10 originálních hotelů v Amsterdamu

10 originálních hotelů v Amsterdamu 1

Prostředí protkaného kanály, malebný holandský design, inovativní architektura a nedílná praktičnost a smysl pro humor dávají v Amsterdamu vzniknout pozoruhodným ubytovacím zařízením. Vyměňte pro tentokrát nudná klasická zařízení za jedinečná, která jsou k dispozici ve všech cenových úrovních.

 

Faralda NDSM Crane Hotel Amsterdam

10 originálních hotelů v Amsterdamu 2

Nad opuštěnou loděnicí proměněnou v  nábřežní centrum NSDM-werf na severní straně řeky IJ  (kam se dostanete z Centrálního nádraží za 10 minut bezplatným trajektem) se tyčí šedočervený průmyslový jeřáb, v němž se ukrývá TV produkční studio a Faralda NDSM Crane Hotel Amsterdam. Jeho 3 fantastické apartmány jsou umístěny v různých výškách nad zemí: Free Spirit ve výšce 35 m, Secret 40 m a Mystique 45 m. Jejich interiér pokrývají lesklé tkaniny a nabízejí samostatnou vanu, odvážná umělecká díla a výhledy vyvolávající závratě. Na střeše jeřábu můžete relaxovat ve venkovní vaně s teplou vodou, anebo si skočit dolů na laně.

Akční nabídka ubytování zde

 

Hotel The Exchange

10 originálních hotelů v Amsterdamu 3

Designéři z Amsterdam Fashion Institute dostali volnost při navrhování 61 pokojů v Hotelu The Exchange 3*, takže je „oblékli jako modely“ ve výstřední a skvělém stylu a zajímavých tématech: od obrovských knoflíků a stránek z módních časopisů až po krejčovskou figurínu zahalenou do textilie či kolosální bílý límec ve stylu Rembrandta, to vše za použití tkanin speciálně vytvořených holandským Textilní muzeum (Textielmuseum) v Tilburgu. Nabídka pokojů sahá od malých bez výhledu až po prostorná útočiště, ale všechny mají koupelnu en suite. Dražší pokoje skýtají výhled na kulturní centrum Beurs van Berlage, monumentální budovu amsterdamské burzy z počátku 20. století (podle které byl hotel pojmenován; jeho kavárna je jmenuje Stock a e-butik Options).

Akční nabídka ubytování zde

 

Hôtel Droog

10 originálních hotelů v Amsterdamu 4

Průkopníkem holandského designu je Droog, designérský kolektiv na nám. Nieuwmarkt nedaleko Čtvrti červených luceren, který spolupracuje s designéry, kterým pomáhá vytvářet projekty a prodávat je světu. Jeho typický suchý, surrealistický vtip je zřejmý nejen u domácích potřeb a módy v prodejně, ale také v expozicích v jeho galerii, kavárně/čajovně a v pohádkové zahradě (s obří houbou postavenou z dříví na topení a se slunečnicemi z drátěného pletiva). V nejvyšším patře se nachází prostorné apartmá se samostanou ložnicí (s designérskými termofory a lampami z věšáků na oděvy), s vybaveným kuchyňským ostrůvkem a skvělými výhledy.

Zážitky na kanálech v Amsterdamu

Hotel de Windketel

10 originálních hotelů v Amsterdamu 5

Když půjdete od někdejší plynárny, kde se dnes nachází kulturní komplex Westergasfabriek a zelený okrsek Westerpark, za rohem najdete miniaturní oktagonální vodárenskou věž, v níž je dnes umístěn Hotel de Windketel. Věž byla vybudována v roce 1897 jako součást amsterdamských vodáren a stojí uprostřed náměstí pro pěší. Několik obyvatel okolních bytů historickou stavbu zachránilo, aby ji spolu s okrskem mohli představit návštěvníkům. Přízemí s kuchyní a jídelnou, obývací pokoj v 1. patře a koupelnu & ložnici pod původním laťkovým stropem v nejvyšším patře zdobí retro i současný holandský design.

