Hlavní turistické atrakce Amsterdamu

Hlavní turistické atrakce Amsterdamu 1

Muzeum v Rembrandtově domě

Rembrandt se svojí ženou Saskií strávil své nešťastnější a nejúspěšnější roky života v domě na ulici Jodenbreestraat, kde je dnes umístěno jeho Muzeum v Rembrandtově domě (Museum Het Rembrandthuis). Ve zdejší židovské čtvrti hledal modely pro svá biblická témata a zde namaloval některé pohledy, které viděl při svých četných výletech po kanálech. Rembrandt tady bydlel 20 let a dům byl vybaven nábytkem ze 17. století s řadou rytin a osobních předmětů.

Jen jen kousek pěšky odtud se nachází Jižní kostel (Zuiderkerk), kde byly pohřbeny 3 z Rembrandtových dětí, a také 1 z jeho žáků. Postaven byl v letech 1603-1611 a jednalo se o první protestantský kostel zbudovaný v Amsterdamu po reformaci; navrhl ho architekt a sochař Hendrick de Keyser, který je zde rovněž pohřben. Po nákladné opravě je dnes kostel centrem místních aktivit a akcí. Další místo spojené s Rembrandtem je Rembrandtplein („Rembrandtovo náměstí“) v Amsterdamu, kde najdete řadu kaváren a restaurací, a také sochu slavného malíře.

Adresa: Jodenbreestraat 4, 1011 NK Amsterdam 

 

Rijksmuseum

Hlavní turistické atrakce Amsterdamu 2

Jedna z nejoblíbenějších atrakcí Amsterdamu, a určitě jeho nejvýznamnější depozitář umění, je Rijksmuseum, které bylo založeno v roce 1798 pro obrovskou státní sbírku vzácného umění a starožitností. Impozantní sbírka muzea zahrnuje milion kulturních artefaktů od 13. století do moderní doby, mezi nimi více jak 8000 významných obrazů rozmístěných ve 250 místnostech rozsáhlé budovy. Kromě obrazů se Rijksmuseum může chlubit dobře vybavenou knihovnou s více jak 35 000 knihami a rukopisy, a také mnoha pozoruhodnými expozicemi zabývajícími se vývojem umění a kultury v Nizozemsku. Za pozornost stojí především sbírky tradičních řemeslných výrobků, středověkých skulptur a moderní umělecké styly. Pokud byste si přáli mimořádný zážitek, vydejte se na zábavnou plavbu po kanálu s uměním v mnoha lokalitách zastoupených ve sbírkách Rijksmuseum, nebo si rezervujte stůl v michelinské restauraci umístěné v muzeu. K dispozici jsou komentované prohlídky, ale abyste se vyhnuli frontám (muzeum navštíví ročně téměř 2,5 mil. lidí), můžete si lístky rezervovat předem online.

Adresa: Museumstraat 1, 1071 XX Amsterdam

 

Dům Anny Frankové

Na Prinsengracht stojí Dům Anny Frankové (Anne Frank Huis), který je věnován krátkému životu jedné z nejznámější obětí holocaustu. Je to dům, kde se skutečně ukrývala rodina Anny po velkou část II. světové války. Byli to židovští uprchlíci z německého Frankfurtu a právě zde Anna psala svůj deník, který se po válce stal mezinárodním bestsellerem: jen pár let po její smrti ve věku 15 let (2 měsíce před koncem války). Většina domu byla zachována tak, jak byla v době, kdy zde žila Anna, a dnes slouží jako dojemná připomínka tragického historického období. Upozornění: vstupenky bývají vyprodané 2 i více měsíců předem, proto je potřeba plánovat a koupit si lístky předem online.

Hned vedle muzea Anny Frankové se nachází amsterdamský Západní kostel (Westerkerk), jeden z nejoblíbenějších kostelů ve městě. Dokončen byl v roce 1630 a je to neobvyklý renesanční kostel díky mnoha interiérovým i exteriérovým gotickým prvkům. Jeho věž vysoká 85 m, které se přezdívá „dlouhý Jan“, je nejvyšší ve městě. Na špičce věže je umístěna velká replika císařské koruny, která tam byla umístěna na památku císaře Maxmiliána II. Habsburského. Uvnitř věže se nachází zvonkohra, která hlásí čas. K dalším atrakcím patří pozoruhodné varhany pocházející z roku 1622, spolu s mramorovým sloupem, umístěným zde v roce 1906 na památku Rembrandta, který byl pohřben uvnitř kostela.

