Na loď jim spadla kráva. Jaké další bizarnosti padaly z nebe?

Na loď jim spadla kráva. Jaké další bizarnosti padaly z nebe? 1

Déšť, sníh či kroupy jsou věci, které čekáte, že budou padat z oblohy. Takový meteorit je již větší vzácností, ale existují i ​​mnohem bizarnější věci, které již na lidi pršely. Podívejte se, které to jsou.

 
18b1c9a-73178-pav2-658x900-fit

Pavouci
Představte si, že řídíte auto, a najednou na něj začnou padat pavouci. To se nedávno stalo designérovi Erickovi Reisovi v Brazílii. Naštěstí zachoval duchapřítomnost a celý incident natočil na video, ze kterého se stala senzace. Nešlo však o žádný paranormální jev. Některé druhy pavouků si totiž tkají sítě vysoko v korunách stromů a když zafouká silný vítr, pavouci jednoduše padají „z nebe“.

 
jak-je-mozne-ze-z-nebe-obcas-prsi-zaby

Žáby
V Bibli stojí, že déšť žab je znamením kletby. Podle vědy je ale vysvětlení tohoto jevu jednoduché a mají ho na svědomí tornáda, která se tvoří nad vodní hladinou. Vsaje vše, co jim stojí v cestě, a žáby nejsou výjimkou. Když tornádo ztratí sílu, ubozí živočichové se začnou neodvratně řítit ke své záhubě.

 
kun-1

Maso
Dne 3. března 1876 zažili obyvatelé městečka Olympia Springs, které se nachází v americkém Kentucky, nevídanou věc. Z nebe totiž začalo padat maso. Příčina? Nedaleko města se draví ptáci krmili zdechlinami koně, kterou však ve vzduchu vyvrátili. Shodou okolností se tak stalo právě nad městečkem.

 
golfové míčky-kompr.

Golfové míčky
Golfoví nadšenci měli 1. září 1969 svátek. Ve floridském městě Punta Gorda totiž pršely golfové míčky. Na vině bylo opět tornádo.

 
images

Červi
Některé bizarní deště zůstávají záhadou, jako například ten, který se odehrál 1. března 2001 ve Velké Británii. Studenti Galashielsovej akademie byli právě na procházce přírodou, když jim na hlavy začaly padat červi. Jejich učitel si jako důkaz pár červů vzal a dal je prozkoumat kolegům. Šlo o běžné žížaly, nikdo však neuměl vysvětlit, jak je možné, že spadly z nebes. Studenti se totiž v té době nenacházely vedle žádné vysoké budovy či stromů a navíc byl jasný bezmračný den.

 
917747-img-auto

Člověk
Lidé padají z oblaků poměrně často. Mary Fullerová z Kalifornie však měla 25. září 1978 tu smůlu, že jí jeden dopadl přímo na auto. Jak se ukázalo, šlo o pasažéra dopravního letadla, které se ve vzduchu srazilo s menším strojem. Při srážce zahynulo 144 lidí. Mary naštěstí vyvázla jen s lehkými zraněními.

 
DAS_AUTO_0152

Kráva
V roce 1997 zachránila ruská loď v Japonském moři námořníky, kterým se potápěla loď. Na otázku, jak se to stalo, odpověděli Japonci slovy: „Spadla nám na ni kráva.“ Námořníky zatkli a za mřížemi si poseděli dva týdny. Z basy je dostal až ruský pilot, který se přiznal, že jeden z členů posádky jeho dopravního letadla chtěl na palubě skutečně odvézt krávu.

Protože ale toto zvíře očividně nemá rádo létání a výšky, rozzuřilo se. Pilot ve snaze zachránit letadlo vydal rozkaz, aby krávu vyhodili z nákladového prostoru z výšky osmi kilometrů. Jediná létající kráva v historii tak způsobila mezinárodní skandál. Japonské námořníky okamžitě propustily.