Wim Hof pokořil Everest pouze v šortkách, stal se rekordmanem

Wim Hof pokořil Everest pouze v šortkách, stal se rekordmanem 1

Nejdříve byl pouze zábavnou atrakcí, dnes je světovým fenoménem, ​​nad kterým vědci pouze nechápavě kroutí hlavami.

Wim Hof
56-letý rekordman z Holandska, umí dělat kousky, při kterých doslova běhá mráz po zádech. Jeho největší přítel je mráz a díky tomu si vysloužil přezdívku Iceman (v překladu ledový muž).

 
FRO54bc7b_profimedia_0196088428

Tento muž má na kontě 26 světových rekordů a při některých vícekrát překonal i sám sebe. Wim Hof vydržel nejdelší koupel v ledu (jedna hodina, 13 minut a 48 sekund), bosý běžel maraton kolem polárního kruhu pouze v šortkách a takto spoře oděný zdolal i Mount Everest. Na Everestovou expedici rád vzpomíná, i když si s ním hora zahrávala.

Ve výšce šest tisíc metrů ho zasáhla sněhová vánice, ztratil skupinu spoluputujících a musel si najít vlastní cestu. Dlouhé hodiny se trápil na monumentální hoře sám, a přesto to považuje za svůj největší zážitek.

Vzpomínky na Everest
Tréninkem a meditací se mu prý podařilo naučit ovládat svou mysl a posílat energii do míst v těle, kde je potřebná. Takovým způsobem obnovil cirkulaci krve v noze, na kterou mu lékař řekl, že se mu už nikdy nezahojí a přece se mu to podařilo.

 
Wim-Hof

Bohužel, Wim nedokázal pomoci své manželce, která v roce 1995 zemřela. Ze ztráty milované ženy se stále nevzpamatoval. Ale naplno se stará o své čtyři děti a dělá co je v jeho silách, aby byly spokojeny. Snaží se je přivést k lásce ke sportu, ale často si musí hrát s míčem sám, protože děti mají jiné zájmy.

Vědecký svět dlouho považoval jeho zahrávání si s chladem za nemožné. Vzdělanci byli v šoku z experimentu, kde byl Wim zasypán 700 kilogramy ledových kostek a jeho tělesná teplota se udržela v konstantní teplotě kolem 37 stupňů Celsia.

Jiný člověk by při takovém výkonu zemřel na podchlazení, ale Wim je jiný. Zdá se, že dokáže ovlivňovat svou autonomní nervovou soustavu, která reguluje i srdeční činnost, dýchání a krevní oběh. Vědci zkoumají tento „zázrak“ v podobě Wima Hofa a možná díky jemu se podaří udělat průlom v medicíně.

 
wimmie