Adresa: Prinsengracht 263-267, 1016 GV Amsterdam 

.

Van Goghovo Muzeum

Nezbytnou zastávkou pro milovníky umění a historie je Van Goghovo muzeum, jedna z hlavních atrakcí města už od svého otevření v roce 1972. Je věnováno neklidnému životu a mimořádnému umění jednoho z nejváženějších malířů země, přičemž moderní stavba od architekta Gerrita Rietvelda je domovem největší sbírky Van Goghových obrazů a artefaktů vůbec: většinu z nich věnoval jeho bratr Theo a další členové rodiny. Sbírka se může chlubit působivým množstvím exponátů: 200 obrazů, 500 rytin a kreseb, a také 700 dopisů napsaných přátelům a rodině (a obdržených od nich). Sbírka je rozdělena do klíčových období umělcova života: jeho realistické práce (1880-1887) včetně nejznámějších Jedlíků brambor a jeho impresionistické období v letech 1887-1890, kdy vzniklo jeho asi nejslavnější dílo Slunečnice. Zlatým hřebem je pak návštěva pozoruhodné expozice Meet Vincent Van Gogh Experience, což je fascinující multimediální prezentace malířova života a doby prostřednictvím živých digitálních reprodukcí jeho prací. Za pozornost stojí rovněž práce Van Goghových současníků, včetně předních umělců, jako je Paul Gauguin a Henri de Toulouse-Lautrec. Pokud čas dovolí, podívejte se na nabídku vzdělávacích workshopů v muzeu, které bývají v oborech, jako je malování a fotografie.

Adresa: Museumplein 6, 1071 DJ, Amsterdam 

 

Okrsek Jordaan

Jordaan je neoblíbenější okrsek v Amsterdamu, známý svojí směsicí obytných částí se zahradami ve dvorech, rušných tržišť a luxusních butiků a restaurací. Naleznete zde spoustu možností aktivit, od příjemné procházky po malebných ulicích až po návštěvy předních turistických atrakcí. I když je okrsek proslulý především díky Domu Anny Frankové (výše), nacházejí se zde také méně známé klenoty, jako je Muzeum hausbótů (Woonboots Museum),  plovoucí muzeum věnované těmto obydlím na vodě, a skutečně poutavé Amsterdamské muzeum sýra. V sobotu ráno se Lindengracht promění v obrovský trh pod širým nebem, kde můžete najít místní řemeslné výrobky, zemědělské produkty, květiny a dobroty, které s skvěle hodí do piknikového koše. V pondělí ráno se Westerstraat zaplní 200 stánky, které nabízejí širokou škálu zboží v bazaru ve stylu blešího trhu. Restaurace a kavárny v Jordaanu jsou stylová zařízení, kde si můžete sednout a pozorovat lidi, zatímco budete poslouchat tradiční holandskou lidovou hudbu.

Nejlepší coffeeshopy v Amsterdamu

Vondelpark

Největší a nejnavštěvovanější park v Amsterdamu je Vondelpark, který zabírá 120 akrů a nabízí nekonečně mnoho možností zábavy. Kromě zelených ploch s klidnými jezírky a spoustou stezek se v parku nachází také pěkná růžová zahrada, kde můžete spatřit více jak 70 různých typů růží. Také je zde řada skulptur a soch, dětských hřišť a dalších rekreačních zařízení (včetně půjčovny kolečkových bruslí), a divadlo Vondelpark Open Air Theater, které od května do září slouží jako místo pro konání hudebních a jevištních produkcí. A pokud si s sebou nepřinesete věci na piknik, naleznete zde také mnoho kaváren, kde si můžete dát svačinu i kompletní jídlo.

 

Náměstí Dam

Hlavní turistické atrakce Amsterdamu 3

Náměstí Dam je jedno z turisty nejvyhledávanějších míst v Amsterdamu, což má svůj dobrý důvod. Jeho nejvýznamnější součástí je Královský palác (Koninklijk Paleis) ze 17. století, dřívější domov holandské královské rodiny a současné místo pro královské funkce. Na náměstí Dam se rovněž nacházejí přední turistické atrakce, jako je Nový kostel (Nieuwe Kerk), muzeum voskových figurín Madame Tussauds a Národní památník věnovaný holandský vojákům padlým ve II. světové válce. Obrovské veřejné náměstí je lemováno mnoha kavárnami, restauracemi a obchody, a obvykle bývá plné prodejců nabízejících jídlo a suvenýry. Turisté zde najdou vyhlídkové „ruské“ kolo, které jim umožní pohled na okolí zase z jiné perspektivy, a také spousta zábavy, od pouličních umělců, bavičů a muzikantů až po přední hudební festivaly.