Akční nabídka ubytování zde

 

Lloyd Hotel

10 originálních hotelů v Amsterdamu 6

Na široké řece IJ river v amsterdamských Východních docích se nachází hotel Lloyd 3* podobající se labyrintu, který byl původně postaven ve 20. letech 20. století jako ubytování pro migranty. Později se z něj stala věznice, vazební věznice pro mladistvé, ateliéry umělců, a pak byl proměněn v „první hotel na světě s 1 až 5 hvězdičkami“ (nejlevnější pokoje mají společné koupelny). Zůstaly zachovány původní secesní prvky, ale pokoje mají také netradiční současné designové prvky, jako je houpačka nebo mimořádná postel pro 8 osob. Kromě výstavy o historii budovy umístěné v několika patrech nabízí tato „kulturní ambasáda“ také nápadnou kavárnu, knihovnu s pohodlnými křesly a pravidelné výstavy umění & další akce.

 

Passenger Ship Avanti

10 originálních hotelů v Amsterdamu 7

Amsterdam je neoddělitelně spojen s vodou a hostel-loď Passenger Ship Avanti je zakotven přímo v námořní čtvrti naproti centru NEMO. Jeho 15 útulných a vzorně čistých kajut má 2 palandy a umyvadla (koupelny jsou společné). Ke společným a společenským prostorům, patří venkovní paluba a salonek, kde podávají snídani hostitelé Dave a Anni, kteří na lodi bydlí.  

Akční nabídka ubytování zde

Nejlepší coffeeshopy v Amsterdamu

Botel

10 originálních hotelů v Amsterdamu 8

Dáváte přednost plovoucímu hotelu? Botel je obrovská čtyřpatrová loď se 175 ekonomickými kajutami en suite, zakotvená na NSDM-werf jen pár kroků od doku, kde zastavuje bezplatná trajektová doprava, a od přilehlých plovoucích barů/restaurací a fantastické kavárny Pllek umístěné v přepravním kontejneru. Pokud počasí nebude přát lenošení na horní terase Botelu, jeho bar nabízí kulečník, šipky, jukebox, a také pinball.

Akční nabídka ubytování zde

 

Dylan

10 originálních hotelů v Amsterdamu 9

Za kamennou branou z počátku 17. století (jediné, co se dochovalo z divadla, které zde původně stálo) se ukrývá vybraný butikový hotel Dylan 5*, umístěný v domě z 18. století u kanálu Keizersgracht a ukrývající dlážděný dvůr se zelení. Nábytek na míru (jako jsou nápojové skříně vykládané stříbrem a perletí) zdobí jeho 40 individuálně vyzdobených apartmánů (některé mezonetové/duplex) a pokojů. Součástí hotelové restaurace Vinkeles ověnčené michelinskými hvězdičkami jsou také soukromé stoly šéfkuchařů na palubě lodní restaurace Muze, která pluje po kanálech.

Akční nabídka ubytování zde

 

Houseboat Ms Luctor

10 originálních hotelů v Amsterdamu 10

Romantické útočiště na vodě, to je Houseboat Ms Luctor z roku 1913, zakotvený na malebném kanálu v Západních ostrovech 5 minut pěšky od Jordaanu, jednoho z nejpůvabnějších amsterdamských okrsků. Ekologická loď využívající solární energii nabízí třípokojové apartmá, kam se vchází přes kormidelnu, se samostatnou ložnicí. K bonusům patří možnost používat 2 jízdní kola a 1 kanoi na průzkum kanálů, a také bio snídaňový košík.

Akční nabídka ubytování zde

 

Conservatorium Hotel

10 originálních hotelů v Amsterdamu 11

Naproti koncertní síni Royal Concertgebouw u nám. Museumplein (kde najdete Rijksmuseum, Van Gogh Museum a Stedelijk Museum) stojí neogotická budova podobná paláci, původně banka, pak hudební konzervatoř (která se dnes nachází u Centrálního nádraží). Poslední proměna je v honosný Conservatorium Hotel s 129 pokoji, kde sklo a ocel doplňují zdivo z 19. století (především ve vzdušném salonku v atriu – foto), a s tělocvičnou & spa o rozloze 1000 m2, takže se jedná o největší z hotelů v Amsterdamu. V souladu s historií spojenou s hudbou zde můžete spatřit osvětlení doplněné desítkami zavěšených houslí.

Akční nabídka ubytování zde

10 originálních hotelů v Amsterdamu 12

O něco dále

Mimo Amsterdam spoustu originálních možností ubytování naleznete v celém Nizozemsku. Patří k nim následující:

V Rotterdamu se můžete ubytovat v hostelu Stayokay Rotterdam 2* v budově z neuspořádaných kostek nebo v ikonické televizní věži Euromast z 60. let 20. století, z níž můžete slézt dolů laně.

Akční nabídka ubytování: