Amsterdam – ubytování a tipy na výlety

Amsterdam – ubytování a tipy na výlety 1

Kde se ubytovat

Pokud cestujete do Amsterdamu poprvé, nejlepší je ubytovat se v centru, která je známé také jako Kanálový okruh (UNESCO). S tímto okrskem na severu hraničí hlavní vlakové nádraží Amsterdam Centraal, na jihu leží Leidseplein a Museumplein (kde najdete např. Van Goghovo muzeum, Rijksmuseum a Stedelijk Museum) a na západní straně leží okrsek Jordaan s  galeriemi umění a stylovými kavárnami. Většina turistických atrakcí města se nachází v tomto souvislém a dobře pěšky schůdném prostoru. Zde uvádíme pár hotelů s nejlepším hodnocením se v těchto okrscích:  

Luxusní hotely: uprostřed paláců ze 17. století na prestižním kanále Herengracht v samém srdci města se nachází Waldorf Astoria Amsterdam 5* , který hosty hýčká prostřednictvím osobního concierge, michelinských restaurací, zařízení spa a elegantní výzdoby. Na Herengrachtu najdete také Ambassade Hotel 5* umístěný v několika domech ze 17. století: jeho luxusní apartmány a pokoje jsou vybavený nábytkem ve stylu Ludvíka XVI. s moderními akcenty. Jen pár kroků od Domu Anny Frankové je The Toren (The Pavilion Amsterdam) 4* , rodinný butikový hotel ve dvou domech u kanálu s individuálně vyzdobenými apartmány a pokoji.

Akční nabídka:

Hotely střední třídy: jen 10 minut pěšky od hlavního nádraží Amsterdam Centraal se nachází butikový Hotel Sebastian´s 3* (vhodný i pro majitele domácích mazlíčků) s elegantními pokoji, které odrážejí dramatický styl jeho luxusního sesterského hotelu The Toren. Pokud máte v plánu se zaměřit se na muzea, domácký Hotel Fita 3* stojí jen kousek od Museumplein. Hned vedle je stejnojmenné nádraží a jen kousek pěšky od centra města najdete DoubleTree by Hilton Hotel Amsterdam Centraal Station 4* , s kompaktními světlými pokoji, okny přes celou stěnu a s Apple iMac k dispozici.

Akční nabídka:

Ekonomické hotely: v docházkové vzdálenosti od Museumplein a Leidseplein se nachází ekologicky zaměřený Hotel La Boheme 2*, který ubytovává hosty v čistých pokojích s pohodlnými postelemi; v ceně je zahrnuta snídaně. Hned u Museumplein stojí Hotel Museumzicht 1* s osobitým charakterem, strmým schodištěm, náročnými uměleckými díly a domácky působícími pokoji pro hosty. V blízkosti náměstí Dam a okrsku Jordaan nabízí Clemens Hotel 2* strmá schodiště, která vedou k útulným kompaktním a pohodlným pokojům pro hosty.

Akční nabídka:

Amsterdam – ubytování a tipy na výlety 2
Zaanse Schans

Tipy na výlety

Pokud budete mít čas vyrazit ven z města, k dispozici je několik možností skvělých výletů. Pokud si budete přát spatřit holandskou krajinu včetně proslulých větrných mlýnů a rybářských vesniček, podnikněte půldenní výlet s návštěvou mlýnů v historické vesnici Zaanse Schansv Marken a ve Volendam. Výlet zahrnuje dopravu autobusem, krátkou plavbu lodí mezi rybářskými vesnicemi, návštěvu sýrárny a výrobce dřeváků, a také vstup zdarma do větrného mlýna. Pokud byste chtěli navštívit město, můžete podniknout jednodenní výlet do historických Brugg v Belgii, který zahrnuje dopravu autobusem a 5 hodin volna na prohlídku památek. Jedná se o nenáročný výlet, který Vám ušetří starosti spojené s plánováním, řízením auta a parkováním. 

Turistické atrakce Nizozemska mimo Amsterdam