 

Královský palác v Amsterdamu

Dřívější radnice a dnešní Královský palác v Amsterdamu (Koninklijk Paleis van Amsterdam) slouží jako rezidence nizozemského krále, když je ve městě. Stavba představovala monumentální úkol, který započal v roce 1648 a vyžadoval zapuštění 13 659 pilířů, které mamutí stavbu podpírají. Je založena na architektuře starého Říma a exteriér je přísně klasický, zatímco interiéry jsou nádherně vybavené, apartmány vyzdobené spoustou reliéfů, ozdob, mramorových soch a vlysů, spolu se stropními malbami od Ferdinanda Bola a Goverta Flincka, což byli Rembrandtovi žáci. K dalším pozoruhodným prvkům patří jedna z nejkrásnějších sbírek nábytku na světě, pracovna městského pokladníka s mramorovým krbem a stropními malbami od Cornelise Holsteyna, a Sál konšelů, rovněž vyzdobený malbami od Bola a Flincka. Největší a nejvýznamnější místnost tvoří Obecní sál, honosně vyzdobený a patřící k nejkrásnějším reprezentačním prostorám v Evropě. K dispozici jsou prohlídky v angličtině a při vstupu můžete dostat audioprůvodce.

Kde: Nieuwezijds Voorburgwal 147, 1012 RJ Amsterdam

 

Botanická zahrada

Amsterdam nabízí také přírodu v samém srdci města. Botanická zahrada Hortus Botanicus Amsterdam patří k nejstarším na světě a určitě by měla být součástí Vaší prohlídky města. Založena byla v roce 1638, kdy svoji existenci započala jako skromná bylinková zahrada pro lékaře a lékárníky. Dnes zde můžete najít vzácné rostliny a stromy, exotické květiny a velký skleník s různými tropickými zónami. K hlavním atrakcím patří prohlídka Starého pavilonu, šestihranné stavby, která pochází z konce 17. století, a také Oranžerie ze 70. let 19. století. Za pozornost stojí i Palmový skleník, především pro svůj architektonický styl (byl vytvořen ve stylu tzv. Amsterdamské školy). Zájemci o rostliny a botaniku zde naleznou skutečné „lahůdky“, protože ve skleníku je možné spatřit širokou škálu vzácných rostlin i stromů. Můžeme zmínit např. strom parocie perská, a také řadu tropických druhů v historickém skleníku. Pokud byste se na místě chtěli zdržet déle, najdete zde také kavárnu.

Adresa: Plantage Middenlaan 2a, 1018 DD Amsterdam

 

Artis – královská zoo v Amsterdamu

Necelých 5 minut pěšky od botanické zahrady leží Artis, skvělá zoologická zahrada v Amsterdamu. Atrakce světové úrovně byla zřízena v roce 1838 a je to jedna z nejstarších zoo v Evropě. Představuje spoustu zvířat z celého světa v prostředí stinné zahrady poseté řadou historických staveb. Akvárium bylo např. postaveno v roce 1882 a nabízí expozice, jako je korálový systém nebo fascinující pohled pod hladinu amsterodamského kanálu. K dalším atrakcím patří noční dům pro zvířata, zoologické muzeum, Insektárium, Pavilon motýlů a Planetárium. Také je zde knihovna, která nabízí rozsáhlou sbírku historických knih, tisků a uměleckých prací.  Za pozornost stojí také nedaleká replika zařízení Normaal Amsterdams Peil (NAP), které ukazuje průměrnou hladinu Severního moře.

Adresa: Plantage Kerklaan 38-40, 1018 CZ Amsterdam  

.

