcí je vynikající Námořní a mořeplavecké muzeum (Museo Naval Y Maritimo) s expozicemi zabývajícími se tzv. II. tichomořskou válkou (od roku 1879) mezi Chile a spojenými silami Peru a Bolívie, se zvláštním důrazem na přispění chilských válečných hrdinů. Související atrakcí je obrněná loď Huascar v přístavu Talcahuano, asi 600 km jižně od Santiaga. Krásný přístav v Talcahuanu, kde sídlí chilské námořnictvo, je základnou pro pečlivě zrekonstruované historické plavidlo vyrobené v roce 1865 (ve Velké Británii) a jediné dochované válečné lodi tohoto druhu vůbec.

 

Mys Horn 

Hlavní turistické atrakce Chile 4

Mys Horn, který je něco jako Svatý grál pro mořeplavce (podobně jako Mount Everest pro horolezce), stojí za vynaloženou námahu – už jen abyste se mohli chlubit. Poslední zastávka před Antarktidou a nejjižnější výběžek kontinentu byl po staletí znám jako „hřbitov námořníků“ kvůli své odlehlosti, nebezpečnému pobřeží a obvykle neklidnému moři. I když je dnes díky Panamskému průplavu méně významný coby obchodní trasa, zaznamenal nárůst popularity mezi skalními vyznavači mořeplavby, a také je součástí řady vzrušujících závodů. Ale i my ostatní ho můžeme navštívit, když budeme dobře plánovat. Existuje pouze pár možností, jako se dostat k Mysu Horn (pokud nemáte vlastní jachtu, samozřejmě). K stále oblíbenějším patří let helikoptérou z chilského města Puerto Toro. Jedná se o celodenní dobrodružství, které není levné, takže je vhodné si na toto dobrodružství najít společníky. V jiném případě je možné se dostat na místo charterovou plachetnicí, ale je to dlouhá a často neklidná plavba. Asi nejlepší možností jdou dálkové osobní lodě. Kolem Mysu Horn proplouvá řada lodních spojů na cestě do Antarktidy a (pokud počasí a moře dovolí) mívají zde hodinovou zastávku. Cestující se dostanou z lodi na na nafukovacích člunech, takže i tato část cesty může být náročná. Jakmile budete na břehu, můžete podniknout krátký výstup na útesy a udělat si mimořádné selfie u památníku Cape Horn Memorial (foto). Dechberoucí památník a ještě fantastičtější výhledy uvítají návštěvníky na samém spodku světa.

 

Národní park Lauca

NP Lauca (Parque Nacional Lauca), který se nachází daleko na severu Chile 140 km východně od města Arica, zabírá 1300 km² a tvoří ho převážně náhorní pláně a horská pásma, z nichž mnohá zahrnují velké sopky. K hlavním aktivitám patří pěší turistika kolem řady průzračných horských jezer, především Cotacotani a Chungara, která odrážejí okolní scenérii a vytvářej tím krásný efekt. Park zahrnuje rovněž řadu významných archeologických lokalit, tak jako důkazy o raných evropských osadnících, kteří v regionu zanechali svou stopu v podobně mnoha starých koloniálních kostelů a budov. Park je také oblíbenou lokalitou pro pozorování ptactva; žije v něm více jak 140 druhů včetně husice andské, kachny chocholaté, plameňáka chilského a mohutného andského kondora. Další oblíbenou oblastí pro milovníky přírody je NP Conguillío (Parque Nacional Conguillío), také v regionu Araucanía v Andách.

Adresa: Putre, Arica y Parinacota Region

.

