10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 1

Aman Venice

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 2

Aman Venice, honosný a romantický jako město samotné, je v současnosti nejluxusnější zařízení ve městě s poklady muzejní kvality, jako jsou fresky od Tiepola, zlacené stropy a kožené obklady stěn staré celá staletí. Aman Venice je přitom více domov než hotel; je umístěn ve fantastickém paláci Palazzo Papadopoli (16. století) na Velkém kanálu a nabízí jedinečné privilegium prostoru v centru Plovoucího města. Vzdušné světlé salony s vysokými stromy jsou propojeny 2 soukromými zahradami se vzrostlými stromy a malou střešní zahradou, která je ve městě vzácností. Mnohé z 24 apartmánů a pokojů s výhledy na soukromou zahradu hotelu nebo na Velký kanál nabízejí chráněné fresky a reliéfy. Hotel je součástí portfolia Aman, jedné z nejexkluzivnějších hotelových značek světa. 

Akční nabídka ubytování

.

The Gritti Palace, A Luxury Collection Hotel 

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 3

Gritti Palace, který je součástí The Luxury Collection hotelové značky Marriott, je jeden z nejoslavovanějších luxusních hotelů v Benátkách. Je místem, kde se italská historie a kultura setkává s renomovaným benátským stylem, místem s výjimečným uměním a elegancí, a příjemně intimní s domáckou atmosférou. Gritti Palace s plovoucí terasou na nejlepším místě na benátském Velkém kanále vždy přitahoval vlivné lidi, celebrity a elitu z celého světa, kteří se sem přicházejí bavit, čerpat inspiraci a oslavovat během mezinárodních akcí, jako je Biennale současného umění a Benátský filmový festival. Hotel byl znovu otevřen v roce 2013 po dokončení oprav v hodnotě 50 mil. USD a dnes nabízí původní dřevěné stropy, zrcadla na toaletních stolcích a nástěnné lampy z 18. století ručně vyrobené na benátském ostrově Murano.

Akční nabídka ubytování

.

Hilton Molino Stucky

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 4

Plavba po kanálech v gondole není jediný zážitek spojený s vodou, který v Benátkách najdete. Také si můžete zaplavat nad městem ve střešním bazénu v největším z benátských hotelů, Hilton Molino Stucky. Nachází se na ostrově nedaleko pobřežní části Benátek a skýtá dechberoucí panoramatické výhledy, popsané jako „nejlepší výhledy na Benátky bez mříží“. Hotel umístěný v dříve prosperujícím mlýně je dnes mezinárodně uznáván jako jedna z ikonických staveb industriální architektury v Itálii. Krásně zrenovovaný hotel vzdálený jen pár minut plavby od hlavních atrakcí Benátek nabízí 379 půvabných a pohodlných pokojů skýtajících odlišný výhled na Benátky. K atrakcím, jako je Náměstí sv. Marka, most Rialto a Dóžecí palác, se dostanete kyvadlovou lodní dopravou asi za 20 minut.

Akční nabídka ubytování

.

Bauer Palazzo 

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 5

Bauer Palazzo, proslulý hotel jen pár kroků od Náměstí sv. Marka, je známý svými vyřezávanými štukovými stropy, zrcadly se zlacenými rámy a lustry ze skla z Murana, a také otevřeností jeho nově upravených pokojů a apartmánů. Některé mají tradiční benátské zařízení a jiné více současný dekor; apartmány v nejvyšším patře nabízejí půvabný italský design. Hotelové 3 terasy skýtají velkolepé výhledy. Hosté mohou ochutnat vynikající mezinárodní a středomořské pokrmy, které připravuje šéfkuchař Hiraki Masakazu v hotelové restauraci De Pisis. Restaurace na své terase nabízí skvělý zážitek v podobě výhledu na Velký kanál. Hotelový salonek na terase Seventh Heaven skýtá fantastický výhled na město, od Velkého kanálu po Alpy.

Akční nabídka ubytování

.

Ca´Sagredo Hotel

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 6

Palác z 15. století byl prohlášen za Národní památku a uchovává si nedotčenou krásu starého šlechtického sídla. Překypuje romantikou a jeho bohatě freskami zdobený taneční sál a salon odrážejí velké události minulosti. Už jen výstup po impozatním mramorovém schodišti kolem růžolících cherubínů působí královsky. Výhledy z Ca’ Sagredo Hotelu na život na kanálu a v historické tržnici Rialto Market přináší scény jako ze starých časů. Instituce nabízí 42 luxusních apartmánů a pokojů, většinou s výhledem na Velký kanál nebo na střechy města. Každý pokoj je originální a individuálně vyzdobený v benátském a v klasickém stylu. Hotelová restaurace s terasou skýtající panoramatické výhledy na Velký kanál je otevřena po celý rok, takže si zde můžete užívat své vášně pro Benátky i pro dobré jídlo a víno zároveň.