Starý kostel

Starý kostel (Oude Kerk) – postavený v roce 1306 a nejstarší stavba ve městě – nezměnil svoji podobou od Rembrandtových časů. První velký kostel tohoto typu v severním Holandsku a nádherné dílo architektury se stalo vzorem pro mnoho dalších kostelů v oblasti. V průběhu staletí přibyla řada dalších prvků, jako je velká boční kaple z počátku 16. století. Z té doby pochází také portál vedoucí do Železné kaple, kde byly za zamčenými železným dveřmi uchovávány dokumenty z roku 1275 udělující městu privilega včetně osvobození od mýtného. Věž byla zbudována až v 16. století a zahrnuje zvonkohru z roku 1658, která je považována za jednu z nejkrásnějších v zemi; kromě toho věž nabízí skvělé výhledy na město. Interiér kostela ukrývá prvky pocházející z doby před reformací včetně 3 velkolepých oken z roku 1555, z období vrcholné holandské renesance, a krásně vyřezávaná dřevěná sedadla na kůru. Dnes je budova známá jako místo konání výstav současného umění. Až si prohlédnete krásnou historickou budovu, vydejte se přes most do ulice Zeedijk, jedné nejstarších v Amsterdamu. Mnoho zdejších domů se naklání a dům č. 1 z 15. století je považován za nejstarší dochovanou budovu ve městě.

Adresa: Oudekerksplein 23, 1012 GX Amsterdam 

 

Městské muzeum Amsterdamu

Městské muzeum Amsterdam (Stedelijk Museum Amsterdam) založené roku 1895 ukrývá jednu z nejpůsobivějších sbírek moderního umění v Evropě. Muzeum je zaměřeno na francouzské a holandské obrazy 19. a 20. století a nabízí díla mnoha renomovaných uměleckých hnutí včetně hnutí De Stijl. K dalším významným pracím patří ukázky od malířů, jako je Theo Van Doesburg, Piet Mondrian a Gerrit Rietveld; pop art je zastoupen pracemi od J. Rosenquista a A. Warhola, a dále jsou zde díla malířů, jako je Marc Chagall, Jean Dubuffet, W. De Kooning a Matisse. Sochařská zahrada vystavuje práce od A. Rodina, H. Moora, A. Renoira a B. Vissera. K dispozici jsou komentované prohlídky (v angličtině) a zábavné rodinné workshopy. Na místě se nachází také obchod a restaurace.

Adresa: Museumplein 10, 1071 DJ Amsterdam 

 

Okrsek Begijnhof

Begijnhof je jedním z vzácných tichých míst uvnitř velkoměsta, kterých si turisté často nevšimnou, když spěchají od památky k památce. A to je škoda, protože úžasný starý kout Amsterdamu si prostě říká o průzkum. Přestože je většina domů obydlená, uličky a stezky kolem umožňují přístup veřejnosti, takže se nemusíte ostýchat a volně se zde projděte. Odměněni budete výhledy na dobře udržované zelené trávníky ve dvorech mezi domy patřícími k nejstarším v Amsterdamu, včetně jediného dochovaného dřevěného domu ze 14. století. Původně ho obývala komunita zbožných katolických žen a ve zdejší kapličce se dodnes občas konají bohoslužby; poslední z těchto žen zde byla pohřbena v roce 1971.

Adresa: 1012 AB Amsterdam

 

Židovské historické muzeum

Židovské historické muzeum (Joods Historisch Museum) je umístěno ve čtyřech nepoužívaných synagogách, k nimž patří Synagoga Grote z roku 1670. Spatřit zde můžete velkou sbírku náboženských artefaktů, jako jsou stříbrné schránky na Tóru, pláštíky na Tóru a zdobené korunky na Tóru, ale také závěsy a obřadní baldachýny (za pozornost stojí především svatostánek z bílého mramoru). Muzeum zahrnuje také velkou knihovnu, zatímco v Horní synagoze (Obbene Sjoel) se nachází košer restaurace. Podívejte se na stránky muzea, kde najdete program, jako jsou hudební vystoupení renomovaných místních i zahraničních umělců při svíčkách. Venku u muzea si všimněte památníku Docker („Dokaři“), který má připomínat stávku v roce 1941, kdy dělníci z doků odmítli spolupracovat při deportaci svých židovských spoluobčanů. Zajímavá je rovněž Portugalská synagoga, stavba z konce 17. století, kde se nachází knihovna Ets Haim, nejstarší svého druhu. Pokud byste se s touto poutavou historií chtěli seznámit více do hloubky, zúčastněte se prohlídky (v angličtině) Židovského historického muzea, která Vás zavede také do historické židovské čtvrti.