Pumalín Park

I když je přírodní rezervací teprve od roku 2005, Pumalín Park se stal jednou z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších chráněných oblastí v zemi. Zabírá rozlohu více jak 988 000 akrů mezi Andami a Pacifikem, přičemž se může chlubit původním pobřežím a lesy, které téměř nebyly dotčeny rozvojem a lidskou činností. Kromě ochrany bohaté flóry a fauny, včetně stromu fitzroya cypřišovitá (alerce), nejstaršího druhu stromu na světě, je park dobře přístupný pro návštěvníky a skýtá zážitky z divočiny patřící k nejlepším v zemi. Jeho majitelem a správcem je Fond ochrany půdy se základnou v USA a díky rozsáhlé síti pěších stezek, kempů a zařízení pro návštěvníky je radost park poznávat, ať už při krátké pěší túře přírodou nebo v rámci delšího ekoturistického dobrodružství. To často zahrnuje přenocování v ubytovacím zařízení ve stylu venkovského srubu s pozadím patřícím k nejkrásnějším a nejpůvodnějším na Zemi.

Adresa: Sector Río Amarillo S/N Chaitén, Chaiten, Chaitén, Región de los Lagos

 

Přírodní památka Los Pingüinos

Kromě národních parků je možné vidět další ekologické snahy Chile v podobě řady „přírodních památek/památníků“. K nejoblíbenějším patří Přírodní památka Los Pingüinos (Monumento natural Los Pingüinos) jen 35 km severovýchodně od města Punta Arenas na jižním výběžku ostrova a zahrnující krásné ostrovy Magdalena a Marta. Jak název naznačuje (pingüinos je španělsky tučňák), lokalita je domovem jedné z největších kolonií tučňáků v Chile s asi 60 000 chovnými páry tučňáků magellanských. Ostrovy jsou přístupné pouze při lodním výletu s průvodcem a spatříte zde rovněž velké kolonie tuleňů a lachtanů. Další z významných přírodních památek je El Morado, kam se snadno dostanete autem ze Santiaga; zahrnuje ledovec San Francisco Glacier a horu Cerro El Morado vysokou 4674 m.

Adresa: Punta Arenas, Magallanes y la Antártica Chilena Region

Mramorové jeskyně v Chile

Národní park Chiloé a ostrov Chiloé

NP Chiloé, který leží na ostrově Chiloé a je to druhý největší národní park v zemi, určitě stojí za to, abyste ho přidali do svého programu. I když není tak drsný jako většina působivých scenérií v zemi, Chiloé je zase jedinečný. Místy připomíná venkovskou krajinu, jakou byste našli v některých částech Evropy (především v Německu), a poznávat ho je radost. Kromě řady ikonických dřevěných kostelů (což jsou pozůstatky komunit založených jezuitskými misionáři, kteří sem přišli v 17. století), na ostrově uvidíte spoustu pěkných barevných starých domů. Říká se jim palafitos a stojí těsně vedle sebe na kůlech nad vodou kolem pobřeží. Také mnohé ze starých kostelů na ostrově jsou barevně natřeny a měli byste si je prohlédnout. Samotný NP Chiloé se stal v nedávných letech velmi oblíbeným cílem turistů. Hlavním lákadlem bývá příležitost pozorovat divoká zvířata, k nimž patří plejtváci obrovští a delfíni (k dispozici jsou výlety za jejich pozorováním), a velké hnízdiště tučňáků v nedaleké Přírodní památce/památníku Islotes de Puñihuil. K dostupným dobrodružným aktivitám patří plavba na mořském kajaku, pěší turistika a agroturistika.

Adresa: region Los Lagos

 

Ledkové doly Humberstone a Santa Laura 

Hlavní turistické atrakce Chile 5

Fascinující město duchů leží nedaleko severního přístavního města Iquique v odlehlé poušti Pampa a dnes je na seznamu UNESCO, kdysi však bylo domovem živé komunity. Po více jak 60 let (asi od roku 1880) dřely tisíce chilských, bolivijských a peruánských dělníků v Ledkových dolech Humberstone a Santa Laura (Salitreras Humberstone y Santa Laura), v nepřátelském prostředí s asi 200 dolů na ledek. Během času si zdejší dělníci vytvořili vlastní osobitou kulturu a způsob života, který je zde uchováván. I když je lokalita od roku 1960 opuštěná, nabízí fascinující pohled na tvrdé podmínky, kterým museli „pampinos“ čelit. Mnohé větší budovy stojí dodnes a můžete si je prohlédnout. Vzhledem k odlehlosti lokality a náročnému klimatu se doporučuje mít s sebou profesionálního průvodce.