Akční nabídka ubytování

.

Hotel Danieli, A Luxury Collection Hotel

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 7

Hotel Danieli, klenot benátské gotické architektury z 14. století, je „vlajkovou lodí“ benátské pohostinnosti a už od roku 1822 představuje luxusní salon pro kultivovanou elitu. Ze své impozantní pozice na nábřeží Riva degli Schiavoni hotel shlíží na lagunu, přičemž nabízí návštěvníkům fantastické výhledy jen pár kroků od spousty památek a dalších atrakcí. Hotel má 210 apartmánů a pokojů ve 3 palácích s okázalým prostředím odrážejícím bohaté kulturní dědictví Benátek. Francouzský návrhář interiérů Pierre-Yves Rochon mistrně vyzdobil 3 originální apartmány Signature Suites inspirované slavnými a krásnými ženami z oblasti filmu, opery a módy, které si Hotel Danieli vybraly na oslavu významných událostí ve svém životě.

Akční nabídka ubytování

.

San Clemente Palace Kempinski

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 8

San Clemente Palace Kempinski se nachází na soukromém ostrově San Clemente jen pár minut soukromou lodí od Náměstí sv. Marka. Exkluzivní hotel je členem skupiny Předních hotelů světa a zaručuje klid, ticho a soukromí. Jeho 196 apartmánů a pokojů shlíží na lagunu nebo park se starými stromy. Hosté mohou navštěvovat restaurace Acquerello a Insieme, které obě nabízejí výjimečné interpretace slavných italských a benátských specialit, zatímco Buddha-Bar Beach Restaurant skýtá jedinečný kulinářský zážitek, kdy kombinuje pokrmy renomované neo-asijské restaurace Buddha Bar s místnimi italskými a středozemními pokrmy a chutěmi. Resort rovněž nabízí venkovní bazén, tenisové kurty a špičkovou fitness posilovnu.  

Akční nabídka ubytování

.

JW Marriott Venice Resort & Spa

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 9

První hotel značky JW Marriott v Itálii je špičkovým příspěvkem k jejímu celosvětovému portfoliu s desítkami luxusních zařízení. Nachází se na krásném místě na soukromém ostrově Isola delle Rose, přičemž JW Marriott Venice Resort & Spa 5* předstuje zelené útočiště z ruchu města. Hýčkání začíná přepravou hostů z Náměstí sv. Marka soukromou kyvadlovou lodí do 40akrového resortu se zahradami, olivovými háji a výjimečným vybavením. Resort zahrnuje 266 apartmánů a pokojů v současném stylu, které navrhl architekt Matteo Thun, dále 4 restaurace, největší spa v Benátkách, romantický kostel pro akce a soukromé obřady, střešní odpočinkový prostor s bazénem nabízející 360° výhled na Benátky a zelené prostory s kombinací tropických a středomořských rostlin.  

Akční nabídka ubytování

.

The St Regis Venice

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 10

The St Regis Venice, avantgardní ve vzhledu i designu, spojuje výrazné moderní interiéry s historickým původem jedné z nejlepších adres ve městě. Hotel u Velkého kanálu s výhledy na ikonické pamětihodnosti stojí na svém předním místě už více jak století a půl. Stylový design, inteligentní technologie a komorníci v hotelu přispívají k prostředí dokonalého komfortu ve 130 pokojích pro hosty a 39 apartmánech, z nichž některé se mohou chlubit vlastní terasou. Hotelová zahrada v italském stylu, což je prostor pro relaxaci a seznamování se, nabízí přístup k výběru restaurací a barů, zatímco apartmány Spa Suites a místnost na cvičení skýtají prostor pro relaxaci. Za hotelem se nalézají luxusní butiky a galerie se současným uměním, které vedou k opeře Teatro La Fenice a k pokladům na Náměstí sv. Marka jen 5 minut chůze odtud.  

Akční nabídka ubytování

.

Belmond Hotel Cipriani

10 nejlepších luxusních hotelů v Benátkách 11

Benátky představují velkolepé až teatrální prostředí, které se dotýká všech smyslů. A pokud jsou Benátky divadlem, Belmond Hotel Cipriani musí být jednou z jejích královských lóží. Luxusní hotel na výběžku ostrova Giudecca, kam se dostanete za pouhých 5 minut soukromou dopravou z Náměstí sv. Marka, skýtá bezkonkurenční výhledy na lagunu a Dóžecí palác. Je prodchnutý charakteristickým benátským stylem a nabízí interiéry zdobené nádhernými místními artefakty, klasickou kuchyni s inovativní obměnou a nejlepší plavecký bazén olympijské velikosti v celém městě. Zamilované páry nebudou chtít opustit pohodlí 95 apartmánů a pokojů hotelu, ale daleké výhledy na vinice a lagunu jistě zlákají i je, aby se vydali do slavných ulic Benátek. 

Akční nabídka ubytování

Kde se v Benátkách ubytovat