Adresa: Nieuwe Amstelstraat 1, 1011 PL Amsterdam 

 

Nový kostel 

Nový kostel (Nieuwe Kerk), který od roku 1814 slouží jako korunovační kostel holandských panovníků, stojí v samém srdci Amsterdamu vedle Královského paláce na náměstí Dam. Historické náměstí bylo vybudováno asi v roce 1270, aby oddělilo řeku Amstel od vodního díla IJ a také dalo městu jeho jméno. Dnes náměstí i kostel slouží k veřejnosti a konají se zde např. veletrhy starožitností a výstavy umění. V kostele z 15. století se také pořádají pravidelné varhanní koncerty. Nápadným prvkem je nádherný dřevěný pult z roku 1649, barokní dřevořezba zdobená postavami 4 evangelistů a postavami symbolizujícími Víru, Naději, Lásku, Spravedlnost a Prozíravost. V Novém kostele se rovněž nachází varhany z roku 1670, mimořádně krásná chórová přepážka odlitá z bronzu a pozoruhodná sedadla na kůru. Za pozornost stojí rovněž hroby slavných Holanďanů včetně básníka P.C. Hoofta a lékaře Nicolaese Tulpa, a barokní hrobka admirála Michiela de Ruytera, který zemřel v roce 1679. Dále zde spatříte krásná vitrážová okna; jedno z nich pochází z roku 1650 a znázorňuje udělení městského erbu králem Vilémem IV. Oranžským, zatímco tzv. Královnino okno z roku 1898 připomíná korunovaci královny Vilemíny Nizozemské.

Adresa: Dam, 1012 NP Amsterdam

 

Národní památník

Na opačné straně Náměstí Dam se nachází Národní památník (Nationaal Monument op de Dam), bílý obelisk vysoký 22 m, který zde byl vztyčen po II. světové válce na památku obětí a jako symbol osvobození. Navrhl ho architekt J. J. P. Oud a skulpturami vyzdobil J. W. Rädeler; ty symbolizují Válku (4 mužské postavy), Mír (žena a dítě) a Odpor (2 muži s vyjícími psy) a další. Zabudované v obelisku jsou urny s hlínou z 11 provincií a 12. urna se hlínou z čestného hřbitova v Indonésii.   Památník byl věnován královně Juliáně 4. května 1956, v národní den památky padlých. Každoročně v tento den se zde pokládají věnce a v celém Nizozemsku se drží 2 minuty ticha. Jindy je však památník místem, kde se setkávají mladí lidé z celého světa. Pokud byste se chtěli dozvědět více o historii Nizozemska během II. světové války, návštěva Muzea odporu (Verzetsmuseum) je nutností. Kromě vykreslení role odboje během německé okupace skýtá muzeum mnoho informací spojených s civilním životem v tomto hrůzném období novodobé historie.

Adresa: Dam, 1012 JL Amsterdam

 

Kalverstraat a Vlooienmarkt

Pokud byste se chtěli vydat za nákupy, Amsterdam se může chlubit mnoha skvělými místy, ať už se jedná o luxusní zboží, místní řemeslné výrobky nebo zábavné suvenýry. Nejznámější (a obvykle nejrušnější) je Kalverstraat s mnoha elegantními butiky, galeriemi, parfumeriemi, kavárnami a restauracemi. I když davy lidí mohou být trochu zastrašující (především v sobotu), jedná se o místo, na které jen tak nezapomenete. Úplně jiný zážitek pak najdete na Vlooienmarkt, proslulém bleším trhu, který se zde koná už od roku 1886. Je to skutečný „švédský stůl“ zboží, kde najdete vše od starožitností přes potraviny až po oblečení (nové i použité). Většina nejlepších ulic pro nakupování ve městě vede od náměstí Muntplein, kde se v 15. století pořádaly trhy s ovcemi. Nad náměstím se tyčí Munttoren (Mincovní věž), která pochází z roku 1672, kdy v Amsterdamu fungovala mincovna (2 roky), když Francouzi okupovali Utrecht. Další jedinečné místo pro nakupování představuje Bloemenmarkt („Květinový trh“), historický nábřežní trh, kde se kdysi prodávaly všechny druhy rostlin, které si dovedete představit. Dodnes tu sice zůstalo pár stánků s květinami, většinu nabídky však představují suvenýry.

Hlavní turistické atrakce Amsterdamu 4

Zážitky na kanálech v Amsterdamu

.