Adresa: km 47 A-16, Pozo Almonte, Región de Tarapacá

 

Valle Nevado – region a letovisko

Donedávna bylo málo známou skutečností, že Chile skýtá vynikající možností lyžování. Zdaleka nejoblíbenější lyžařská oblast v Jižní Americe, region Valle Nevado („Údolí sněhu“) s jeho resorty v podhůří And nazývaném El Plomo, je dobře obsluhována veřejnou dopravou z metropole Santiaga, které leží 46 km západně od lyžařských svahů. Lyžařský resort založený v roce 1988 zahrnuje obrovskou rozlohu a od svého založení se velmi rozrostl. Může se chlubit převážně čistým nebem a skvělým sněhem díky vysokému převýšení 3000 m nad mořem. Lyžovat můžete 112 dní v roce a resort zahrnuje 37 lyžařských stezek a 11 vleků. Je oblíbeným cílem začátečníků a rodin s dětmi, ale také u zkušených lyžařů a snowboardistů. Kromě 3 hotelů je k dispozici výběr pronajímaných chat a bytů, které jsou vhodné na krátké i delší pobyty, a také 8 restaurací. Na místě je lyžařská škola spolu s lyžařským obchodem a turistickou společností nabízející heliskiing. K dalším významným chilským lyžařským resortům v blízkosti Santiaga patří La Parva a El Colorado.

Adresa: Avenida Vitacura 5250 of. 304, Vitacura, Región Metropolitana 

 

Přírodní památka Jeskyně Mylodon

Přírodní památka Jeskyně Mylodon (El Monumento Natural Cueva del Milodón), která je vyhledávána turisty i milovníky přírody, se nachází v samém srdci chilské Patagonie jen kousek od města Puerto Natales. Hlavním lákadlem pozoruhodného přírodního divu (který je součástí oblíbené vyhlídková silnice End of the World) je řada snadno přístupných jeskyní kolem impozantní skalní formace Silla del Diablo (Ďáblova židle). Hlavní jeskyně známá jako Jeskyně Milodón byla místem, kde byly v roce 1895 nalezeny dobře zachovalé pozůstatky prehistorického mylodona (socha tohoto vyhynulého živočicha připomínajícího medvěda označuje místo, kde byl objev učiněn), spolu s pozůstatky dalších dávných zvířat, ale i lidských kostí. Impozantní jeskyně je hluboká asi 200 m a stojí za to se vydat na její průzkum. Budete-li mít dost času, vydejte se po značené stezce, která vede na vrchol jeskyně, odkud se Vám naskytnou pozoruhodné výhledy na nedaleký fjord Eberhard. K  zajímavým aktivitám patří zdolávání mnoha dalších pěších turistických stezek v parku, včetně řady úseků ve výšce stromů.

Adresa: Y-290 8, Natales, Región de Magallanes y de la Antártica Chilena

 

Údolí Cochamó

Krásný region Údolí Cochamó, který je znám jako chilský Yosemite“, nabízí mnoho skvělých zážitků. Leží v oblasti Los Lagos v Andách a nazván byl podle řeky Cochamó, přičemž je (tak jako NP Yosemite v USA) velmi oblíbeným cílem milovníků pěší turistiky a lezení po skalách (ti mohou zdolávat řadu žulových stěn vysokých 1000 m). Pěší turisté si zase mohou vybírat z řady stezek různého stupně obtížnosti, z nichž většina vede přímo k oblíbeným místům, jako jsou četné vodopády. Určitě byste si neměli nechat ujít Kovbojskou stezku dlouhou 10 km, která své jméno získala díky historii staré více jak 100 let, kdy byla stezkou pro dobytek (ale také se po ní pohybovali nechvalně proslulí bankovní lupiči Butch Cassidy a Sundance Kid poté, co uprchli z USA). Zdolání trasy zabere asi 6 hodin, kdy začíná v městečku Cochamó a vede do La Junty, skalnaté výspy s řadou kempů, kde můžete ulehnout na noc. Kromě spousty flóry a fauny sem rovněž míří rybáři za muškařením.

