CHATEAU APPONY – LUXUSNÍ ZÁMEČEK  NA SLOVENSKU, KTERÝ VÁS OKOUZLÍ

CHATEAU APPONY – LUXUSNÍ ZÁMEČEK  NA SLOVENSKU, KTERÝ VÁS OKOUZLÍ 1

Slovensko se pyšní největším počtem hradů, zámků a zámků k počtu obyvatelům země na celém světě. Historické stavby dýchající časy dávno zapomenutými najdete téměř na každém kroku. Znáte nejkrásnější zámeček v Nitranském kraji, Chateau Appony?

Tuto nádhernou historickou památku najdete pouze 25 km od Nitry, v malé vesničce Oponice. Bohatá historie se zde spojuje s luxusem a mnoha rekreačními možnostmi. Toto pohádkové místo potěší každého, kdo touží po troše odpočinku v překrásném prostředí pod Tribečským pohořím. Přijdou si zde na své všichni milovníci dějin či architektury a říká se, že pokud budete pozorně poslouchat, stěny zámečku vám vypravoval dávno zapomenuté příběhy tehdejších obyvatel.

Národní kulturní památka ze 17. století patřila původně šlechtickému rodu Apponyiovců. Sotva stojící ruiny budovy chátraly bez využití až do roku 2011, kdy dala zásadní rekonstrukce zámku novou tvář. Dnes zde najdeme čtyř hvězdičkový hotelový komplex s okouzlujícími pokoji, apartmány a několika sály. Celé vnitřní zařízení se nese v honosném historickém duchu. Máte tedy možnost strávit noc na místě, po chodbách kterého se procházeli Roosveltovci, Josephine Bakerová či Thomas Cardeza – jeden z nejbohatších pasažérů Titanicu.

Kromě nádherných pokojů mají návštěvníci k dispozici také wellness komplex s panoramatickým výhledem na park přímo z bazénu, saunu a služby maséra. V anglickém parku s jezírkem a altánky najdete dva tenisové kurty s možností hry při nočním osvětlení a dětský koutek. Park s zámečkem propojuje terasa luxusní restaurace.

Součástí Chateau Appony je i historická knihovna. Byla založena v 18. století ve Vídni až později přemístěna sem. Z její velkoleposti však značnou část ubrali rozsáhlé aukce. Považuje se za nejkrásnější interiérovou knihovnu na Slovensku. Dnes obsahuje více než 8 000 zrestaurovaných titulů ve dvanácti jazycích. Vstup do ní vede přes vnitřní nádvoří a je celoročně otevřená s možností odborného historického výkladu.

V prostorách tohoto nádherného zámečku můžete strávit romantický víkend ve dvojici či s celou rodinou. Máte možnost uspořádat zde různé soukromé i firemní cateringové akce, business setkání, oslavy či svatby. Také si můžete pronajmout vedle stojící budovu kočárem, salonek či soukromou místnost v interiéru a využít rozlehlý park. V oploceném areálu nechybí ani parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Pokud zatoužíte poznat okolní přírodu, 30 minut od zámku najdete zříceninu Oponského hradu, která právě prochází rekonstrukcí. Vede k němu několik turistických cest, přesnou mapu trasy najdete hned při vstupu do zámku. Na vrcholu vás odmění nádherný výhled na celé okolí.

Chateau Appony se od své rekonstrukce stal velmi oblíbeným místem odpočinku pro všechny věkové kategorie a to zejména díky nezaměnitelné atmosféře a skvělým službám pro klienty. Navštivte jeden z nejkrásnějších zámků západního Slovenska a nechte se pohltit tímto romantickým místem s bohatou historií.