Amsterdam Museum

Amsterdam Museum, které je umístěno v budově bývalého městského sirotčince postaveného v roce 1414, se skládá z řady prostorných dvorů, kde se návštěvníci mohou dozvědět o stále se měnící roli Amsterdamu v rámci země i ve světě. Můžete zde spatřit vše od pravěkých nálezů a původní listiny města přes předměty ze současnosti až po expozici popisující, jak byla zdejší země získaná z moře. Zajímavé jsou také vnitřní dvory, kde se nachází několik atrakcí, jako je např. stará střelnice. Také je zde k dispozici kavárna. V knihovně najdete bohatou sbírku literatury o historii města a po dohodě je možné si prohlédnout také grafiku a kresby.

Adresa: Kalverstraat 92, 1012 PH Amsterdam 

 

Muzeum vědy a techniky NEMO

Supermoderní stavba, která se tyčí nad vodou jako trup mohutné válečné lodi, hostí od roku 1997 Muzeum vědy a techniky NEMO (NEMO Science Museum), které je dnes neméně působivé jako v den svého otevření. Nachází se ve starých východních docích a je to špičkové vědecké centrum zabírající 5 pater, která jsou zaplněna zajímavými interaktivními expozicemi, co zapůsobí především na rodiče s dětmi. K hlavním atrakcím patří části věnované lidskému tělu a mysli, nespočet interaktivních exponátů, high tech „hračky a vychytávky“, a také promítání řady krátkých filmů. Na místě je rovněž dětský koutek, muzejní obchod a střešní kavárna, ve které si můžete odpočinout a přitom se těšit z výhledů na město.

Další supermoderní budova, která stojí za návštěvu (třeba jen zvenku), je EYE Filmový institut Nizozemska. Otevřeno bylo v roce 2012 a ukrývá národní filmovou sbírku a kopie prakticky každého zahraničního filmu, který se kdy v Nizozemsku promítal; pozoruhodné přitom je, že z každého úhlu vypadá úplně jinak. Pokud by se Vám podařilo dostat dovnitř, kromě některého z promítaných filmů se také můžete podívat na skvělé expozice spojené s filmem.

Adresa: Oosterdok 2, 1011 VX Amsterdam  

 

Národní námořní muzeum

Národní námořní muzeum (Het Scheepvaartmuseum) si nesmí nechat ujít ten, kdo se zajímá o lodě a dlouhou historii holandské vojenské a obchodní flotily. Muzeum skýtá fascinující pohled na vliv, který měl tento malý národ mořeplavců ve světě v průběhu staletí prostřednictvím mnoha expozic, které představují působivou sbírku artefaktů spojených s mořeplavectvím. Kromě expozic zaměřených na plavbu a lodní dopravu muzeum také nabízí velkou plochu s modely lodí, historickými zbraněmi, mapami a uměleckými pracemi, včetně mnoha obrazů znázorňujících významné námořní bitvy, kterých se Nizozemsko účastnilo. Samotná budova muzea se může chlubit dlouhou historií. Postavena byla v roce 1656 a po většinu času sloužila jako námořní skladiště. Zlatým hřebem návštěvy bývá prohlídka impozantní lodi Amsterdam, což je přesná replika jednoho z nejslavnějších plavidel země. K dispozici jsou komentované prohlídky lodi i muzea (v angličtině), stejně tak jako audio průvodce. Na místě se nachází restaurace a muzejní obchod.

Adresa: Kattenburgerplein 1, 1018 KK Amsterdam  

 

Muzeum tropů

Muzeum tropů (Tropenmuseum), zřízené v roce 1864, nabízí fantastický zážitek pro ty, kdo se zajímají o historii někdejších holandských kolonií.  Je umístěno v prostorné hale postavené speciálně pro tento účel a obsahuje řadu expozic s uměním i každodenními předměty z tropických a subtropických oblastí. Můžete zde projít přes autentický bazar a nahlédnout do domů na Dálném východě, a také do plně zásobeného orientálního obchodu. V muzeu se rovněž konají koncerty východní a africké hudby s tradičními hudebními nástroji.

Další skvělou sbírku najdete v muzeu Ermitáž (Hermitage) Amsterdam, což je pobočka slavného muzea v ruském Petrohradu. Muzeum bylo otevřeno v roce 2009 v majestátní staré budově Amstelhof pocházející z 80. let 17. století přičemž zahrnuje trvalé expozice zaměřující se na dlouhodobý vztah mezi Ruskem a Nizozemskem, a také je k vidění expozice představující historii budovy samotné. Navštívit zde můžete pěknou zahradu ve dvoře a restauraci. 

Amsterdam – ubytování a tipy na výlety