 

Národní park Vicente Pérez Rosales

NP Vicente Pérez Rosales (Parque Nacional Vicente Pérez Rosales), který byl založen v roce 1926 jako první z řady národních parků v zemi, leží v srdci Chilské Jezerní oblasti a skýtá skvělou záminku pro alespoň letmou návštěvu krásného regionu. Je snadno přístupný z města Puerto Montt a jeho významnou turistickou atrakcí jsou pozoruhodné vodopády Saltos del Petrohue. Rychlá řeka Petrohue se řítí dolů vulkanickou skalní skluzavkou do jezera Todos los Santos, které je obzvlášť působivé v období dešťů. Za vodopády a peřejemi se voda zklidňuje v křišťálově čistém jezeře, oblíbeném na rybaření a pozorování ptáků. Oblast je rovněž známá svou rozmanitostí živočichů, jako jsou jeleni a pumy, a také termálními prameny. K malebnému prostředí připočtěte pozadí v podobě sopek se zasněženými vrcholky, a budete mít ideální místo pro selfie, které Vám bude připomínat Vaši návštěvu Chile.

Adresa: Puerto Varas, Los Lagos 

***

Hlavní turistické atrakce Chile 6
Atacama

Akční nabídka ubytování v Santiagu de Chile:

  • W Santiago 5* W hotel řetězce Marriott dorazil také do Santiaga, kdy zdejší pobočka nabízí nápadité osvětlení, pestré vybavení a osobité zařízení. Ve srovnání s mnoha dalšími W hotely ve světě je tento umírněnější, aby odpovídal místnímu konzervativnímu vkusu (což ale není na škodu). Má 168 dobře vybavených pokojů a úroveň servisu je dle očekávání vysoká. Střešní bazén představuje zajímavé místo, kde můžete strávit pár hodin relaxací; zdejší bar je vynikající.
  • Ritz Carlton 5*, který nastavuje standard pro luxusní hotely v Santiagu, je místem s dokonalými službami, egyptským povlečením v postelích a každým luxusem, po kterém byste mohli zatoužit. Hosté mají k dispozici tělocvičny, bazény, 3 restaurace a služby mezinárodně uznávaného sommeliera.
  • Hotel Plaza San Francisco 5* – elegantní hotel má lesknoucí se dřevěné panely a zdvořilý personál. Je pohodlný (někdy luxusní), efektivní a nachází se v centru, což je praktické především pro obchodní cestující. Stoji u nejrušnější ulice v Santiagu, ale dvojitá okna hotelu chrání hosty před hlukem.
  • NOI Vitacura 5* shlíží na Metropolitní park v Santiagu a skýtá útočiště z ruchu metropole. Elegantní výškový hotel překypuje stylem prostřednictvím současného designu a kultivovaných apartmánů. Střešní terasa nabízí bar otevřený dlouho do noci, bazén a (za jasného dne) bezkonkurenční výhledy na Andy.
  • ChilHotel 3* je možná nejrozumnější možnost z tohoto seznamu, praktická, pohodlná a cenově dostupná. Nachází se na tiché ulici na předměstí Providencia v docházkové vzdálenosti od dopravy a nabízí pokoje s dobrou hodnotou a zdvořilý servis.
  • Novapark 3*, Santiago de Chile
  • Hotel Hallef 3*, Puerto Natales
  • AYCA La Flora Hotel Boutique 3*,Valparaiso

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.